Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel terhelt kocsimat...

Hitellel terhelt kocsimat lenyúlta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ügyvédi papírral odaadtam a kocsimat egy illetőnek. Nem fizette a részleteket,a gyorshajtásért nekem,autópálya matricáért sorba jöttek a büntetések.

Most ott tartunk,hogy hiába ígért fűt-fát,egy ideje semmi hír,eltünt a kocsimmal együtt.

A kérdésem,hogy ilyenkor mi tudok tenni? Feljelenthetem vagy pedig engem büntetnek meg és én járok rosszabbul,mivel nem adhattam volna oda? Mit kaphat ő és mit kaphatok én?(légyszi ne azt írjátok,hogy nem kellett volna ebbe belemennem,mert utólag ezt már én is tudom!!!!!!!)


2009. okt. 9. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
hát sztem ha ügyvédi papírral oda adtad neki, akkor itt nem te vagy a bűnös. ha ügyvéd által átnézett, és hitelesített 2szerződéssel" odaadtad neki a kocsit.
2009. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Simán feljelentheted! Akocsi a tiéd, nem az övé, és ha elvitte és nem adja vissza, ez akárhogy is nézve lopásnak minősül!
2009. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Attól félek,hogy mivel hitellel terhelt a kocsi,ha feljelentem és elindul a lavina,akkor még engem büntetnek majd meg nem kevés pénzzel(a bank beperel,stb)mert elvileg nem adhattam volna oda. Ez az egy,ami még visszatart...:(

Szerintetek?

2009. okt. 9. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdést nagyban befolyásolja, hogy mi szerepel az ügyvédi papírban. Mire szerződtetek?

Amúgy te rosszul nem fogsz járni, mert legrosszabb esetben is semmis a szerződés, azaz vissza kell állítani az eredeti állapotot.

De ha elárulod, hogy mire szerződtetek ügyvéd előtt, akkor többet tudok válaszolni.

2009. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szerződésben benne van az,hogy bizonyos összegért bérli tőlem,mindent ő fizet(baleset,traffipax,büntetések,havi részlet,stb) és június 30.ig visszaszolgáltatja részemre az autót,ellenkező esetben naponta 5000Ft-ot kell fizetnie addig,amíg vissza nem hozza.

Az ügyvéd viszont mossa kezeit,hogy előre figyelmeztetett minket,rosszul fogunk járni,mivel állítólag lízingelt a kocsim(pedig a forgalmiban az én nevem van)és ilyen esetben kár feljelentést tennem,mert engem fognak megbüntetni,mert nem adhattam volna oda...

Mitévő legyek?

Már fél misi a kár és a kocsim sincs sehol...:(

2009. okt. 9. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha tulajdonos vagy, és nincs kikötve a bérbeadás tilalma, akkor a szerződés él, és az alapján követelhetsz.

Ha tulajdonos vagy, és ki van kötve a bérbeadás tilalma, akkor a szerződésed semmis, és a gépjárművet vissza kell szolgáltatni, viszont minden addigi kárt köteles vagy viselni.

Ha nem vagy tulajdonos, akkor a szerződésed semmis, és a gépjárművet vissza kell szolgáltatni, viszont az addigi kárt köteles vagy viselni.


Tehát amit tehetsz, hogy lépsz vagy az eredeti állapot visszaállítása ügyében, vagy pedig a követelésed érvényesítése ügyében.

2009. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hihetetlen milyen naivak az emberek.
2010. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!