Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek korrekt így? 5...

Szerintetek korrekt így? 5 millió = 12 millió.

Figyelt kérdés

Házat vennék. Szüleim adnának hozzá pénz, illetve hitelből.A szülői házunk nagy. Anyu úgy gondolja, hogy ami pénzt most adna, az lenne az örökségem fele. Tehát kapok 5 mill és pont. Ugyanis ha az 5 mill-t berakná 20 évre kamatozni(folyamatos meghosszabbításokkal), akkor annak vége kb 12 mill lenne. Ez kb a szülői ház értékének a fele.

Tudom örülnöm kéne a pénznek, de valahogy ezt mégsem érzem egészen korrektnek.Sajnos nem sok választásom van, minden esetre a véleményetekre lennék kíváncsi! Köszönöm!


2013. jún. 5. 10:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem már ott bukik az egész, hogy 2 felnőtt ember úgy alapít családot, hogy az "otthonlakásra" alapoz.
2013. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A tesóm eddig nem lakott velünk. Messzebb dolgozott az elmúlt 5 évben. De hazaköltözött, munkahelyet változtatott. Honvágya volt. Költözésre bírni? talán sehogy. Az is igaz semmi jogom (és merszem Se!) mondani neki, hogy. "Te! nem akarsz költözni?" Inkább én változtatok.
2013. jún. 5. 12:42
 13/20 A kérdező kommentje:

Az "otthonlakás" nem a mi egyedüli döntésünk volt.A tesóm elköltözött, máshol vállalt munkát.Anno mikor a ház épült még éltek a nagyszüleim. Ezért is épült ekkora, hisz szükség volt rá hogy mindenkinek meglegyen a maga kis birodalma. De biza "NAGY" lett az idősek halála után. Egyedül anyuék nem tudják fenntartani.Így kb szótlanul megegyeztünk, hogy itthon maradunk.

Tudom, tudom el kellett volna adni, de abba meg apum betegedett volna bele. Nos mit tettem rosszul? Azt hogy maradtam és együtt azért csak-csak komfortosabb lett a ház...?

2013. jún. 5. 12:49
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen, el kellett volna adni, kiválóan látod.


Azt tetted és teszed továbbra is rosszul, hogy nem a saját családodra gondolsz, mint anya és feleség, hanem a szüleid kislánya vagy.


A két szerep együtt nem működik. Vagy maradj kislány - akkor viszont ne problémázz - vagy nőjj fel, legyél anya és feleség és oldjátok meg a saját problémáitokat a férjeddel.

2013. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ebben 100% ig egyetértek.Ha azt tettem volna mint a tesóm, hogy (bocsánat a csúf beszédért!) szarok a világra,anyuékra... fusson ki merre lát, akkor más lenne most. De nem így tettem, tettünk.Nem csak a saját életemre gondoltam. Ez van, ezért vállalom a kövezést.Szerencsére férjem nem neheztel,hogy nem léptünk korábban, mindig mellettem áll.Tudom, ez nem kis támogatás! Sajnos ő semmiben nem számíthat a szüleire. Őt szélnek eresztették...menj! boldogulj vagy bukdácsolj egyedül...

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁST!!!SZÉP NAPOT NEKTEK!

2013. jún. 5. 13:45
 16/20 anonim ***** válasza:
kérdező, elismerés a türelmedért, ahogyan a sok válaszoló válaszát fogadod. próbáld meg kölcsön kérni tőlük az 5 milliót inkább... visszafizetitek, az örökség meg érintetlen... az tisztább lenne.
2013. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem szarni a világra, de van különbség a keresztényi jóindulat között, amikor lehetőséged szerint próbálsz mindenkinek segíteni és aközött, amikor hagyod kihasználni magad és bárkinek igent mondasz bármire.


Nem azt mondom hogy te ilyen lennél, csak hogy értsd, van különbség a kettő között.

2013. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ennek így nem sok értelme van. A szüleid halála után mindenképpen örökölsz. Nem zárhatnak ki az örökségből pusztán azért, mert előlegbe kaptál 5 milliót. Ha nincs önrészed, és csak ez az 5 milliód van, társad sincs, aki hozzátenne mégegyszer ennyit, akkor ne vágj bele. Több milliós hitelt felvenni, és évtizedeken át nyögni a részleteket a mai világban felelőtlenség. Vegyél inkább egy kisebb lakást, aztán majd meglátod, hogyan alakul később az anyagi helyzeted.
2013. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha lenne más lehetőségem, biz' élnék vele. De mástól (sajnos nagynéni nincs!)kölcsönkérni nem tudok...mint a bank, és hát az sem hülye hogy adjon 10 millát két szép barna szememért.S merthogy 50 éves futamidő nem lévén,150 ezres törlesztőrészletet felvállalni nem is tudnánk...így ez a már-már játékos mondatsor értelmét is vesztette.Mint mondtam lépni kell. Nem majd, most. Addig míg nincs galiba, míg még nem öljük egymást, hanem emberként tudunk bánni egymással. És sajnos igen így, hogy hitelt veszünk nyakunkba.Azt hiszem erre mondják...hogy eztán legalább a saját libámat tömöm. Nem vagyok egyedül. Van férjem. Így KETTEN vagyunk.Kisebb lakást nem érdemes venni...hova teszem a 3 pici gyereket? Ez egy 2,5 szobás ház. Abszolút vidék. Ami van mondjuk 7-8 mill -ért arra meg tuti rá kell költeni.Tetőcsere, durva vizesedés,cserépkályhák átrakása, vagy központi csináltatás...hiába ezek nem új, hanem kb 40 éves házak.Igencsak nem olcsó javítgatások ezek. A teljes beszélgetés kezdetére mutatnák rá.Kíváncsi voltam, hogy korrektnek gondoljátok anyum gondolatát vagy sem.
2013. jún. 5. 15:42
 20/20 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszolóknak őszinte köszönet a gyengéd felpofozásért.

A pozitív és a negatív válasz is segítség.

2013. jún. 5. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!