Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 12 éves gyereknek kell bankszá...

12 éves gyereknek kell bankszámla? Fontos ez ilyen korban? És ha kell akkor hol?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Még is mi a francnak?!
2013. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges.
2013. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Maximum olyan számla, amire gyűjtitek a pénzét, de levenni róla ne tudjon. Nekem akkor lett bankszámlám, amikor egyetemre mentem, mert kötelező volt, de az első 2 évben nem is használtam a számlát semmire. Jött rá a pénz, de nem nyúltam hozzá.
2013. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell, de lehet és nem teljesen hülyeség.

OTP-nél van Junior kártya.

2013. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt fontos, hogy a családtól kapott zseb- és ajándék pézeket ne a fiókokban tárolja, összevissza, s ne költse el a szülő.

Másrészt jó, ha időben megtanul a gyerek a pénzzel bánni, hogyan működnek a bankok, a kamatok, lekötések, megtakarítások.

És arra is jó, hogy (mikor kicsit nagyobb lesz)nem kell készpénzt rábízni, hiszen lesz bankkártyája, amivel fizethet.

(nálunk minden gyereknek van.)

2013. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden bankban van.

Otp junior, Cib szimba, K-H Trambulin, stb.

2013. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Jó akkor tényleg van értelme hogyha burzsoá család, és mondjuk születésnapjára kap a szülőktől 200e Ft-ot, nagyszülőktől 100-100-at, unokatestvérektől meg 50-et.
2013. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyen mobilja meg laptopja is, anélkül nem ember :P
2013. jan. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!