Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A férjemmel házat szeretnénk...

A férjemmel házat szeretnénk venni,5 m Ft hitelre lenne szükségünk, nettó 260-280 ezer Ft a bevételünk, bemernétek vállalni így a hitelt?

Figyelt kérdés
Ami kb. havi 50 ezer Ft törlesztő lenne 15 évig, de közben szeretnénk kisbabát is.

2013. febr. 12. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire biztos az állásotok (mennyire keresett a szakmátok, főleg az övé). Illetve most mennyit tudtok félretenni?

Én várnék még egy-két évet, ha nem azonnal szeretnétek gyereket, és félretennék minimum havi 100 ezret. 2-3 millió hitelt már inkább felvennék egy házra, mint 5 milliót.

2013. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem. Nem a havi 50 ezerrel van a gond hanem a 15 évvel. Ennyi időre nem vállalnék kötelezettséget mert nem látok a jövőbe, jöhet válás (még ha ma minden rendben is van), betegség, munkanélküliség, szóval inkább vennék fel kevesebb pénzt nagyobb törlesztővel hogy gyorsan letudjam a dolgot.
2013. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem, inkább félretennék, és vagy kevseebbet vagy semennyi hitelt nem vennék fel.
2013. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezektől félek, csak a gond az, hogy albérletben vagyunk, amiért havi 60+ rezsit fizetünk, így valahol még jobban is járnánk, meg ha nem vesszük fel, sosem lesz saját házunk.
2013. febr. 12. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Csináljatok lakástakarékot. A havi bevétel bármikor változhat (biztos állás nincs). Gondolj ilyen esetekre is! Valamint tervezzétek meg, mikor akartok babát vállalni, meddig tudsz otthon maradni vele, és erre az időre legyen megspórolt pénzetek egy külön számlán.


Szóval ezeket figyelembe véve, azonnal én még nem vágnék bele. Előbb előkészíteném a feltételeket!

2013. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy albérlet nem jár olyan kötelezettséggel azért ott ha nem tudjátok fizetni max kisebbe költöztök de a házat simán elviszik. Egyébként ti tudjátok mennyire fontos ez nektek és hogy mennyire biztosak a kilátásaitok a jövőre nézve. Ha vesztek is fel akkor próbáljátok ne devizában és fix törlesztőt fizetni, úgy nyugodtabban lehet tervezni.
2013. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Most is fizeted az albérleti díjat. Nem? Vedd úgy, hogy ezután is azt fizeted, hiszen lakni kell valahol, csak ezentúl a számládról vonják majd és hitel lesz a neve....


Válassz körültekintően bankot, több helyről kérj ajánlatot. Válassz olyan hiteltanácsadót, akinek az ügyfelei kedvezményt kapnak a banktól és annyival beljebb vagy a hitelfelvételnél.

2013. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És mi volna, ha keresnétek egy olcsóbb albit? Nem tudom, mennyi idősek vagytok, mi egy kétszobás lakásban lakunk négyen, mert így fejenként kb. 25 ezerre jön ki. Emellett havi 100-at félre tudunk tenni különösebb gond nélkül. Jó, nyilván spórolni kell, de megvan az az előnye, hogy csak pár évig kell így kibírni, és amíg nincs gyerekünk, annyira nem is vészes. Ha nagyon kiborulunk, akkor mindig arra gondolunk, hogy már csak másfél év és vége :)

Persze kényelmesebb ketten egy lakásban, de mi arra jutottunk, hogy inkább kibírunk 3 évet így, mert utána csak 5 évig kell fizetni a hitelt. Nagyon nem mindegy az a tíz év ide-oda.

2013. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bumbi02 ***** válasza:
Utolsóhoz annyit hozzáfűznék, hogy az albérletet bármikor felmondhatja az ember, és cserélheti olcsóbbra, míg egegy 15 éves hitelt nem igazán. Ha netto 280 helyett, valami miatt csak netto 150-et kerestek az albérletet nagyjából 1 hónap alatt átválthatod kisebbre, a hitelt nem. Én azt mondom hogy várjatok pár évet, tegyétek inkább félre a pénzetek, és maximum olyan hitelt vegyetek fel, amit 1-2 év alatt vissza is fizettek. Bár én annak a pártján vagyok, hogy Magyarországon mindenkinek az a mániája hogy saját lakás kell,mert albérletben ciki lenni. Inkább vagyok albérletben kényelmesen, minthogy saját lakásban nyomorogjak a törlesztők miatt.
2013. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mostmár még jobban elbizonytalanodtam . Igen, magyar mentalitás, hogy mindenki saját házat akar... mert ugye az albérlet nem annyira kötött, aztán leélsz egy életet albérletben, mire mi nyugdíjasok leszünk, már nem lesz nyugdíj szinte, akkor már nem lesz pénz kifizetni még egy olcsó albérletet sem. Ha meg lesz egy-két gyerek, annak meg majd nem tudod azt mondani, hogy tiéd lehet a szülői házam, ha meghalok. Egy élet alatt az ember nem tud akkor összehozni semmit.
2013. febr. 12. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!