Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Paypal hozzányúlt a bankszám...

A Paypal hozzányúlt a bankszámlámhoz és levett róla pénzt! Letöröm a kezüket?

Figyelt kérdés

Egy online játékra jelentkeztem amit kipróbáltam, de aztán ott hagytam. Paypal azonosítót kellett megadni, meg gondolom a hosszú el nem olvasott kisbetűs szövegben minden hülyeséget elfogadtam.


De a Paypal-emen direkt emiatt 0 Ft van. Mindig.


De most az a cég feltöltette a Paypalemet pénzzel, és azt levette a Paypalemről.


A Netbankba belépve tényleg történt ilyen átutalás.


Hogyan tudom megtiltani a Paypalnek hogy semmit se tegyen nélkülem?

Utalgatja a bankszámlám pénzét???? Letöröm a kezüket!! Komolyan!!!!!! idegbajt kapok. köszi előre is a segítséget.


2013. júl. 20. 10:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
aztakruva! ilyen van? Gondolom a bankkártya-adataidat IS megadtad a paypalnek, nem? Meg tudod mi lehet? Hogy ugyanaz a paypal jelszavad, mint amit a játékban megadtál. Simán megloptak. Nem?
2013. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem loptak. Amerikai stílusú levétel.


"Nem mondtam nekik hogy nem vehetnek le róla pénz, ezért levesznek" típusú fizetés.

2013. júl. 20. 11:11
 3/22 anonim ***** válasza:
A bankkártyád hozzá volt adva a Paypal-hez, nem?
2013. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát Paypal-hez kell bankkártya.
2013. júl. 20. 11:16
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem nyúlt hozzá, mert top upot nem lehet nélküled eszközölni, hiszen ahhoz be kellene lépniük a netbankodba, ami lehetetlen. A számládról azért tűnhetett el pénz, mert kártyás fizetést eszközölt valaki. De az biztos nem a Paypal volt, hanem egy harmadik személy, aki ellopta az adataidat. Ha nem lennél funkcionális analfabéta, akkor azt ajánlanám, hogy a Paypal accountodban tekintsd át forgalmat, és az ahhoz tartozó megjegyzéseket. Onnan világosan kiderülne, hogy milyen úton történt a dolog. De az biztos, hogy top up keretében nem tűnhetett el a pénzed, csak kártyás terhelés által.
2013. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Csak az e-mail címet adtad meg, nem?

Tehát a jelszót nem?


Csak azért kérdezem, mert ilyen alapon bárkinek az e-mailjét oda írhatták volna, és akkor full jogtalanul vennék le az illetőtől.


Szóval mondhatod, hogy nem te voltál, csak valaki a te e-mail címedet adta meg.


Ha viszont jelszót is megadtál, az már más tészta, mert azt csak a tulaj tudhatja. Lehet, hogy full átverés volt az egész, és csak meg akartak lopni.


Amúgy mennyit vettek le?

2013. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
De amúgy tényleg a hülyeség sugárzik a kérdésből, mert bankszámláról nem lehet levenni pénzt közvetlenül. Ezért is adhatod a számlaszámodat bárkinek. Az meg abszurd feltételezés, hogy a Paypal csinálna olyat, ami eleve lehetetlen. Tehát itt valami félreértés van a kérdező részéről, ami nem is csoda, hiszen a szövegéből kiderül, hogy ő töltögetéssel használja a Paypalt, ami alapból hülyeség.
2013. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

5/7 és 7/7

Szerintem erről van szó: (csak a kérdező elég járatlan az ilyen dolgokban, ezért tűnik hülyeségnek, amit ír)


Hozzá van rendelve a kártya a Paypalhez. Alapból a Paypaljén nincs pénz, de ugye a kártyával le lehet hívni a pénzt a bankszámláról. Tehát valószínűleg egy Paypales fizetés történt, ami ugye kvázi bankkártyás vásárlás. Ezt a pénzt levonták a számlájáról, ami a Netbankban is látszik.

Egyébként tényleg a Paypalen kéne megnézni, hogy mikor hova ment a pénz és miért?


Kérdező!

A paypales e-maileden kívül megadtál mást is az online játéknál (pl. jelszó)???

2013. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
igen, én is erre gondolok...
2013. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"meg gondolom a hosszú el nem olvasott kisbetűs szövegben minden hülyeséget elfogadtam. "


Abban az apróbetűs, el nem olvasott hülyeségben lehetett például olyan, hogy ha másképp nem rendelkezel, akkor x idő múlva y pénzt levonhatnak a Paypalodról. Ahová gondolom megadtad a kártyád adatait, ezzel automatikus fizetést biztosítva. Ne a Paypal kezét akard letörni a saját hülyeséged miatt.

2013. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!