Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék 2 milliót felvenni...

Szeretnék 2 milliót felvenni használt lakásra. Van olyan bank ahol a törlesztő részlet fix és a vége fele nem megy a törlesztő részlet az egekbe? Valami baráti megoldás amit addig amíg le nem jár a futamidő addig lehet is fizetni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Forintba kell felvenni nem devizába.
2013. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nincs olyan hitel.

A forint hitelnek is van árfolyamkockázata, csak kisebb, mint a devizahiteleknek.

De most képzeljük el, hogy valaki 10-15 évre vesz fel egy hitelt fix törlesztéssel. Vajon 10-15 év múlva is ugyanennyin fog állni a forint árfolyama? Hát, nem.

Nem érdemes fix törlesztőjű hitelt felvenni szerintem. Inkább fizess néha pár ezer forinttal többet, mint még az eredetihez képest pluszban több évig vagy mondjuk x évig ugyanannyit, aztán hirtelen egyik hónapról a másikra mondjuk több 10 000 Ft-al többet.

De te tudod.

2013. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Csak forintosat. és fix-et. Csak akkor emelkedik a törlesztő ha jegybanki alapkamat is.

És 6 éve vettem fel 53K kezdtem törleszteni most 49-el törlesztem.

Ugyan ezt devizában 33K lett volna akkor most 80K lenne.

2013. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, van olyan hitel, amiben minden fix. Nincs árfolyamkockázat, mert forint alapú hitel és nincs kamatkockázat sem, mert fix a kamat is.
2013. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Segítségemre lett :) köszi mindenkinek!;)
2013. jún. 13. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy fix törlesztő, csak olyankor a feltételek változása mellett a futamidő kitolódik (számodra pozitív változás esetén lecsökken).
2013. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

18.44-es. A mostanában igényelhető lakásvásárlási hiteleknél nem tolódik ki a futamidő a fix törlesztőrészlet esetén


A fix hitel az fix, apró betűk, trükközések nélkül.

2013. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs. A bankok úgyis átverik az embereket. Úgy fogalmazzák meg a szerződést hogy egy fejű ember képtelen megérteni.
2014. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!