Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit szóltok a megtakarításo...

Ti mit szóltok a megtakarításokat terhelő 6%-os EHO-hoz?

Figyelt kérdés
Kicsit talán megkésve (ma) értesültem erről a fantasztikus találmányról. Már nem elég a 16% kamatadó, még ezt is a nyakunkba varrják. Igaz, egyhamar nem kell félnem, hogy ilyen címen akár csak egy fillért is bevasljanak rajtam, de kicsit mégis idegesítő. Nem?
2013. aug. 29. 08:59
1 2 3
 11/22 Flector 67 ***** válasza:
Kinn is van kamatadó, csak még nagyobb mértékű.
2013. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
CSak számold hozzá kedves nagytudásu hazafi Flextor...., hogy akkor utána még fizetgetheted a tranzakciós meg ilyen olyan adókat is... Tehát nem érdemes MA magyarországon pénzt se befektetni se bankba tenni semmilyen formában... Az állampapírok kifizetésénél lesznek majd nagoyn nagyon bajok...
2013. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Frontosa ***** válasza:

Rosszul tudod.

2013. augusztus 1-től hatályba lépő új jogszabály értelmében EHo mentesek azon befektetési alapok befektetési jegyein elért kamatjövedelmek, amelyek mögött legalább 80 százalékban magyar, forintban denominált állampapír van (ide tartozik az MNB kötvény is).

Ha már itt tartunk a Lakáskasszán elért jövedelem is adómentes marad.

[link]

Üdv,

2013. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

De átlag embernek ez nem igazán elérhető...

És milyen érdekes megint Pioneer céggel jössz akinek a papírjait ajánlgatod:)))

2013. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem emberek miért istenitik es buzditjak a jelenlegi okade rendszer mellett az emnbekreket mikor tisztan latszik, hogy lehuzas az egesz!!! Bennetek nincs tisztesseg, tovabb nyereszkedni mas szegeny embereken???!!!!
2013. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Flector 67 ***** válasza:

12.


A nevemet nem tudod leírni. Így kár is Veled vitatkozni, ne haragudj.

2013. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az az "atlagember" aki nem kepes kotvenyt venni nem is fog idegeskedni a 6% EHO-n. Az aki meg havonta felre tud tenni legalabb 10-20 ezret az legjobban teszi ha TBSZ szamlat nyit es 5 evig nem veszi fel a penzt.


Az a legrosszabb megoldas ha otthon vagy egy "szefben" tartod a penzed, mert annak evente csokken az erteke az inflacio hatasara. Meg a legrosszabb banki befektetes+EHO is jobb attol ha otthon fekszik a penzed a fiokban.

2013. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az EHO szerintem tiszta lopás mert nem jár érte szolgáltatás. Ugyanolyan egészségi ellátást kapok mint valaki akinek nincsen értékpapirja.


Csak várom mikor fogja a strassburgi biróság megdönteni ezt a marhaságot és akkor majd az államnak vissza kell fizetnie a befektetőknek az összes lopott pénzt. Nemsokára, pár éven belül ez be fog következni.

2013. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Akkor lopás a nyugdíjjárulék, amit a fizetésből vonnak (mert nekem nem annyi lesz a nyugdíjam, mint a mostani nyugdíjasoknak, akiket én fizetek), lopás a TB is, mert nekem már nem fog járni annyi állam által finanszírozott egészségügyi szolgáltatás öregkoromban, mint a mostaniaknak, stb. Ezek mind csak elméletileg adnak egy jogosítványt, egy ígérvényt a jövőre nézve.

A kamatadó is tiszta lopás? Nem, csak adó.


Tehát erre nem alapozható.

2013. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18as úgy legyen, isten szólalt belőlled!!!
2013. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!