Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek korrekt így? 5...

Szerintetek korrekt így? 5 millió = 12 millió.

Figyelt kérdés

Házat vennék. Szüleim adnának hozzá pénz, illetve hitelből.A szülői házunk nagy. Anyu úgy gondolja, hogy ami pénzt most adna, az lenne az örökségem fele. Tehát kapok 5 mill és pont. Ugyanis ha az 5 mill-t berakná 20 évre kamatozni(folyamatos meghosszabbításokkal), akkor annak vége kb 12 mill lenne. Ez kb a szülői ház értékének a fele.

Tudom örülnöm kéne a pénznek, de valahogy ezt mégsem érzem egészen korrektnek.Sajnos nem sok választásom van, minden esetre a véleményetekre lennék kíváncsi! Köszönöm!


2013. jún. 5. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez abszolut nem korrekt, mert:


- A szülői ház értéke MAI ÉRTÉKEN 24 millió. Az 5 millió meg mire 12 millióra dagad a kamatokból addigra a reálértéke ugyan annyi lenne, mint ma az 5 milliónak - jóesetbe. Rossz esetbe meg kevesebb...


- Szomorú ezen filózni, de ha tényszerűek akarunk lenni, akkor az örökség az nem csupán az ingatlan hanem a fennálló teljes vagyon, vagyis a KP is. Tehát ha a szülők meghalnának akkor nem csak a ház felét örökölnéd, hanem a pénz és egyéb vagyontárgyak felét is.


Én ezt így nem kérném, inkább nem vennék házat most.

2013. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Tehat jelenleg van 5 milla love + 24 milla erteku haz? 20 ev mulva meg lenne 12 milla + 24 milla erteku haz (jo, ez valtozhat, de egyszerusitsunk most.), tehat megkapnad az orokseg 1/3-at.


Nekem nem lenne pofam barmilyen orokseget kerni vagy elfogadni a szuloktol, de ez az en bajom...

2013. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"- A szülői ház értéke MAI ÉRTÉKEN 24 millió. Az 5 millió meg mire 12 millióra dagad a kamatokból addigra a reálértéke ugyan annyi lenne, mint ma az 5 milliónak - jóesetbe. Rossz esetbe meg kevesebb... "


Ha csak a jovobeli 12 millat tekintjuk, abszolut korrekt azt 5 millakent megkapni a jelenben (penz idoertek, diszkontalas). Csak annyi a "gond", hogy ugye az nem az orokseg fele...

2013. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha én házat szeretnék venni, és Az Édesanyám azt mondaná, hogy így tud segíteni, akkor hálás lennék érte, és nem számolgatnék.Örülnék neki,elfogadnám, és az lebegne a szemem előtt, hogy minnél többször jöhessen hozzám még.Ha esetleg meghal, akkor meg úgyis örökölsz még sok mindent. (Szerintem, de mivel nekem nincsenek szüleim, nem tudhatom...)
2013. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hogy úgy mondjam bele vagyok kényszerítve ebbe a helyzetbe. A tesóm is itt lakik ill. a barátnője is. Mi mármint a férjem, és a gyerekek 5-en vagyunk. Tehát a teljes család Papa Mama gyerekek...pereputty össz 9 ember. Ezt nem lehet túlélni. Igaz 6 szoba van, de a mindennapokban összeér a seggünk.Nem lehet ezt már jól tolerálni, folyton csak nyelünk... Muszáj lépni. Korábban úgy volt, hogy én maradok, öcsém fog majd menni,de változott...A ház amit vennénk 10 mill.
2013. jún. 5. 10:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

De most vagy én vagyok ennyire sík, vagy nem tudom, de ahelyett, hogy azt mondják a szüleid, hogy bocs, keressetek más helyet, mert így nem működik, és ez az én házam, inkább eladja, hogy mindegyikőtöknek segítsen, és ne romoljon meg a kapcsolat.Mi pl. anyósékra építkeztünk, külön minden, de a piás apósomat nem lehetett elviselni, mert bántott minket.Albérletbe lakunk(kisgyerekkel), és eszébe nem jut segíteni rajtunk senkinek.

Szóval Innen nézve, én örülnék neki, negyon, és megköszönném. De hát ti tudjátok.

2013. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A ház eladásáról nincs szó.
2013. jún. 5. 10:58
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy belekényszerítve, a te döntésed.


Miért nem kezdtetek el 5-10 éve már vagyont építeni a férjeddel, hogy egyszer (nagyrészt) saját erőből vehessetek házat? Vagy nagyobb lakást.


Mivel korábban nem gondoltál erre, most ez történik. Csak arra kérlek, hogy később emiatt ne a testvéredre, vagy a szüleidre legyél mérges, hanem magadra (tudom hogy nehezebb magunkat okolni, mint másokat).

2013. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyrészt jogos amit mondasz, a másik része viszont az, hogy mint írtam, a tervben az volt, hogy mi maradunk anyuékkal,és az öcsém az aki megy.8 éve vagyunk házasok. az ikrek a 4. évben születtek, a pici most 1 éves. Ami pénzt idő közben mi gyűjtöttünk(főképp a gyerekek születése előtt...hisz gyesből alkotni nem igen lehet...sajnos!),azt konyha teljes beépítésére, ablakcserére fordítottuk,autót vettünk.Mellette minden hónapban rezsire vagy hívd minek akarod 40000ft adtunk anyuéknak. Emellett már nem hinném, hogy lehet többet félretenni, "vagyont" gyarapítani.
2013. jún. 5. 12:04
 10/20 anonim ***** válasza:
Miért maradt végül is a testvéred? Őt hogy lehetne távozásra bírni, ahogy az eredetileg is történt volna?
2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!