Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Paypal hozzányúlt a bankszám...

A Paypal hozzányúlt a bankszámlámhoz és levett róla pénzt! Letöröm a kezüket?

Figyelt kérdés

Egy online játékra jelentkeztem amit kipróbáltam, de aztán ott hagytam. Paypal azonosítót kellett megadni, meg gondolom a hosszú el nem olvasott kisbetűs szövegben minden hülyeséget elfogadtam.


De a Paypal-emen direkt emiatt 0 Ft van. Mindig.


De most az a cég feltöltette a Paypalemet pénzzel, és azt levette a Paypalemről.


A Netbankba belépve tényleg történt ilyen átutalás.


Hogyan tudom megtiltani a Paypalnek hogy semmit se tegyen nélkülem?

Utalgatja a bankszámlám pénzét???? Letöröm a kezüket!! Komolyan!!!!!! idegbajt kapok. köszi előre is a segítséget.


2013. júl. 20. 10:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Paypal accountot adtam meg. Tehát elvileg a paypalről tudnának pénzt levenni, éppezért tartottam 0 Ft-on az egyenlegem.


A paypal accountomon ezt írja:

"You have sent $XXX USD to XXXXXX with PayPal"

meg ezt is:

This credit card transaction will appear on your bill as "PAYPAL *XXXXXXX".


bár azt is írja a paypal hogy:

"Have a problem with this transaction? We strongly recommend that you get in touch directly with your seller to resolve this.

Otherwise, you can file a report in the Resolution Centre within 45 days of the transaction."

Úgyhogy írok ebbe a Res.centre-be nekik.

2013. júl. 20. 13:02
 12/22 anonim ***** válasza:

De Paypal account alatt pontosan mit értesz? Az e-mailedet vagy a jelszót is, vagy mit?



Mert egy puszta e-mail cím alapján biztosan nincs joguk levenni, honnan tudnák, hogy a tulaj adja meg.

2013. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ilyen esetben a Paypal emailt és a jelszót is be kell írni a megfelelő mezőbe regisztrációkor.

Nyilván azért hogy kisbetűs szövegben ilyen történhessen.


Lehet hogy amerikában ez megy, de itthon ... ha egy magyar kis cégecske ilyet csinálna, már húzhatná is a sorszámot az Apeh irodában.

2013. júl. 20. 13:15
 14/22 anonim ***** válasza:

Ja hát akkor ez a te hülyeséged. Nem mondom, hogy jogos, de full elkerülhető lett volna.


Amúgy mennyit vontak le? Mert simán odaírhatták, hogy kezdésnek levonunk x összeget. Vagy x összeg a havidíj, amit mindenképp ki kell fizetni stb.

2013. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ha az én hülyeségem lenne, akkor nem lennék így felháborodva.


Ők kihasználnak egy jogszerű, de nyilvánvalóan mocsok fizetési módot.


Egy háromszereplős fizetési művelet egyik pontján se kért tőlem senki beleegyezést.


A bank fizet a paypalnek, a paypal is fizet a cégnek.


De jó tanulópénz volt ez arra hogy ilyen szabályokat létrehozzak a bankomban. Remélem lehet. Egy confirm sms kell csak, nemigaz hogy nem lehet.

2013. júl. 20. 13:30
 16/22 anonim ***** válasza:

"meg gondolom a hosszú el nem olvasott kisbetűs szövegben minden hülyeséget elfogadtam."

"Ha az én hülyeségem lenne, akkor nem lennék így felháborodva. "


Valahogy ezek elég ellentétesek, már ne haragudj!


Biztosan oda volt írva, hogy elfogadod, hogy levegyenek x összeget meg hasonlók.


Egyébként valószínűleg a Paypal felhasználási feltételeinél is ott van (volt), hogy ilyenkor ez automatikus, nem kell külön engedélyt kérni tőled. Azzal, hogy megadtad a jelszavadat is, kvázi engedélyt adtál.


Ez gyakorlatilag egy bankkártyás vásárlás, ahhoz sem kell külön engedélyt kérni tőled mindig.

2013. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szóval jól gondoltuk, hogy kártyás terhelésről van szó. Engem megdöbbent a tény, hogy megadtad a Paypal accountod jelszavát bárkinek is. Szóval nincs min csodálkoznod ezek után.

A bank és a Paypal viszonyával kapcsolatban tévedésben vagy. Ebben az esetben a pénzt a Paypal nem a bankodtól kapja meg, hanem a kártyatársaság közvetítésével. Ezt a tényezőt kihagytad a számításból. Tehát a kérdésben megfogalmazott állítás nem igaz.

2013. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

"Ilyen esetben a Paypal emailt és a jelszót is be kell írni a megfelelő mezőbe regisztrációkor."


Ez olyan, mintha odaadnád egy idegennek a bankkártyádat és hozzá a PIN kódodat is. Ha tőlem egy oldal ilyeneket kér, azt elhagyom. Persze ők nem belőlem élnek.


"Ha az én hülyeségem lenne, akkor nem lennék így felháborodva.

Ők kihasználnak egy jogszerű, de nyilvánvalóan mocsok fizetési módot. "


Nem jogszerű. Még "amerikában" sem. Átverésnek hívják.


"Egy háromszereplős fizetési művelet egyik pontján se kért tőlem senki beleegyezést."


Dehogynem. Amikor megadtad a Paypal accountodat jelszóval együtt. Plusz elolvasás nélkül elfogadtál valamit.


"De jó tanulópénz volt ez arra hogy ilyen szabályokat létrehozzak a bankomban. Remélem lehet. Egy confirm sms kell csak, nemigaz hogy nem lehet."


Lehet, hogy lehet, csak sokkal egyszerűbb nem kiadni személyes adatokat.

2013. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

1ik haveromnak mondtam, hogy miután vásárolt paypal-lal mindig törölje a kártyaadatait a rendszerből, mert különben levonják a pénzét!

Nem hitte el, erre próba cseresznye Ő IS ITT VOLT, tehát nem lopás igényeltem a paypal neve alapján az én számlámra 12 eurós fizetési kérelmet (gold premiumra WR játékhoz), láss csodát megjött a pénz! Kifizettem neki kp-ban, majd netbankon keresztül le lett tiltva az átutalás jogtalan utalás néven, de ekkor már megvettem a prémiumomat :)


Ő visszakapta a pénzét a banktól, nekem megmaradt a prémium, de törölték paypal accomat (kamu neves)jogsértésért. A visszakapott pénzt pedig megfeleztük.


Mindig töröld ki a hozzárendelt kártyát, mert ilyen elutalás esetén csak 24-48 órád van a visszavonásra!

2013. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Jah 24 nap késéssel törölték a WR accot is jogsértés miatt :)
2013. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!