Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 150 000 Foritot szeretnék...

150 000 Foritot szeretnék kicsit tovább növelni, mihez kezdjek, mibe fektessem, hova kössem le?

Figyelt kérdés
Mivel ez olyan vésztartalék ezért évekre nem szeretném/tudnám lekötni. 3-6 hónapos lekötéseket néztem eddig, de ezeken sem igazodtam ki. Segítséget szeretnék kérni, hogy mivel lehetne kicsit nagyobb kamatot/hozamot elérni. Kisebb kockázatot szívesen vállalok nagyobb hozam érdekében, de, természetesen, nem szeretném elherdálni. Milyen rövidtávú befektetési formák léteznek, vagy milyen kisebb kockázatú befektetésekkel lehetne kicsit gyarapítani az összeget?

2013. jan. 24. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Rövidtávon 4-6%os max kamatot tudsz elérni. 150000-ből havi 5-600 forint ha jön kamatokból/kötvényekből.
2013. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisebb kockázatot nem tudsz vállalni nagyobb hozam érdekében.


Az már önmagában egy kisebb kockázat, ha bankbetétbe, vagy állampapírba rakod, mert annak az a (kicsi) kockázata, hogy csődbe megy a bank, vagy az ország.


A nagy kockázatban bizony előfordulhat a pénz csökkenése, vagy a pénz elvesztése, úgyhogy maradjunk a bankoknál.


Létezik látraszóló kamat is. Ez azt jelenti, hogy a pénz minden nap kamatozik, nincs lekötve és bármikor kiveheted, nem fogsz rajta kamatot veszíteni.


Erre az UniCredit Takarékszámla Plusz a legjobb. Most 4,43% kamatot ad. Ez a csökkenő infláció miatt durván azt jelenti, hogy megőrzi a reálértékét a pénzed. De ennyivel azért a 6-7%-os kamatok után sem érdemes rohangálni. A 4,43% és a 7% kamat különbsége éves szinten ennél az összegnél csak 5000 forint.

2013. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

úgy érdemes, h annál a banknál kötöd le, akinél a folyószámlád van, különben kétfelé kéne számlavezetési díjat fizetned.


én az Erste-t ajánlom. pl 6 hónapra lekötöd 6,5%-ra

Az Erstevel én nagyon elégedett vagyok. odafigyelnek az ügyfelekre, egyszer pl felhívtak, h újrakötöm, vagy mi, mert jövő héttől rosszabb lesz a kamat.


de ha besétálsz egy bankba, ott is lemondják, h milyen lehetőségek vannak. ha nem akarsz kockáztatni, csak a fix kamatos megoldás mellet dönts.

2013. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak ugye ekkora összegnél az évi 6,5%-os kamat is csak nettó 4095 forintot kamatozik fél év alatt. Nagy számokat ne várj tőle.
2013. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg életbiztosítási ügynök fog megkeresni, ha ezt ilyen nyíltan kérdezed. Ha valaki valamit nagyon ajánl akkor messziről kerüld el.


A biztosítási ügynökök magukat pénzügyi tanácsadónak hívják de ez nem igaz.


Ha valóban növelni szeretnéd a pénzed, akkor most a legjobb kamatot a CIB malacpersely adja.

2013. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ajánlani tudom a Quaestor diszkont kötvényeit rövid távú befektetésre: [link]


Pl. van ez a QFD130807 ami augusztusban fog lejárni. Évi szinten 9,4% a hozam, tehát most március van, augusztusig van még 5 hónap, az kb. 4% lesz.


Remélem tisztában vagy azzal, hogy a 3-6 hónapos banki lekötések is pl. nem arra a 3-6 hónapra adják a kamatokat, hanem évi szinten számoljak.


Minden esetre, ha szerinted a Quaestor nem fog csődbe menni augusztusig (és szerintem nem fog, mivel már 20 éve működnek és elég stabil cégnek tűnik), akkor egy ilyen befektetés jobb lenne mint egy banknak adni a pénzt.


A hozam nagyobb de a kockázat is magasabb egy picivel, mivel ha a bank megy csődbe, akkor az állam visszaadja a pénzed, kötvényeknél viszont ez nincsen garantálva. De szerintem ez csak akkor lényeges, ha 10-20 évre fektetsz be, fél év alatt nem fog sok minden változni.

2013. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!