Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van a testvéreimmel közösen...

Van a testvéreimmel közösen házrészünk. A tudtom nélkül tehet rá jelzálogot a testvérem a házrészére?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
elvileg nem.
2009. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Osztott, vagy osztatlan közös tulajdon?

Ha osztott, akkor nincs gond, a saját részére igen ha osztatlan, akkor pedig csak ha készült megosztási szerződés ügyvéd előtt, és le lett adva a Földhivatalba

2009. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítanék. Akkor tud bárki jelzálogot rátetetni egy házra osztatlan közös tulajdon esetén, ha készült használati megosztás, amit minden tulajdonos aláírt. Egymás tudta nélkül így elvileg nem terhelhető az ingatlan, de sajnos csalással minden megoldható. Nem kell a használati megosztást ügyvéddel készíttetni és a Földhivatalba sem kell bejegyeztetni, épp ezért elég könnyű egy ilyen szerződést hamisítani. (Hitel tanácsadó vagyok és nem egy használati megállapodást láttam már, a felek egymás között készítették el, amit a bank el is fogadott.) Itt persze felmerül a kérdés, hogy a házrész, ami közös tulajdonotok, önállóan is értékelhető-e banki szempontból, tehát elfogadnák-e egy hitel mögé fedezetnek. Olyan is gyakran előfordul manapság, hogy különböző közüzemi tartozások, APEH tartozás, vagy némelyik telefontársaság tartozása miatt került jelzálog egy ingatlanra. Ezt nem tudom, hogy közös tulajdon esetén hogyan lehet kivédeni. Azt tanácsolom, kérdezz meg egy ügyvédet és a Földhivatalban sem árt érdeklődni, hogy tehetsz-e egy olyan nyilatkozatot, mely szerint te nem járulsz hozzá, hogy a testvéred hitellel terhelje a közös vagyont.
2009. nov. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!