Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rám szállhat az adósság amit...

Rám szállhat az adósság amit nem én vettem föl?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy az apai nagyapám meghalt és kiderült hogy nagyon sok az adóssága amit hátra hagyott.Az apám él de rokkant nyugdíjas méghozzá nem beszámítható szellemileg.Nem tudom hogy miután ketten vagyunk a húgommal testvérek így apám állapota miatt tényleg tőlünk vonná az állam a pénzeket?Viszont apámnak van még 3 testvére akik szellemileg épek,és nekik is vannak gyerekeik.

2013. aug. 28. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az örökséget vissza lehet utasítani. Ez esetben semmit nem örököltök (sem adósságot, sem vagyont).
2013. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az adósság csak a hagyaték erejéig lehet örökölni. Ha nem volt semmi örökség nagyapád után csak az adósság akkor azt nem örökölhettétek. Ha volt bármi is akkor csak annyi adósságot örököltök amennyit az örökségből le lehet vonni.

Szóval kizárt hogy a nagy semmi örökségnél csak adósságot örököljetek..

2013. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De lehet orokolni, ha nem mond le rola a hagyateki targyalason. Negativ orokseget is el lehet fogadni!
2013. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nem csinálok semmit?Úgy értem ha nem nyilatkozom hogy visszautasítom (mert nem helyben van)akkor rám szállhat így az adósság ha papíron nem utasítom vissza?
2013. aug. 28. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Úgyhogy javaslom vedd fel a hagyatéki tárgyalás szervezőjével a kapcsolatot és akár egy levélben le tudod mondani az igényed az örökségről.
2013. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó ok ha tényleg rám szállhat úgy hogy nem csinálok semmit akkor azt hiszem jobb ha csinálok egy lemondó nyilatkozatot.Köszi a válaszokat!
2013. aug. 29. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!