Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki devizahiteles az megérdeml...

Aki devizahiteles az megérdemli ha hajléktalán lesz, mert nem tudja már fizetni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 20:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

eddig jol latod es mit is tagadjak. azt hozzatennem hogy meg eleg fiatal vagyok, szoval nem csoda hogy nincs diplomam :)

igy most "aljamunkat" vegzek megis jobban megelek belole mint itthon a tobbseg... teszek felre, epitem a jovom, mert kint megyek majd orvosira


:) azt hiszem akkor khm "kicsit" magasabb lesz a fizetesem. szoval koszonom a leszolast. fokent hogy nem 30-40 eves vagyok nyilvan nem keresek magasan. de hidd el bszarnal hogy en milysn helyeken jarok abbol az otvaros kinti fizetesbol :*


raadasul kint tudok felretenni a tanulmanyaimra mar most, normalis a diakhitel rendszeruk. mint ahogy nagyon sok mas szolgaltatason le vagyok dobbenve - mint ahogy fent is irtam a bankos sztorik, vagy a telefontarsasagok.

a vallakozasokrol nem is beszelve - emellett ellenerv nem lehet. ezt mar a hulyek is elismerik hogy itthon vallalkozni ongyilkossag.


nincs kint se kolbaszbol a kerites, de ott nem lehetetlenitik el az embereket ugy mint itt!

es itt megis egymast eszik az emberek! undorito!

nah ennyit errol. udvozletem

2013. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"A devizahitelnel pedig vegtelenul csunyanak tartom a nem devizasok tobbsegenek hozzaallasat: igy jartal, dogolj meg. Tipikus magyar mentalitas. "


Egyetértek. Nem csoda, hogy itt tart ez az ország!

2013. ápr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
12%

"A devizahitelnel pedig vegtelenul csunyanak tartom a nem devizasok tobbsegenek hozzaallasat: igy jartal, dogolj meg. Tipikus magyar mentalitas. " "


A nem deviza hiteleseknek az fáj - amúgy teljesen jogosan, hogy a forinthitelt sem könnyű fizetni, mégsem segít rajtuk az állam.


Aki meg felelőtlen/tudatlan barom volt arra meg százmilliárdokat költ az állam, hogy "megmentse" őket (a saját hülyeségüktől). A MI közös pénzünkből. Igen, azokéból is, akiknek forint hitele van és azokéból is, akinek semmilyen hitele nincs.


Én abszolut meg tudom érteni, hogy egy forinthitelest ez bosszant, hogy ő is erején felül próbálja törleszteni a hiteleit, rajta senki nem segít, míg a szomszéd Pistán, akik sz@rik bele segít az állam árfolyamgáttal, fix árfolyammal, lassan már lakást kap mindegyik és megsimogatja Orbán Viktor személyesen a buksi fejét mindegyiknek.


És az adu ász, amitől nekem áll fel a szőr a hátamon:

ŐK NEM TUDHATTÁK, A GONOSZ BANKOK HIBÁJA! Ó, hát persze...

2013. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
100%

Új regisztráló vagyok.Véletlenül kerültem erre az oldalra.Megdöbbenve olvastam néhány hozzászólást.Ezért is regisztráltam.

Huszonhárom éve vagyok válalkozó.A tovább lépéshez én is vettem fel valuta alapú hitelt(most is azt nyögöm)

Hogy miért?

Mert ha a tisztelt hozzászólók visszagondolnak abban az időben erről szólt minden. A hűtőszekrényből is ez folyt.Valamint kedvezőbb volt valóban mint a forinthitel.Előtte is vettem már fel hitelt,amit rendesen visza is fizettem. Nem lapostévére,új autóra.Azért,hogy a vállakozásomban előrébb tudjak lépni.Mérlegeltem a kockázatokat,és döntöttem.Közgazdasási végzettséggel rendelkezem ,de nem értek a hitelekhez.

Úgy gondolom a jó hitelekkel semmi baj sincs.Ezek működtetik a gazdaságot.

DE az amit a tisztelet bankok művelnek az már felháborító!

Ha kötünk egy szerződést az mind két félre kötelező.De bocsássa mag a világ, itt nem erről szól a dolog.Ők változtatják a játékszabályokat egyoldalúan.De én viszont nem tehetem meg.

Nekem ez a problémám!

Aki pedig ezt nem látja,azzal valóban valami baj van odafenn.

Nekem nem kell senki pénze,hogy kihúzzon a bajból!Mint írja némely hozzászóló.˝az ő pénzéből segitsenek a barom devizahitelesnek˝ Az nem a te pénzed hanem a banké!Azt mi fizettük be,és nem te! Örülj neki ,hogy neked nincs hiteled! De lehetne.Akkor hogy állna a szád?

Meg hogy a kormány segít,a te pénzedből?Mutass nekem egy olyan intézkedést ami ezt tükrözi.Árfolyamgátra gondolsz?

Nézz már utána egy kicsit mit íratnak alá először.Azt,hogy neked ennyi a tartozásod. A fenét ennyi!Ide emeleték! A Svájci jegybank folyamatosan CSÖKKENTI a kamatot.DE a törlesztő részlet csak felfelé megy!

Úgy gondolom sok sorstársam nem a te pénzedre kacsintgat ember! Semmi mást nem akarunk,csak végre ismerjék már el,hogy ez egy hibás termék.Becsaptak sokunkat,ők ebből milliárdokat kerestek.Ha utána olvasnál azt látnád,hogy az egész világban rajöttek erre,(Amerika,Anglia,Ausztria stb) és kártalanítják a becsapott embereket.

Hogy ki a hibás?

Nem csak a hitelet felvevő az biztos.Hány olyan hirdetést láttál régebben ami arról szólt,hogy ne csinálljátok emberek,mert ráfáztok. A FELELŐS vezetöink kit figyelmeztettek? Pedig mint kiderült tudták!

Ugye azért ők a VEZETŐK mert erre válalkoztak,hogy vezessék a˝ buta népet˝.Akkor vezessék,de a jó irányba!Még egyszer mondom, nem mindenki azért vett fel hitelt,hogy nagyzoljon a szomszéd előtt.Ha azért,hát ez van,ezért valóban ne mi fizessünk!De ne ítéljetek el senkit,ha nem láttok bele az életükbe.

Elnézést kérek ha ezzel sokak tyúkszemére léptem.

Nem érdekel igazán,hogy mire értékelik az általam leírtakat.DE emberek vagyunk mindannyian.Hol a francba van itt a nemzeti összetartozás? Ezét is tartunk ott ahol tartunk.

Bárki bármikor kerülhet hasonló helyzetbe.Nem egymásnak kell esni,hanem összetartani!Mert MAGYARAROK vagyunk mindannnyian.

Köszönöm,hogy hozzászólhattam!

2013. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

tudtommal az arfolyamgatnal a szerzodesben benne van hogy utolag a kulonbozetet is vissza kell fizetni. az egy kulon tartozaskasszabba megy. mert szep az elet :)

szoval nem mentenek meg senkit se a KOZPENZBOL.


De amugy jatszhatnank azt is hogy akkor csak a devizahitelesek aranyaban befizetett adobol legyen arfolyamgatas sztori.


De mar azt is leirtam parszor hogy sztem koltseg inkabb erre mint uj kormanyzati autorlottara.

Komolyan mondom annal a temanal nem szokott ekkora felhaborodas lenni... :(


Az elottem szolo jol irja. Ez egy hibas termek. Egyoldalu szerzodes odositasokat csinalnak. El se tudjak szamolni hogy mit hogy szamolnak.

Meg mi az hogy ez CSAK ebben a retek orszagban van igy?

Mashol NINCS ilyen!


Meg jahu hogy oda ne rohanjak hogy a banknak veszteseget okozna ha nem emelne a torlesztoreszletet... Ez a business. Ilyenkor nem szokas a masik felre haritani a te hianyod. De persze ok megtehetik. Csak a vicc az hogy ezt is CSAK ebben az orszagban engedik.


Nah de mindegy is.

Osszessegeben ti is latjatok hogy ami itt zajlik az nem normalis.

Es nem csak a devizahitelre gondolok.

Hanem mindenre.

Hogy ellehetetlenitik az embereket!

Hogy az elelmiszerarak csak nonek, a fizetesek meg nem.

A rezsi is no! A benzin ara is no! Minden brutalisan no csak a fizetesek nem... nah meg orul ha az embernek van munkaja akarmilyen alja is az.


Hallottam olyat - nem tudom mennyi igaz belole- hogy valaki svajci frankban akart torleszteni de nem engedtek neki, mert hogy a hitel svajci frank "alapu" de nincs mogotte svajci frank. Akkoe mifszomert nott ennyire? Hah?


Mindegy is...

Annyit kivanok mindenkinek hogy ne keruljon ilyen lehetetlen helyzetbe. Mint oly sok csalad is ebben az orszagban. Hogy ne kelljen a lakhatasa miatt aggodni. Hogy legyen mit adni enni a gyereknek, es ne kelljen szukolkodni ho vegen!

Ha ez pedig igy van adjon halat az egnek, es ne huzza azt akit mar az ag is huz.


udvozletem.

2013. ápr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
81%

Üdv:

Először is kitettem az oldalra.

Ugye olyan hülye vagyok,hogy nem láttam át a dolgokat.Meg az a néhány százezer család sem? Büszke lehetsz magadra ezekszerint mindenki hülye csak TE nem ebben az országban.

Hogy segítsek kicsit.A közgazdaságiban nem tanítanak átfogó bank ismereteket.De azért nem adom vissza a paíromat.Örülök neki,hogy te olyan művelt vagy,hogy mindent megértesz a hitelszerződésből.Ami néhány ügyvéden is kifogott.

Bocs,hogy nam válaszolok minden gondolatodra.Mert úgy gondolom te külföldi médiát nem olvasol,így nincs miről beszélni.

A bankok tisztességéről nem akarok újabb vitát nyitni.Ha lenne szemed és füled magad is láthatnád.

A hitelemet most is fizetem. a 105-böl 284 lett de mindig pontosan befizettem.Pozitiv adós listás is vagyok.

Végtörleszteni is próbáltam de nem sikerült a különböző banki kifogások miatt.(nem csak nekem nem sikerült)

Nem sírok,és nem kérek az ilyen emberek ˝jóságából sem˝

Komoly neves szakemberek is elítélik a bankok üzletpolitikáját.Persze ők is hülyék ,csak te vagy ennyire TÚLKÉPEZVE.Nagyon sokféle szerződést létezik,vannak hibás szerződések is.Ezeket ki kell javítani!Nem csak a valuta hiteles szerződésekre gondolok.

Azt mondod ez nem más csak egy üzlet!

Úgy gondolom neked az üzletről nagyon furcsa elképzeléseid vannak.Ha tanácsolhatok valamit,ezzel a hozzáállással ne kezd üzleti vállalkozásba.Mert bele fogsz bukni.Nem mindenki olyan gátlástalan,hogy csak azt nézi hol tudja át ba...i a másikat.Ezek nem üzletemberek ezek gazemberek.

Külföldön egy üzletembernek igenis fontos az üzleti megbízhatósága.Ebből él.Tapasztaltam.Az ilyen hozzáállású ... kint nem köt senki üzletet.Max egyszer,de ennek híre megy.Eztán cseszheti.

Nem kértem senkitől sem pénz,nem kértem hogy a TE (és az én) pénzemböl adjon bárki is.Bár ilyen embertől soha semmit nem kérnék.

Csak sajnálni tudlak felfogásod miatt.Valóban ezért tartunk ott ahol tartunk.Német kollégáim szerint is ez a legnagyobb baj ebben az országban, a széthúzás.Ugyan ez tapasztalható a külföldön élő magyarok között is.A legszemetebb a magyar a magyarral szemben.

Valóban sajnálom,hogy regisztráltam az oldalra.De ez nem az oldal hibálya,hogy hazafiatlan,erkölcstelen emberek is léteznek ebben az országban.

Legyen neked is szép napod!


Ui. Úgy látom az értékelésből is,bár nem igazán érdekel.Annyira ˝hülyaséget azért nem írtam˝.

2013. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
A rohadt bankok érdemelnék meg, hogy lángoljanak.
2013. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
13%

"De ez nem az oldal hibálya,hogy hazafiatlan,erkölcstelen emberek is léteznek ebben az országban. "


Meg olyanok, akik büszke magyar létükre egy fél oldalas szövetet nem képesek leírni 200 helyesírási hiba nélkül. Ne süllyedjünk már egy román cigány szintjére.


"Úgy látom az értékelésből is,bár nem igazán érdekel.Annyira ˝hülyaséget azért nem írtam˝."


Jajj, dehogy nem. Csak a hülyék ha valahol meglátnak valamit, ami beleillik a kis víziójukba akkor élből rányomnak egy zöld pacsit, ha valaki meg lehülyézi őket akkor pirosat. Gondolkodni luxus.


Sajnos nincs időm most végigfutni minden baromságon, amit leírtál, amit meg ismételsz azon nincs értelme.

2013. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 nikaa11 ***** válasza:
27%

Senki se kényszerti az embereket ,hogy vegyenek fel hitelt.Csak hát mindenki többet és többet akar mint amit meg engedhet magának!!! ! Igy hát megérdemlik!

Én 36 évesen szüleimmel lakom mert sajnos saját házra nem telik de hitelből soha nem vennék lakást

ÉS EZ NEM AZ ÉN SZÉGYENEM HANEM AZ ÁLLAMÉ !!!!

2013. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:

Üdvözöllek.

Próbálok nem ˝Román cigány˝ módon írni.

Elnézést a helyesírási hibákért!

A levelem írásakor számomra másodrendűek voltak a helyesírás

szabályai.Úgy gondolom nem ez volt a lényeg.Szerintem, aki el akarta olvasni annak sikerült.

Nagyon sajnálom,hogy neked CSAK A HELYESÍRÁS tűnik a témában lényegesnek.

Részemről veled a vitát lezártnak tekintem.

Ha az első leveledben NORMÁLIS hangnemben írtál volna.Talán egy beszélgetést megért volna, mert kíváncsi vagyok más emberek véleményére is ebben a témában.

De így?

Tisztelettel a Román cigány.

2013. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!