Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs világgazdasági...

Ha nincs világgazdasági válság, és a devizahitellel több százezer forint kamatnyereséghez jutnak a hitelfelvevők, akkor is követelnék a hitelek semmissé minősítését?

Figyelt kérdés
A devizahitelesek mikor fizetik vissza a kamatnyereséget amit az erős forint poziciójából nyertek a gazdasági válság ideje előtt és utána is egy ideig? Vagy csak amikor veszteségük van belőle akkor álljon helyt a bank vagy az állam illetve a többi magyar ember? Azok a megfontolt állampolgár aki okosan nem vett fel hitelt, tudván jöhet még kutyára dér!!!? Hát jött!

2013. júl. 22. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ebben az esetben biztos nem vinnyognának!
2013. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez bennem is fel szokott merülni. Meg az, hogy miért nem úgy akarják forintosítani a hitelüket, mintha forint hitelt vettek volna fel, az egész futamidő alatt az akkori forint kamatokkal??? Mert valószínűleg többet fizetnének!
2013. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Engem ez már mind nem érdekel. Csak az, hogy ne állampénzen mentsék meg az elúszott hiteleseket. Lassan egy elúszott devizahiteles milliós támogatásokat kap egy 10-12M-s hitelre. Az átlag, felelősségteljes ember pedig akinek nincs tartozása meg nem, hogy nem kap semmit, hanem még ő fizesse!
2013. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem abból van elegem, hogy azt szajkózza a média, hogy majd az állam megmenti a devizahiteleseket. Csak az a probléma, hogy az állam pénze a mi pénzünk, az adófizetők pénze, ergó mi mentjük meg azokat, akik rosszul jártak. Szóval jó lenne úgy mondani, hogy a többi magyar menti meg a devizahiteleseket...
2013. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Az nem vesz fel hitelt, aki meg tudja venni a dolgait kp-val.

Aki nem vesz fel hitelt az nem "okos, előrelátó", hanem van elég kp-ja.

"szegény nevet a szegényebben"-Hobó.

2013. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Én most még diák vagyok, szóval lehet változik a nézőpontom de.

Hitelt csak a legvégső esetben vennék fel, ha mondjuk valami

baj történik, vagy egészségügyi gondom akad amit drága kezelni.

és aki felelőtlen módon belefutott a devizahitelbe, azt nem ilyen módon kéne segíteni.

2013. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ideisregisztralok


Ez nagyon nem így van. Az a 8 általánosos laikus felfogás.


Az vesz fel hitelt, akinek szüksége van rá. A gazdagok gyakorlatilag MINDIG hitelből csinálnak mindent. Mert sokkal jobb a bank pénzét költeni és kockáztatni, mint a sajátunkat, amit közben be lehet fektetni!


A különbség az, hogy egy értelmes, felelősségteljes és nem teljesen tök hülye ember az számol minden lehetséges kockázattal és ez alapján vesz fel hitelt.


Az idióta meg azért, hogy a panelból újépítésű kertesházba költözhessen, miközben teljesen bizonytalan alkalmi munkákból él minimálbéren.


Ez a különbség. Az utóbbi idióták miatt alakult ki egyáltalán a válság.

2013. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem a hitellel van a gond es a probelma mert az a gazdasag egyik mozgato mukodteto rugoja! A problema ott van amikor eszetlenul, nem atgondoltan hasznaljak az emberek! Lasd deviza hitel okos ember akkor vene fel devizaban hitelt amikor a forint baromi szar. Ezzel szemben mikor vett fel a magyar tobbseg amikor eros volt azzal cimszoval hogy stabil/eros a forint es igy kedvezobb a dolog. Emelett utanna jaras es vadidgenek szavara belevagtak olyan hietlekbe amikre eselyuk nincs kifizetni azzal a cimszoval hogy XY azt mondta, hogy.... ez megeri majd...

Nem most mar korabban hany olyan csalad volt akik fizetesuk felet mar a valsag elejen is torlesztesre koltottek?! Tehat totalis tulvalalas volt. Most meg hogy kaki van most meg beledoglik... Embersegbol tudom oket sajnalni de masbol nem es felhaborit, hogy allami meg haveri penzekbol segitsek oket...

2kos beszed megint mert ez a kormany volt az aki azzal ervelt, hogy azert kell 1kulcsos ado, hogy aki tobbet fizet azt hatranyos helyzetbe hozzak ha amiatt, hogy tobbet keres tobb adot is fizessen igy mindenki ugyan annyi adot fizessen. Nem tetszik szemely szerint ez a felfogas de rendben. Itt a devizahitelesek problemaja, aki rendessen fizeti vagy kifizette a devizahitelt az nem kap vagy szinte semmi fele segitseget nem kap mondvan o tudja fizetni... Ez milyen ez nem hatranyos megkulonboztetes? Raadasul fizetes peldanal maradva aki keres 4-500ezret bruttoban vagy megtobbet annak a a 30-40ezer forintos kulobozet kevesbe szamit (tudom minden forint szamit egy csaladi kasszaban) mint modnjuk mikor egy kis csalad ahol a ketkereso felnek van osszesen jo esetben 200ezer nettoja gyerekek... es ebbol mondjuk fizet 80-90ezres deviza hitelt es ok nem kapnak semmi segitseget! Undorito az egesz. Egesszen addig nem hatranyos kulomboztetes mig a kiskiraly nem tud belolle profitalni csak addig vagyunk fontosak embereke nekik!!

2013. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

13:43!


Amikor a bank hitelbírálatot csinál, számításba kéne vennie azt a kockázatot is, hogy az adós nem fogja tudni fizetni a részleteket. Pl. az árfolyam esés miatt.

Ez a banknak sem jó. Hiába hajt be egy házat, azzal foglalkoznia kell, mire pénze lesz belőle.

A bankok tudták a legjobban 2008 körül, hogy ilyen helyzetbe fognak kerülni sokan. Akkor miért tukmálták a hiteleket az emberekre?

Azért mert telhetetlen harácsoló mocskok.

Az emberek egymásnak esnek, a bank meg mossa kezeit, hogy "le van írva a hitelszerződésben."

Rádióban hallottam egy jó mondást:

Nem az a bűnöző aki bankot rabol, hanem aki alapít.

2013. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

13:53!

Azok a vadidegenek, bankárok. Ez a szakmájuk. Ha bajba sodor valakit, akkor meg kell büntetni. Én villanyszerelő vagyok. Ha elmegyek a bankárnak szerelni, Aztán egyszer csak a hajszárítója agyonbassza miattam, akkor leültetnek. Most, hogy miatta bajban vannak sokan, miért nem ültetik le?

Nem értem miért nem a sok rohadt bankot szidjátok?

Naponta átterhelik rátok is a terheiket. Azt hiszitek ti "okosok", hogy okosabbak vagytok náluk?

2013. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!