Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtörténhet, hogy az állam...

Xyzs88 kérdése:

Megtörténhet, hogy az állam elveszi a banki betétem vagy egyéb módon nem kapom meg a takarékban tartott pénzem?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100.000 euróig biztosítva vannak a bankbetétek, azt nem veheti el senki.
2013. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2013. júl. 9. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nanana!


Az ÁLLAM biztosítja bankcsőd esetén a bankbetéteket addig!


Orbán egyszer már megtette ezt a magánnyugdíjpénztárakkal, ha egyszer elgurul a gyógyszere akkor államérdekre hivatkozva minden további nélkül megtehetné, hogy befagyasztja a bankbetéteket is (mint pl. Cipruson történt nem is olyan régen..)

2013. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogilag megteheti szükséghelyzetben, veszélyhelyzetben, Alaptörvényben is benne van. Ilyenkor törvény szerint akár azt is mondhatja a Kormány, hogy akkor minden ember fizessen be 10 napon belül 100 ezret.
2013. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a bankod csődbemegy , akkor az ORSZÁGOS BETÉTBIZTOSÍTÁSI ALAP megtéríti a károdat ( mármint ha vann benn elég pénz ).


Államcsőd , vagy valamilyen különadó esetén viszont elveszítheted a pénzedet.Nemrégiben Cipruson teljesen legálisan " ellopták " ( megadóztatták ) a külföldi bankbetéteket , tehát van példa a bankbetétek elvételére.


Egyébként sok kamatot amúgy sem kapsz , ha levonod a kamatadót és a készpénzfelvételi illetéket , kiderül , hogy az inflációhoz képest reálértéken fogy a pénzed.


Tehát a válasz : igen megtörténhet , de tovább mennék ennél , szerintem a következő 15-20 évben Magyarországon egyszer meg is fog történni , valamilyen formában ...

2013. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

OBA csak akkor téríti meg a károd, ha

- volt szerződése vele a banknak

- és csak meghatározott plafonig ( régen 1 millióig 100% volt, azután kevesebb, és meg van határozva, hogy egy banknak maximum hány milliót térít)

2013. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Frontosa ***** válasza:

Minden hitelintézet kötelezően OBA tag és 100.000 EUR a határ egységesen bankonként.

Üdv,

2013. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Biztosítás ide, unió oda, jog amoda, minden megtörténhet


(Jobb felől üt) nekem fütyöl,

(Bal felől üt) s nekem fütyöl:

Elmehetnek.


ismerős?

2013. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!