Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MOst ilyen helyzetben mi fog...

MOst ilyen helyzetben mi fog történni?

Figyelt kérdés
Kérdésem sajnos ebben az országban mindennapos....bebukott a hitünk (lakás hitel) már nagyon de nagyon régen. mi kiköltöztünk a lakásból két éve elhetőbb városba költöztünk és nulláról elkezdtünk helyrejönni. Albérletba lakunk ,fizetésünk nem sok,de már sokkal élhetőbb az életünk. Közben természetesen folyamatosan próbáltuk eladni a bedőlt lakást de nem ment!!! Egy olyan vidéki kisvárosban van,ahol annyi az ingatlanpiacnak....a bank az összes kérelmünket visszautasította. Vagy olyan feltételeket szabott amik már teljesíthetetlenek lettek. Így hagytuk a dolgot. Ma reggel láttam,h.a számlám minusz 14millió ft!! Ráterhelte a végrehajtó az egész lakáshitelt,még a családit sem tudom levenni és nemsokára iskolakezdés. A férjem számlájával nem tudjuk mi történt majd,délután ha hazajön akkor ránézünk és csak imádkozunk,hogy ne legyen az is inkasszós. Próbáltam felhívni a végrehajtót de természetesen pénteken nincs bent.. Kérdésem az,hogy most mi fog történni?? Miért nem árverezik el a házat??? Lehetséges,h.kijönnek az albérletbe és lefoglalják az ingóságainkat??? Ha igen mikortól lehetséges?? Mit tudunk tenni?? Lehet jobb lenne a kis összekuporgatott pénzünket megfogni és elköltözni az országból?? Elegem van!!! Ne a köveket dobáljátok kérlek!! Zokogok!! Ebben az országban már csak a nyomor a választható opció?? Ennyi kész?? Fiatalon ugorjak ki én is az ablakon mert ennyi volt minden amiért küzdöttünk???
2012. aug. 3. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

"érdésem az,hogy most mi fog történni?"


Inkasszózzák a számlád a végtelenségig


"Miért nem árverezik el a házat?"

Nyilván el fogják azt is amint tudják, csak a kormány a szavazói megtartásának érdekében limitálja az elárverezhető ingatlanok számát


"Lehetséges,h.kijönnek az albérletbe és lefoglalják az ingóságainkat?"

Ha be vagytok jelentve lehetséges, bár nem valószínű


" Ha igen mikortól lehetséges?"

Mivel az inkasszó már megindult kb. bármikortól. Pontosat a végrehajtó tudna mondani.


"Mit tudunk tenni?"

Fizettek.


"Lehet jobb lenne a kis összekuporgatott pénzünket megfogni és elköltözni az országból??"

EU-n belül behajtható a tartozás borzalmas kezelési költségekkel


"Ebben az országban már csak a nyomor a választható opció??"

Csak annak, akik nem gondolkoznak józanul...


" Fiatalon ugorjak ki én is az ablakon mert ennyi volt minden amiért küzdöttünk??"

Ne, az ablakon ne ugorj azért ki. De légy oly kedves fizesd ki a tartozásod előtte, mert unom, hogy az én adómból kompenzálják mások hülyeségét.

2012. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is fizettek adót!! 14millót miből fizessek ki??? Nem szültem 5gyereket ,1van! Nem cigány vagyok soha semmi rosszat nem csináltam.........
2012. aug. 3. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:
A családi pótlékot kérheted postán, akkor nem tudják inkasszózni. Kb. ennyit tehetsz.
2012. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

# 2


Valaki fegyvert tartott a fejedhez, hogy vegyél fel olyan lakáshitelt, amit nem tudsz fizetni ahelyett, hogy laktatok volna albérletben, mint most? Na, akkor most ugyan ilyen nagy hévvel leszel szíves fizetni a tartozásodat.

2012. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel már a végrehajtós fázisnál jártok, valóban ne számítsatok sok jóra. A lakást majd elárverezik, és csak a maradékkal fogtok tartozni, amit havi letiltásban fizethettek.

Sokat nem tudtok tenni, ha eddig sem sikerült, sajnos.

Szülőkhöz nem tudtok költözni? Akkor még az albit sem kellene fizetnetek.

2012. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
MÁr nem élnek szülők egyik részről sem. Az nem baj ha elárverezik a lakást,és az sem,h.vonnak utána. De most nem azt csinálják hanem inkasszózzák az egész számlát,konkrétan jövedelem nélkül hagyva minket iskola kezdés előtt. És ingósági behajtástól is félek,bár ez albérlet,de be vagyunk jelentve.
2012. aug. 3. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez van, amikor egy nyomi országban mindenki azt hiszi, hogy saját lakás nélkül nem lehet élni. Igen komoly jóléti államokban 30 százalék körül van a saját lakással rendelkező családok aránya.


Szerintem a teljes jövedelmeteket nem inkasszálhatják. A minimális megélhetésre való összeghez nem nyúlhatnak hozzá.

2012. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel a végrehajtóval a kapcsolatot minél előbb,ugyanis a végrehajtást elrendelő cég tud csak részletfizetést,fizetés könnyítést adni.Beszéld meg velük a részleteket,tehát az ingatlan elárverezését,inkasszó feloldásának feltételeit,el kell mondani,hogy milyen helyzetben vagytok.
2012. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok okosságot nem tudok mondani, de hogy mentsétek a még menthetőt, ha rendes az albérlet tulajdonosa, akkor beszélhetnétek vele, hogy ha mennének foglalni, mondja, hogy ott minden az övé, bútorozva vettétek ki.

Állítólag erről számlát kell mutatni, de ha készítetek erre az esetre egy álszerződést, amiben tételesen fel van sorolva, hogy milyen bútorokat tartalmazott a lakás mikor kivettétek, talán az is elég lesz.

2012. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!