Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti ezt a bank? Mit...

Megteheti ezt a bank? Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Férjemnek a Raiffeisennél van bankszámlája.

1,5 hete többször használta a bankkártyáját vásárlásra, illetve nagyobb összegű készpénz felvételre.

Néztem a netbankon keresztül, az összes tranzakciót zárolták szeptember 2-3.-áig. Én azt gondolom azért, mert akkortól emelkednem a díjak, és így akarnak lehúzni minket.

Mivel Ő most jelenleg külföldön tartózkodik, nem tud velük kapcsolatba lépni. Én tehetek valamit?


2013. aug. 25. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem közös a számla, akkor semmit nem tudsz lépni.


Arra viszont én is kíváncsi vagyok, hogy miért zárolták, hátha ad valaki magyarázatot.

2013. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod! Egyrészt nem emelkednek a díjak szeptember 2--3-tól, másrészt a zárolás nem azt jelenti, hogy mindenképpen addig lesz zárolva. Minden kártyás vásárlásnál vagy atm felvételnél először zárolnak és amikor jön a tényleges terhelés, akkor oldják fel a zárolást. Külföldi használat esetén ez hosszabb idő is lehet, mint belföldön. Sima vásárlásoknál ez azért meg szokott történi 1 hét alatt, de szállodában vagy kocsibérlésnél attól függ meddig van a szállodában vagy bérel kocsit, mert az elején zárolnak és csak a végén terhelnek. Sőt olyan is előfordulhat, hogy csak zárolnak, de nem terhelnek és majd a zárolás feloldódik, ilyenkor nincs is semmi költség, bár a kártyás vAsárlás tudtommal a Raiffeisennél amúgy is ingyenes.
2013. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha a zárolást úgy érted, hogy nem tudja a férjed használni a kártyáját az lehet a ti biztonságotokban tett lépés is. Amikor valaki egy kártyát szinte csak itthon használ átlag havi 100e forint értékben és hirtelen elkezdik a kártyát külföldön, nagy összegű fizetésekre használni akkor feltételezi a bank, hogy ellopták a kártyád adatait és blokkolja a kártyát. Ilyen is van, csak nekem nem egyértelmű, hogy erre gondolsz vagy arra, amit előttem leírtak.
2013. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itthon használtuk a kártyát, a szokásos nagy bevásárlásra, és kp felvételre.

Azért reagáltam így, mert én úgy tudom, hogy szeptember 1-től a r.-nél nem lesz ingyenes a bankkártyás vásárlás, a kp felvétel pedig a duplájára emelkedik. És nagyon furcsállom azt, hogy 08.19-én lebonyolított tranzakciót pont 09.02-ig zárolnak. Ez majdnem 2 hét.

2013. aug. 25. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom mégegyszer, sem szept. 1-én, sem 2-án, sem 3-án nem emelkednek a díjak a Raiffeisennél, majd csak 12-én. Ha a vásárlás eddig ingyenes volt, akkor 12-től is ingyenes marad.


Mindazonáltal ha egy rendes belföldi vásárlás 2 hétig nem kerül beterhelésre, akkor ott valami nem stimmel, érdemes megkérdezni.

Az a zárolás 2-án törlődni, akár jön terhelés, akár nem.

2013. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Megnéztem, tényleg 09.12-től változnak a tranzakciós díjak.

2013. aug. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!