Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti hány évig hiteleznétek a...

Ti hány évig hiteleznétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk megkezdeni a közös jövőnket, nézegettünk házakat, lakásokat. Eleinte lakásokat nézegettünk, panel stb..7 millióért max. Ehhez hitelt vennénk fel, és azt fizethetnénk évekig, és utána kezdhetnénk újra egy kertes házzal. A lakást kitudnánk fizetni 10 év alatt...de mindenképp kertes házat akarunk, főleg hogy állataink is vannak. De azt fizethetnénk kb 25évig...viszont az már végleges lenne. Ti mit tennétek? Melyiket választanátok lakás vagy ház?

2012. júl. 9. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
kertes házat 5 millióért hitel nélkül.
2012. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Debrecenben nem kapok 5millióért, hitel nélkül meg nem tudunk venni.
2012. júl. 9. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:

családi házat választanék a helyedben Debrecen mellett.

Tényleg nincs családi ház 7 milláért? Debrecenben ilyen drágák a házak?


Mi is házat vettünk (igaz, nem városban, de itt dolgozom, itt laktam mindig), 20 évre, de devizára, és van még 12 év vissza. Én nem bántam meg, csak egy kicsit :)

2012. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
mennyi önerőtök van, nagy lépés lenne egyből a családi ház?
2012. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még semmi önerő...
2012. júl. 9. 22:43
 6/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Attól függően, hogy mely településen vásároltok és mennyi a fizutok, kötelezően kell önerő. Az önerő lehet pótingatlan bevonása is vagy ha nincs, legalább 20% kp. szükséges.
2012. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Adott település nem ad esetleg vissza nem térítendő támogatást?
2012. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az első variációt választottam. Mivel 20-25 nagyon sok idő, inkább vettem kisebb értékű ingatlant, amihez kevesebb hitelre volt szükség, és amit ideiglenesnek tekintettem, és tekintek most is. Én sem panelban akarom leélni az életem, de inkább egy hamarabb saját tulajdonú panel, mint egy bizonytalan idig hitellel terhelt ház, főleg a mostani időkben. 10 évre vettem fel a hitelt 5 évvel ezelőtt, és már kifizettem. Most spórolhatok ismét, hogy pár év múlva jobba költözhessünk, és most már albérletet és hitelt sem kell fizetni.
2012. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!