Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha fizetési hajlandóságot...

Ha fizetési hajlandóságot mutatok a bank felé akkor elnézőbbek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy banki finanszírozású kocsim amire már 45.000 ft-ot kell havonta fizetnem és sajnos nem fogom már tudni mert enni is kell. Beszéltem a bankkal ők azt mondták, hogy ez nekik nem jó ha "csak" havi 20.000 ft-ot tudok nekik adni így vissza veszik a kocsit. Na de a baj,hogy már 4 éve fizetem és semmi együttműködést nem mutatnak és fenyegetnek,hogy még ők majd követelnek ennyi meg annyi pénzt a vissza adás után. Mit lehet tenni? Volt aki már meg tudott egyezni a bankkal,hogy csak egy részét fizeti a törlesztőrészletnek? Persze ameddig nem lesz munkám mert munkanélküli lettem. De a kocsit vissza adni és még tartozzak nekik? Kérem aki offolni akar,hogy nem kellett volna hitelre venni kocsit meg ilyen olyan bunkó módon beszólók ne is írjanak mert nem rózsás a helyzetem és el vagyok keseredve!

Szóval menjek bírósági útra? Vagy mit lehetne tenni?

Köszönöm!



2012. szept. 29. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valóban nem irigylésre méltó a helyzetet. Az egyik gond, hogy amikor a hitelt elkezded törleszteni, akkor eleinte a kamatokat fizeted vissza és a tőketartozásod csak később kezd csökkenni. Másik gond, hogy az autód értéke gyorsabban csökken, mint ahogy a tartozásodat fizeted vissza, így az autó már nem fedezi a tartozásodat, ezért fog a bank pénzt követelni tőled azután, hogy az autót is elvitte. Harmadig gond, hogy ha deviza hitelt vettél fel, akkor a forint tovább növelte a tartozásodat, hiszen a felvett devizát kell vissza fizetnek az aktuális árfolyamon.

Ha végkép nem sikerül a bankkal megegyezni, akkor egyedül a gépjármű saját értékesítése lehet a járható út. A bank nem autó kereskedő, nem a legjobb áron fogja értékesíteni az autót. Természetesen, így is több lesz a tartozásod, mint amennyit kapsz az autóért, de esetleg a kapott pénzt be lehet fektetni, így minimalizálni a veszteséget.

2012. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Sajnos a bankodnak igaza van, tehát hiába akarsz bírósághoz fordulni.

Ha devizahitelt vettél fel az azt jelenti, hogy kaptál "X" eurónyi (vagy egyéb pénznem, de nem ez a lényeg) forintot, és havonta "Y" eurónyi forintot kell törlesztened. Ha esik a forint árfolyama, akkor bizony többet.

Sajnos ez van.

Ebből tényleg az a legoptimálisabb menekülés (ha valóban nem tudod fizetni a részleteket) hogy eladod a kocsit a lehető legjobb áron, és visszafizeted a banknak, még akkor is, ha nem fedezi a teljes jelenlegi tartozásodat.

2012. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat.Sajnos elég baj ez Magyarországon. Én akkor még abban a 'szerencsés' helyzetben vagyok hogy a kocsit viszik, de mi van akinek a háza kerül ilyen helyzetbe?
2012. szept. 29. 09:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez csak nézőpont kérdése. A banknak nincsen pénze, ezért a hiteleseknek a betétesek pénzér adja (szorgos bányászok, tanárok, orvosok, stb. megtakarításait). A betétek után kamatot is kell fizetni, a banknak a saját hasznát is ki kell termelni, dolgozóik bérét, irodák fenntartását, miegymást.

Amikor a deviza hitelek indultak, senki nem gondolta, hogy ekkorát fog zuhanni a a forint értéke (amiért pont nem a bankok a hibásak, hanem akik leginkább rájuk mutogatnak), de lehetett volna fordítva is. Erősebb lenne a forint, mint a hitel felvételkor, akkor gondolom senki sem morogna, hogy kevesebbet kell visszafizetnie.

Az autók értékcsökkenése is egy normális dolog. Minden termék ára hatalmasat csökken a megvásárlás után, az öregedésével és amikor újabb modellt hoznak ki. Igaz ez mobil telefonra, plazma TV-re, autóra egyaránt és aki lassabban fizeti a törlesztőt, mint ahogy avul a vásárolt árú, annál nem fogja fedezni a hátralevő összeget az termék.

Autót hitelre vásárolni mindig is veszélyes volt. Inkább vegye meg valaki a 16 éves vectrámat, eladósorba került :D

2012. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!