Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anglia: Vett mar valaki hazat...

Anglia: Vett mar valaki hazat Angliaban hitelre? Tapasztalatok erdekelnek.

Figyelt kérdés

5 eve elek lassan Angliaban parommal. Mar regota tervezgetjuk a lakasvasarlast. Parom azota, amiota kijott, ugyanazon a helyen dolgozik, szerzodese van. En sajnos valtogattam a melot - soha nem miattam - a leghosszabb ido, amit eddig egy helyen toltottem 13 honap volt, de ugynoksegen keresztul, szerzodes nelkul. Annak azert lett vege, mert szultem. (Na jo, ebben az esetben az en "hibam" volt, hogy megszakadt a melo) Itthon akartam maradni 2-3 evet a gyerekkel, igy egy ev utan nem mentem vissza dolgozni. (Itt max egy evet maradnak otthon a gyerekkel) 2 ev lett belole, de tulajdonkeppen mar tavaly ilyenkor vissza akartam menni, csak sajnos nem ugy jott ki a lepes, es csak most tudok visszamenni dolgozni. Mar beirattam a gyereket a bolcsibe (nagynehezen), es jovo hettol kezdek dolgozni.

Itt a magyar ismeroseink kozul eddig ilyen helyzetben nem volt meg senki. 2 csalad ismerosunk vasarolt lakast, de ott mind a ketto fel a csaladokban szerzodeses volt, tobb ideje dolgoztak.

Kezdtem egy kicsit beleasni magam a temaba, legtobb bank legalabb 3-6 honap munkaviszonyt ker.

A bankunk az internetes tajekoztatojan azt irja, hogy 3 honapnak kell meglennie.

Majd ki szeretnem kerdezni az egyik csaladot, hogy pontosan naluk hogy volt, hogy mennyi ido alatt biraltak el, hogy megkapjak a hitelt, de tobb tapasztalat hasznos lenne.

Aki vett mar hazat Angliaban hitelre, legyen szives irjon.

Koszonom.


2012. szept. 9. 09:41
1 2
 1/18 hájaaa ***** válasza:

A felsorolásod 3/4-de irreleváns. Ha lakást akarsz venni, akkor jövedelmi viszonyokat írj, hol akarsz venni(London/vidék), párod mivel foglalkozik stb. Most az hogy te jobbra balra költözgettél az nagyjából senkit...Van-e munkaviszonyod, leírásod alapján nincs, tehát te nem kaphatsz hitelt. Párod is csak nagyon jó jövedelem mellett fog kapni. Az hogy van gyereket az ott a kutyát se érdekli(tudtommal ott nem kapsz támogatást, főleg ha nem is vagy állampolgár).


De engedj meg nekem egy kérdést. Miért is akarsz te lakást venni? Nincs biztos munkád, gyermekeid vannak...Tudom ez a Magyar felfogás(bár az angoloknak is heppjük), hogy "ha nincs lakásod akkor nincs semmid". Ez nem igaz.

2012. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az, hogy miert akarok, az az en dolgom. De elmagyarazom neked: Jelenleg alberletben lakunk (amit gondoltal is, gondolom). Az alberletunk (nagyon olcso helyi viszonylatokat tekintve) 320 font/ho. Ha alberletben laksz, joforman az ablakon hajitod ki a penzt. Ha sajatot fizetem, ugyanennyit fizetek, csak epp azzal a kulonbseggel, hogy egy szep napon teljesen az enyem lesz, oreg koromra nem kell a nyugdijamat arra koltenem, hogy fizessem az albit, mert addigra kifizetem a lakast. Mellesleg a gyerekemnek lesz mit orokolni. Az alberletben nem csinalhatsz azt a lakassal, amit csak akarsz, engedelyt kell kerni ra, es nem is biztos, hogy megkapom ra az engedelyt. Jelenleg egy olyan lakasban lakunk, aminek olyan kicsi az udvar, bedon es meg a gyereket sem hagyhatom kinn az udvaron, mert olyan alacsony a kerites. Egy olyan lakas, aminek megfelelo az udvara, nagy, es magas keritese van, jobb kornyeken, annak az alberleti dija a duplaja ennek, amit nem tudunk fizetni.

Nem kell nagyon jol keresnunk, megneztem elozetes kalkulatorral, hogy ha mind a ketten minimalberesek vagyunk (marpedig azok leszunk), akkor siman megkapjuk azt az osszeget (magasan tobbet kaphatnank, de nincs annyira szuksegem), amennyiert hazat akarok venni.

Nem azt irtam, hogy koltozgettem, hanem azt, hogy munkat valtottam, de egyebkent koltozgettem is, de tudom, hogy ez marhara nem izgatja oket. A munkavaltogatas viszont azert szamit, abbol merik fel, hogy mennyire kockazatos nekem hitelt adni.

Az miert lenyeg, hogy most London kornyeken akarok e venni hazat?

Amit irtam, az csak hattersztori, hogy miert nem dolgoztam.

Egyebkent te vettel mar hazat Angliaban, vagy itt elsz?

2012. szept. 9. 13:57
 3/18 A kérdező kommentje:

Az egyik mondatomban benne van, hogy most kezdek dolgozni. Holnaptol. Tudom, hogy 3 honap legalabb kell hozza, de ha valamit akarok, azt altalaban nem akkor szoktam atvesezni, utanajarni, mikor mar ott tartok, hogy megvalosithatom, hanem mar joval elobb kutatgatok a temaban. Nem holnap akarok venni hazat, de minel hamarabb, mert a sajatomat akarom fizetni.

Ja es tudom, hogy hitelt illetoen a hitelado nem ad nekunk tamogatast, csak mert gyerekunk van. Viszont a jelenlegi segelybe beleszamit a gyerek es az, hogy hazat vasarolunk es nem berlunk.

2012. szept. 9. 14:01
 4/18 hájaaa ***** válasza:

Mindenki úgy rontja el az életét ahogy akarja ehhez nincs közöm. Aki ilyen feltételek mellett bele mer vágni egy hitelbe az igen vakmerő. Kb milliónyi hozzádhasonló van akár itt MO.-n is.

Amúgy meg ha nem a tulajnak fizeted a pénzt hanem a banknak az édes mindegy. Veszel egy jogot magadnak, hogy most a házadban azt csinálsz amit akarsz és talán 25-30év múlva a tied lesz, feltéve, hogy nem hagysz ki egy darab részletet sem. Ha kihagyod, akkor nincs mese, az egész lóvét visszakövetelik, perelik és nem szórakoznak..Ráadásul röghez vagy kötve. Mivan ha kapsz egy jó ajánlatot 1másik városban? Hm? El kell adnod, vagy kikell adnod a lakást, de akkor megint kell egyet bérelnetek netán vennetek hoppá..


Míg ha egy albérletben vagy, azt mondod hogy szevasz holnaptól nem ebben a városban élünk mert kaptunk egy jobb fizetést kínáló melót, akkor ennyi nincs más gond. Másrészt meg vannak olyan tulajok, akik kiadják neked a házat úgy, hogy azt csinálsz amit akarsz, csak ugye ne lakd le. De átfestheted, szöget verhetsz a falba bármi.


Azért kérdeztem, hogy London vagynem london tán mert londonban kicsit magasabbak az árak így nagyobb hitelt kell igényelni, és ha mind2en minimálbéren vagytok gyerekkel ....hááát. Nem könnyű..Ezt a 3hónapos munkaviszonyt nem tudom melyik bank adja de tudtommal 1év szokott lenni.

2012. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mert rontanam el azzal az eletemet, hogy hazat veszek? Nem arra voltam kivancsi, nem az volt a kerdesem, hogy "mi a velemenyed, vegyek lakast Angliaban?"

Ha valakinek van gyereke, az mar irja le magat, ne is akarjon hazat venni.

Nem elsz itt kinn, nem tudod, hogy itt mas minden. A ket magyar csalad, aki kabe 2 eve vettek hazat, elarulom, hogy minimalberesek, 10%-ot feccoltak bele mind a ket csaladnal egy gyerek volt a hazvasarlaskor, de az egyik csalad most vallalt meg egy gyereket.

Az egyik csaladnal az apa folyton valtogatja a melojat, megsem kellett elkoltozniuk. Nem kell ahhoz rogton elkoltozni, ha a szomszed varosban kapok melot. Mellesleg itt a varosok egymast erik. Legtobbszor az egyik utca meg az egyik varoshoz tartozik, de a mellette levo mar mas varos. Szoval nem kell sokkal tobbet utazni a szomszed varosba.

Jelenleg nem akar munkat valtani a parom, s ha vissza tudok kerulni oda, ahol elozoleg dolgoztam, az szamomra nyugdijas melo is lehet, ha akarom. Orommel visszavesznek. Nekem megfelel, nem kivanok valtani, biztos jovedelem mind a kettonknek.

2012. szept. 9. 14:39
 6/18 hájaaa ***** válasza:

Azért írtam a gyereket, mert az plussz költség! Most még havi 100-150Ł költsége lehet(bár ezt pontosan neked kéne tudni), de mikor majd iskolába megy akkor ott aztán felmegy 250Ł fölé, főleg ha sportolni is akar majd(ami ott ugye alap).Ráadásul nagy valószínűséggel lesz majd még egy baba(gondolom tervezitek), ugyhogy oda is kell szépen költeni. És ezt te minimálbérből akarod fedezni? Egyszer lesz egy betegség (ne adj Isten) akkor vége mindennek.


De ha mindenképp lakást szeretnétek, ott is van Lakás Takarék Pénztár(gondolom nem ez a neve) és nagyon jó feltételei vannak. Ha jól tudom az angolok 60-70%-nak van is. 5-6év alatt meglehet a fél lakás ára és az már jobb mint 10%-kokkal vacakolni(jobb hitelt is kapsz, és nagy valószínűséggel kapsz is).

De te ne azért akarjál lakást venni mert a jóskapista is kétéve kint él és neki is lett. Ne irigységből dönts nagy dolgokról.

2012. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ugy birom, hogy otthonrol te jobban tudod, mint en, aki tobb eve kinn van.:D Ezen tenyleg rohogtem.

Honnan tudod, hogy mennyibe kerul itt egy gyerek havi szinten? A 150 font honnan jott? Csak tudni szeretnem, hogy mi tartozik a te szamitasod szerint a 150 fontba.

Te aztan kotozkodos kedvedben vagy, es az sem utolso, hogy milyen negativ vagy. Mert vagy ilyen pesszimista? Mert ez nem realis latasmod...arra gondolni, hogy mi lesz, ha beut a krakk, mi lesz, ha beteg lesz a gyerek...es honnan veszed, hogy itt alap, hogy sportol a gyerek? Ezt ugy irod, mintha otthon nem lennenek effele hobbiaik a gyerekeknek...mintha tudnad, hogy itt dragabb egy hobbi, mint otthon. Ket gyerekkel mar assam el magam...Es honnan veszed, hogy 5-6 ev alatt ossze lehet hozni egy lakas felet? Tudod te mennyibe kerul itt kinn egy lakas? Mindannak ellenere, hogy dragak a lakasok, minimalberbol is lehet fizetni a torleszto reszletet...es tudod miert? Mert a torleszto reszlet ugyanannyi, mint egy albi...akkor meg miert ne a sajatomat fizessem?! Ne mond mar meg otthonrol, hogy te jobban tudod.

Egyebkent had tegyem hozza, hogy mikor en ide kijottem es megismerkedtem azokkal a csaladokkal, akik mara mar vettek lakast, akkor meg ugy volt, hogy hazamennek 5 ev utan. En mar akkor megmondtam nekik, hogy en itt letelepszem, es veszek egy lakast. Szoval nem utanozni akarom oket, es nem is irigysegbol veszek hazat. Nem tudom, de ez a hazvasarlas nagyobb dolog azert, mintsem hogy majmolasbol, irigysegbol vegyek masok utan...ez nem egy divatos cipo, ami a havernak van. Ha erdemben nem tudsz valaszolni, akkor mert valaszoltal?

Valaszd mar el legy szives Magyarorszagot Angliatol. En elhiszem, hogy ott ugy van, ahogy te irod, de itt nem.

2012. szept. 9. 20:12
 8/18 hájaaa ***** válasza:

Te meg szállj le a magas lóról! Bár nem éltem hosszú ideig Londonban (kb 1hónap nyaralás) de nagyon sok ismerősöm/barátom/üzlettársam ott él. Így van rálátásom a piacra. Másfelől a pénzügyben dolgozom ezért erre is van vajmi köpésem. Harmadrészt meg te itt mondod h honnan veszem a számokat (egyrészt te egy darabot nem írtál, csak engem oltasz) mert ez egy átlagszám. És igenis kint szeretnek sportolni a kölykök akkor te nem tudom hol élsz.


Nem nagyon érdekel igazából, én jól megélek ebben az országban is, nem kell külföldre menekülnöm rabszolgának, hogy munkát találjak majd osszam az észt hogy ott mennyire jó.

2012. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozom veled, nincs kedvem. Ma benn voltunk parommal a bankba es megkerdeztuk, hogy jelen allas szerint mennyit kapnank. 50-75 ezer kozott szeretnenk hazat, minimalberen van parom, en ma kezdek, (mindjart indulok is), mondtuk, hogy 10% megvan siman a hazba...pontosan kiszamolta, hogy 42 ezer fontot kaphatnank jelen allas szerint. De ha en is elkezdek dolgozni, akkor ha permanent munkam lenne, akkor nem kene varni, kapnank azonnal ennel magasabb hitelt, ha temporary lenne, akkor kene varnom 3 honapot. Arra a helyzetre mar nem szamolta ki, hogy mennyit kapnank, de ennel tobbet. Tehat ha most akarnek kapni hitelt, 42 ezret kapnek. Van egy haz, amit tetszik, eleg jol megfelel az igenyeinknek, 55-ert. En maximum 18 ezret tudok jelenleg a hazba tenni. Tehat akar holnap elkezdhetnem intezni az egesz procedurat. Persze van meg par haz, ami tetszik, van egy 60-ert es van egy 65-ert, ami meg tetszik. Jelenleg a 65 ezres hazat nem tudnam megvenni. Majd meglatjuk hogy alakul a munkahelyem. Evvegeig mindenkepp varunk a lakasvasarlassal, de marciusig szeretnenk megvenni.

A lakas torleszto reszlete ugyanannyi lenne, mint a jelenlegi alberletunk...ha beut a krakk, es kicsuszunk a penzbol, akkor tok mindegy, hogy bereljuk a hazat vagy a sajatunkat fizetjuk, igy is ugy is az utcara kerulhetunk. Mert ha ennek a torlesztoreszletet nem tudnank fizetni, akkor az alberletet se tudnank, merthogy ugyanannyi.

2012. szept. 10. 14:56
 10/18 hájaaa ***** válasza:

Sok sikert!


Igen de azt a pénzt vissza kell fizetni! Na mindegy. Azért mindenjót.

2012. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!