Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szocpol visszaigénylés utólago...

Szocpol visszaigénylés utólagosan? Lehetséges? Hogyan?

Figyelt kérdés

Az alábbi szöveget bemásolom egy másik oldalról,kérdésem alatta lesz látható!:


"Használt lakóingatlan vásárlása esetén később született gyermeke után utólagos otthonteremtési támogatásra (utólagos „félszocpolra”) az a támogatott személy lehet jogosult, aki már az adott ingatlan vételárának kifizetéséhez is megkapta a fiatalok otthonteremtési támogatását (FOT) legalább 1 meglévő gyermeke után. Az utólagos FOT a 2009. július 1. előtt – használt lakás vásárlására felvett – lakáshitel fennálló tartozásának csökkentésére fordítható. Összege azonos a szerződés megkötésekor érvényben lévő támogatási összeggel. Az utólagos félszocpol lakásbővítésre, tetőtér-beépítésre felvett lakáshitel csökkentésére nem használható fel."


Ezt egy ehhez a témához kapcsolódó oldalról másoltam be.

Kérdésem az lenne,hogy juthatnánk hozzá,kihez kellene fordulni ez ügyben,annak fényében,hogy mi 98'óta alkotunk egy párt,házasságkötés nélkül.Ezért nem voltunk jogosultak az egyszeri lakástámogatásra ami akkor úgy emlékszem 100.000 forint volt. A ház vályog,alap nélküli,2003 áprilisában lett véve OTP- forint alapú jelzálog hitelre. 1. gyermekünk akkor volt féléves.2011-ben megszületett 2.gyermekünk.Eddig rendesen fizettük a hitelünket,elmaradásunk nem volt! Ezzel párhuzamos hitelünk nincs! Párom 41 éves idén,én 32.


Kérem azok válaszát,akik érdemleges tanáccsal tudnak szolgálni!


Köszönöm!


2013. márc. 28. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Most lesz állítólag pár heten belül nagy változások a szocpolban az érdemes megvárni.

Utólagosan visszaigényelt szocpolról még nem hallottam így ehhez nem tudod hozzá szólni. De az biztos, hogy szocpolhóz házastársnak kell lenni. Így nektek szocpol nem jár.

2013. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!