Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Cetelem hitelkártya 1...

SOS! Cetelem hitelkártya 1 000 000 Ft hitelkerettel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos kicsit rosszra fordult az élet, albérletbe kellett költözni, és emellé jött még hirtelen kb. 1 millió hirtelen kiadás. Ezért lett felvéve 1 000 000-os hitelkerettel egy cetelem hitelkártya. Havi kb 20 000 Ft körül tudok törlesztőt fizetni nekik, mert többre nem telik. Elfogadható? Mi tévő legyek?
2013. szept. 2. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
miért nem veszel fel inkább kölcsön? a hitelkártya sokkal drágább móka mint rendes hitelt felvenni.
2013. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kölcsönt sajnos nem tudok. nincs meg havi 125 nettóban és 1 év szakadatlan munkaviszony:( de viszont albérletbe kell költözni és annyi kiadás lenne, ami benn van 1 millióba. Nem tudom mit tegyek, hova forduljak:(
2013. szept. 2. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a Cetelem honlapját, jól eldugva megtaláltam a Hirdetményüket, amiből látszik, 35-36%-os a Hitelkártyájuk éves kamata. (Brutál magas...)


"Jó hír", hogy a hitelkártyák tájékoztató részénél azt írják, hogy a teljes keret 5-10%-a is lehet a "részlet", ami már eleve csúsztatás, hiszen egy Hitelkártyának eleve nincs havi részlete.


"Hhavi minimum kötelezettség" létezik, ami csak arra elég, hogy ne mondják fel a hitelkeretet, de ezzel az adósság csak szaporodni fog.


Gondolj bele, ha az 1 millió Ft-nak az éves kamata 36%, az 360.000Ft. Ez alapján, ha havi 30.000Ft-ot fizetnél, akkor lennél 0-án, tehát stagnálna a hiteled.


Nem igazán tudok elképzelni olyan albérletbe költözést, ahol reális költség lenne 1 millió Ft, az viszont egyenes út az eladósodáshoz, ha egy 1 millió Ft-os hitelkártyába beleragadsz és fizeted vég nélkül a "részleteket".


A Hitelkártya nem tartós hitelre való, hanem havi költésekre és a teljes keret visszafizetésére minden hónapban. A bankok nagyon szeretik, ha Te eladósodsz egy hitelkártyával, mert nekik ezen van a legnagyobb hasznuk, neked viszont azt tanácsolom, a lehető leggyorsabban mássz ki belőle, amint hitelképes leszel pl egy személyi kölcsönre, azonnal váltsd ki vele a teljes tartozást.

2013. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem 100 ezer ftos keretem van, fel is használtam, havi 5ezer ftot fizetik, 3 éve!! és még mindig van 98ezer ft visszafizetendő :D hitelkártyát SOHA!!!! annak jó, aki hó végén felhasznál belőle vmennyit, fizukor vissza is törleszti. de így, ahogy én csináltam, és ahogy te is akarod, így nagyon ne!!
2013. szept. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!