Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit szóltok a megtakarításo...

Ti mit szóltok a megtakarításokat terhelő 6%-os EHO-hoz?

Figyelt kérdés
Kicsit talán megkésve (ma) értesültem erről a fantasztikus találmányról. Már nem elég a 16% kamatadó, még ezt is a nyakunkba varrják. Igaz, egyhamar nem kell félnem, hogy ilyen címen akár csak egy fillért is bevasljanak rajtam, de kicsit mégis idegesítő. Nem?
2013. aug. 29. 08:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Egyszeru a megoldas...! Nem itthon bankszamlan kell tartani a penzt es nincs vele gond!!
2013. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudom, s valószínűleg mindenki más is tudja. Épp ezért nem értem, mi a jó abban, ha mindenki kiviszi a pénzét az országból.
2013. aug. 29. 09:17
 3/22 anonim ***** válasza:
Eddig is állampapírban tartottam a pénzem nagy részét, nem bankban. Az (a forintos) állampapírra pedig nem vonatkozik az EHO.
2013. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De, szerintem felháborító. A legjobb a pénzt otthon tartani. Széfben, aranyban, svájci frankban, svéd/norvég koronában. A külföldi bankszámla oké, bár akkor nagyon meg kell gondolni hogy olyan legyen ahol alacsony a számlavezetési díj. Bár ha megtakarításról beszélünk, akkor is meg kell gondolni szerintem. én jelenleg tényleg az otthoni gyűjtögetést tartom a legbiztosabbnak. Ilyen időket élünk.
2013. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Allampapirra is vonatokzik az EHO kiveve ha 3 vagy 5evig bent hagyod... De egyebkent meg szerintem total folosleges foglalkozni a szamlavezetsi dijakkal. Most godnolajtok mar vegig evente valtogatjak a bankokat eves szinte 5-8ezer forint vegett. Kozben meg tranzakcios dijban kifizetitek az osszeget... Ebben az orszagban en semmi fele megtakaritast nem fizetek be mert nem erdemes mert lehuzzak vele az embert. Kulfoldi bank bankartyaval aztan viktor es csapata tehet egy naaaaagy szivesseget!!!
2013. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jól beszélsz, előző:)
2013. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Neteller kartyaval simnan megoldom ezt a reszt. Mastercard, kartyat adnak pciivel dragabb mint egy haza banki szolgaltatas ugyan, de ado mentes, a NAV nem latra es ugyanugy lehet barhol hasznalni... Mondjuk en konnyen vagyok mert hatarmellett vagyok atmegyek veszek fel rola aurot aztan itthonn meg eladom es mar is van KP:)) Kis kiraly meg nezegethet :))
2013. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Frontosa ***** válasza:

Állampapírokra nem vonatkozik az EHO, függetlenül a lejáratuktól.

Ezzel diszkriminálják a betéteket az állampapírok javára.

A TBSZ-el keveritek.

Üdv,

2013. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Sok minden massal is diszkrimalva lett a banki betet, hogy ki tudjak cserelni a 2-3%IMF hitelt ilyen "olcso" piaci hittellel... Koszonjuk VIktor!!!!
2013. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Levonják az EHO-t


Belföldi – tartós befektetési számla kivételével – és külföldi magánszemélyeknél egyaránt a Magyar Kincstár állapítja meg, s vonja le és vallja be az általa levont eho-t. Külföldi illetőségű magánszemély a levont adót visszaigényelheti az adóhatóságtól.


Az EHO alól mentességet kapnak azok, akiknél a kamat a forintban kibocsátott állampapírok után jár, illetve 2013. augusztus 1. előtt nyitott TBSZ-en lévő euróban kibocsátott állampapírjuk van.

2013. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!