Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlán lévő lekötött...

Bankszámlán lévő lekötött pénz után járó kamat után van-e SZJA fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés
A kamatadóról tudom, hogy a bank automatikusan levonja, de ezzel nem vagyok tisztában.
2013. jan. 2. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Amit a banktól kapsz az a tiéd.
2013. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, van néhány megtakarítási forma, ami kamatadó-mentes. Pl. a lakáscélú megtakarítás, de bizonyos lekötött betétek is lehetnek ilyenek. Ezt konkrétan a banknál kell megkérdezni.
2013. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

12:15 voltam. Lehet hogy félreértettem a kérdést, bocsánat. :)

Viszont ezt találtam helyette:


"..kamatjövedelemnek z Szja tv. 65§ 1) a) bekezdése alapján kizárólag az olyan hitelintézeti betét (takarékbetét), folyószámla, bankszámla követelés-egyenlege után járó (jóváírt és/vagy tőkésített) jövedelem minősül, amely nyilvánosan meghirdetett feltételekkel létrejött szerződés alapján kerül jóváírásra. Minden egyéb jövedelem (pl. egyedi betéti feltételeke) nem minősül az Szja tv. szerinti "kamat"-nak, hanem a személyi jövdelemadó szabályai szerint "egyéb jövedelem"-ként adózik."

[link]

2013. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fenti törvény:

[link]

"XII. Fejezet - TŐKEJÖVEDELMEK - Kamatjövedelem"

2013. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 The Vault Dweller válasza:
Csak a 16%-os kamatadó érvényes rá, de azt a bank levonja, még mielőtt kifizetné neked a kamatot. Az a pénz, amit hozamként megkapsz a számládra, az már a tied, egyéb adó nem terheli.
2013. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!