Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Méltányossági kérelem?

Méltányossági kérelem?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlási illeték méltányossági kérelmet szeretnék írni, kihez forduljak ?

Volt már aki megkapta ?


2011. nov. 20. 17:28
 1/7 anonim válasza:

Nekünk is szabtak ki a megvásárolt ingatlanukra, lakásvásárlási illetéket!

Én előszőr ugynevezett kérelem mintát toltöttem le a netről és azt küldtem be.

De úgy ahogy volt elutasították, formai hibára hivatkozva.

Teljesen elkeseredtem, mert azt hittem ezek a letöltött mintá érnek valamit. De nem!

A fellebetés meg egy vagyon lett volna!

Mivel ügyvédre nem volt pénzünk végső elkeseredésemben itt a forumon találtam rá erre a web címre:

[link]

Nagyon tudom ajánlani, hogy fordúlj hozzájuk.

Mindent megér, ha hozzá értökhöz mész.

Elintézték, hogy ne keljen fellebezést fizetni, és elengedték a felét,a másikra részletet kaptunk.

Igen ilyen ha ért hozzá valaki!

2011. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogadd meg az első válaszoló tanácsát, és keress hozzá-értő személyt.
2011. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De nem kell feltétlenül a honlap link után menni. Bármelyik könyvelő segít neked szerintem (természetesen ellenérték fejében) Én éppen most intéztem egyet, igaz azt bérmentve :)) És jelentem megkapták.
2011. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

18,52-es vagyok!

Így van! A könyvelők "hozzáértő személyek". Szinte /sajnos/ naponta készítenek ilyet ügyfeleik számára.

2011. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt vannak hozzá adatlapok: [link]


Nyilván ehehz kell majd írni kérelmet is. Először azt kell eldönteni, hogy mit kérsz, részletfizetést, vagy hogy elengedjék egy részét vagy mit. Általában a részletfizetést meg szokták adni, ha nem túl hosszú távra (max 12 hó) igényled és látják a kérelmedből, hogy átmeneti fizetési nehézséged van, de részletekben szép lassan képes leszel kifizetni, szóval az sem jó, ha a kérelembe azt írod, hogy olyan csórók vagytok, hogy enni sem tudtok és munkátok sincs, mert ez nem vetíti előre, hogy a részleteket ki tudnátok fizetni. A résztelfizetésre egyébként alapból késedelmi pótlékot számolnak, szóval próbáld meg, hogy a kérelembe azt írod, hogy pótlékmentesen szeretnél kérni a meghatározott X összegre y havi részletfizetést. Ha több személyt érint az illetékfizetés akkor mindenkinek külön kell benyújtania a kérelmet a lakcíme szerint illetékes NAV-hoz.

2011. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha valakinek esetleg aktuális lenne: Én józan paraszti ésszel -formanyomtatvány nélkül- megírtam a kérvényt, felét elengedték, másik felét részletekben törlesztettem.
2015. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De ha még is segítség kellene, találtam egy oldalt. Azt hiszem könyvelő! A kereső én így írtam be ( meltanyossagikerelem.hu )
2016. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!