Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet élni...

Szerintetek meg lehet élni havi nettó 180ezer ft-ból két főnek?

Figyelt kérdés

albérletet nem kell fizetni, hitelünk nincs!


ti mennyit tudtok félretenni és min spóroltok?


olyanokra vagyok kíváncsi, akik ketten élnek a párjukkal. tehát még nincs gyerek stb.

kort is irjatok légyszi


2012. márc. 9. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Abból vígan meg tudtok élni,még gondolom marad is havi 86 ezer.(ha levonjuk a havi 47 ezret fejenként)
2012. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet élni! Spórolni pedig sok mindenen lehet! Leteszed a bagót, kerékpárral közlekedsz. Ilyenkor csak fürdéshez fűtök be, egész nap 14-15°C van a lakásban. Ha marad tegnapról kaja akkor azt ma is esszük. Mindenhol led világít a lakásban, az internetet hot-spotról szedjük.
2012. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első: el kellett gondolkodnom, miért irtad a 47 ezret, de már leesett!

második: kerékpárral járunk, a kaján is tudunk sporolni mi is meg esszük ami maradt előző napról. de az internetet elmagyaráznád? hogy hogy hot spotról?

2012. márc. 9. 15:27
 4/10 anonim válasza:

A Párommal 160ezer ft-ból élünk, nettó.

Sajáttulajdonú ingatlanban, megyeszékhelyen. Egyenlőre nem félreteszünk hanem hiteleket fizetünk (háztartási gépek), erre körülbelül 20ezer megy el havonta.Ennyit a hitelek törlesztése után félre is rakunk majd.

Az ételen sokat lehet spórolni, én főzök, általában két napig esszük ugyanazt az ételt, vagy, ami megmarad, megy a fagyasztóba.

Nem költünk hülyeségekre, "A sok kicsi sokra megy elven" vigyázunk, hogy mit veszünk meg és mit nem. Nem járunk nyaralni, nincs autónk, semmi extra dolgot nem csinálunk, de korántsem nélkülözünk!

22/L

2012. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
2 fő megél belőle hogyha nincsenek gyerekek és nem családi házban laktok hanem lakásban.De ha akartok gyereket akkor kevés lesz ez a pénz.
2012. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fúróferkó ***** válasza:

2010. évi adataink:

Kettőnk nyugdíja:196000

rezsi:318400

kaja:501800

autó:184000

telefon:21000

gyógyszer:115200

lottó:26500

ruházkodás,higiénia,egyéb:562000

Amit el lehetne hagyni:autó,lottó,telefon,rokonlátogatások.

Spórolni lehet: észszerűen,vásárolni,főzni,háztartási gépeket használni ,(vagy nem használni a hűtőt hidegben)

A fagyaszóval is sokat lehet spórolni ha optimálisan használják.

2012. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is netto 180 ból élünk ketten. Ennyit keres a férjem, én meg még suliba járok és munkát keresek.


Nincs hitelünk, és szerencsére szintén nem kell bérleti díjat fizetnünk. Évekig ebből a pénzből tettünk félre, hogy fel tudjuk építeni a házunkat. (még nincs teljesen kész) Úgyhogy, amit havonta félreteszünk, abból folytatjuk hol a házat, hol pedig veszünk valamit (pl háztartási gép, bútorok, stb.)

Lassan haladunk, de inkább így, mint hitellel. :)


Mondjuk úgy nyáron 100 ezer ft-ot félre tudunk tenni. Próbálunk spórolni.. Én amit tudok, megtermesztek a kertünkben kettőnknek, plusz van néhány gyümölcsfánk is. Azokból készíteni szoktam lekvárokat, a zöldségből, amiből pedig sok terem, elteszek télire (akár lefagyasztom, vagy savanyítom)

Vannak tyúkjaink. Van mindig tojásunk, és csirkehúsunk.


Szóval, a kertünk segítségével sokat tudunk spórolni. :) Mondjuk azért sok munkám van benne.


Ennyi pénzből szerintem meg lehet élni ketten úgy, hogy még félre is tudjatok tenni valamennyit. :)


Férjem 30 éves, én 23.

2012. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi 3 gyerekkel élünk ebből,pedig hitelünk is van. Két embernek még sok is.
2012. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bőven.

Én nettó 120ezret keresek. Egyedül élek. Sok mindenen próbálok spórolni, nem járok márkás cuccokban, nem veszek évente új mobilt, stb és így még félre is tudok tenni minden hónapban.

Igaz, hogy nálatok egy főre kevesebb jut, de ha ketten vagytok, a rezsiköltségek is megoszlanak.

Szóval szerintem ki lehet jönni ennyiből. Sokan élnek ennél kevesebből.

2012. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, 29/F voltam, ha ez számít.
2012. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!