Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyünkben?...

Mit tennétek a helyünkben? Kuncsorogjon a régi munkahelynek?

Figyelt kérdés

A férjemnek ajánlottak egy új állást, ami megfelelőbbnek tűnt. Mindent átbeszéltek, 3 interjú volt. Háromszor is rákérdezett, hogy akkor határozatlan szerződés. Felmondott a réginek, erre megkapta a munkaszerződését, és áprilisig szól. Hát eléggé ki vagyunk rajta akadva. Én már mérgemben azt is mondtam, hogy elmennek a búsba! Adjon a kezébe egy határozatlan szerződést, amiről szó volt, vagy akkor inkább elmegy munkanélkülinek. Ezer jelentkező volt, miért éppen vele kellett ezt eljátszani? Vett volna fel egy munkanélkülit.

Érdemes a régi munkahelynek mondani, hogy mégis maradna? Már megkapta a papírjait, elvileg jövő héten már nem dolgozna ott.


2010. okt. 28. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szívás. :( Én nem kuncsorognék a régi helyen (csak akkor, ha mondjuk aki erről dönt, az "haver".. akkor esetleg rákérdeznék, hogy visszavenne-e). Vagy kérdezzétek meg az új helyen, hogy áprilisban hosszabbítás? Vagy miért csak pont áprilisig szól?
2010. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És az biztos, hogy áprilisban nem fogják meghosszabbítani a szerződést?
2010. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen haverok. De eléggé sajnálta, hogy elmegy. Én is attól tartok, hogyha vissza is vennék, úgy bánnának vele, mint a kutyával. Eddig sem érezte valami jól ott magát, ezért is keresett másikat. Csakhát van 2 gyerek, én meg GYED-en, hát nem tudom fél év múlva mit csinálunk, ha nem hosszabbítják meg.
2010. okt. 28. 22:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, állítólag meg fogják. De akkor miért kell ezt így leírni? Ki tudja, lehet-e nekik hinni?
2010. okt. 28. 22:32
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
1. vagyok. Akkor semmiképp ne kuncsorogjon. Ha amúgy is rosszul érezte ott magát. Vállalja be az új helyet, "dolgozza be" magát jól, és meg fogják hosszabbítani. És ha mégsem.. hát akkor lesz másik. Én is gyed-en vagyok, holnap dől el, hogy a férjemet is kirúgják-e a m.helyéről (30 másik kollégával együtt). Igazgatóváltás van a cégnél, és hozzák a saját sleppjüket, kell nekik a hely :(
2010. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
87%

M.V

Szerintem csak azért szól áprilisig,mert még meg akarják figyelni,hogy milyen jó munkaerő.Ha tényleg hajtani fog mint az őrült,akkor biztos meghosszabbítják a szerződését.Vissza menni meg ne menjen a régi munkahelyére,ha amúgy sem szerette.Hosszú távon még egészségügyi hatásai is lehetnek az állandó szorongásnak,rossz közérzetnek.

2010. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ja, csak ide sem éppen boldogan megy be már az elejétől kezdve. Nagyon becsapva érzi magát, meg most lehet aggódni, hogy mi lesz fél év múlva? Ah, max. én megyek vissza dolgozni, ha nem talál másikat. De azt nem nagyon akarja.
2010. okt. 28. 23:39
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Mostanában ez a "divat", ha jól dolgozik, úgyis meghosszabbítják, én mennék, aztán jöhet még ennél is jobb, nem kell elkeseredni, neki legalább van munkahelye.
2010. okt. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a helyébe beszélnék az illetővel, akivel megegyeztek, hogy határozatlan és megkérdezném, hogy miért van más benne?


Ha nem kérdezi meg akkor onnantól kezdve azt fogják hinni, hogy bármit le tudnak majd nyomni a torkán.

2010. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nem tudom milyen munkahelyről van szó, de én néhány évvel ezelőtt dolgoztam egy benzinkúton, ahol ugyanígy írtuk a szerződéseket.

Vagyis az első másfél évben.

Meg kell kérdezni, hogy miért írták így.

Engem is határozatlan időre vettek fel a megbeszélések szerint, de mégis féléves szerződéseket írtunk, mikor rákérdeztem, hogy miért, akkor derült ki, hogy a főnökömmel (csak bérli a kutat) is csak féléves szerződéseket írat a cég, így velem ő is csak ilyet tud, de minden alkalommal meghosszabbítja, ha vele is meghosszabbítják persze.

Másfél év után mivel ő is jobb feltételekkel tudott aláírni, az én szerződésem is határozatlan idejű lett :)

2010. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!