Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nincs sok esélyem, de megoldás...

Nincs sok esélyem, de megoldást keresek! Ötletek és tanácsok?

Figyelt kérdés
Totális eladósodás:(! Ketten vagyunk a családba de rengeteg a hitelünk. 3 provident,jelzálog,autóhitel,személyi kölcsönök,hitelkártyák.........300 ezer majdnem amit fel kéne adni de csak 200 a bevételünk.Próbálok másodállást keresni de nem ment eddig. Egyre nagyobb az elmaradásunk. Tudtok valamit ajánlani? Cseszegetést és leszólást nem kérek! tudom hogy hibáztunk és megoldást szeretnék!
2009. nov. 8. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáltatok már adósságkiváltó hitelt felvenni? Könnyebb lenne egyfelé fizetni.
2009. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem próbáltam mert 3.5 milliós jelzálog van a házra amit 4.6-ra értékeltek:( Ja és lakástakarékkal kombinált a hitel.
2009. nov. 9. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

A család nem tud segíteni? Ha nem pénzzel, akkor olyan ingatlannal, ami terhelhető.

Vagy kérj a hitelező bankodtól futamidő hosszabbítást, így esetleg alacsonyabb lehet a törlesztőrészlet.

Add el az autót.

Ha semmi nem megy, próbáld eladni az ingatlant, fizesd ki a hiteleid egy részét. Azt ne várd meg,hogy a bank árverez!

És mindenképp tanulj a hibádból!

2009. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

ilyenkor a legrosszabb, amit tehetnek, hogy még egy lakást megterhelnek. Az nem megoldás, hogy aztán a végén az egész családnak árverezik el mindenét, akkor már jobb, ha csak egy lakás úszik el.


Kérdezőnek: esetleg nem tudnátok külföldre menni dolgozni? Ott többet tudnátok keresni.

2009. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem is az adóságrendező hitel lenne a leg célravezetőbb!Érdemes rákérdezni,veszteni nem veszt vele semmit!
2009. nov. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az autó és az ingóságok eladása nem jelentene megoldást? Más kiutat nem látok, mivel nem vagytok már hitelképesek. :-(
2009. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az "adósságrendező" hitel kizárva, de ezt Te is tudod, hiszen már így is túl vagy hitelezve. Semmi esélyed ezen a téren, tehát ezek a tanácsok elvetendők.

Érdeklődj a banknál, hogy mik a lehetőségeid, próbálj velük alkudozni. Ha elzárkóznak, akkor nem úszod meg sajnos az árverést. Érdeklődj a helyi önkormányzatnál, tudnak-e, akarnak-e segíteni az új törvényi lehetőségek alapján. Pl hajlandóak-e megvásárolni az ingatlant és bérlakásként használhatod-e tovább. Az autó megtartása, fenntartása is meggondolandó. Nem ismerem az életedet, a helyzetedet, de minden esetre eljött az a pillanat, amikor alaposan át kéne gondolnod, hogy miért is kerültél ebbe a helyzetbe és hogyan tovább. Mentsd, ami még menthető.

2009. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, talán azóta már meg is oldódott a kérdező részéről, de mivel sokan vagyunk szerintem hasonló cipőben, ezért válaszolok most én is. Így bő 4 év után. :)

Véletlen google kereső által leltem rá amúgy a kérdésre.

Szerintem hitelt hitellel kiváltani nem túl jó megoldás. Ha mindenáron itthon akartok maradni, akkor szerintem az egyetlen kiút, hogyha tisztalappal indultok. Eladtok mindent és kifizetitek a tartozást, aztán albiba mentek. Tudom elkeserítő, de még mindig jobb ott, mint utcán, vagy mint folyamatosan idegeskedni a tartozások miatt.

A másik megoldás, ha tudtok nyelvet, akkor külföldre kell menni, ha nem megtanultok vmit és utána.

Esetleg egy harmadik megoldás, ha tudtok vmit alkotni, alkossatok vmit és azt áruljátok, vmi olyat próbáljatok, ami kitermelné nektek a hiányzó részletet havonta, de az is idő míg beindulhat...pár hónap biztos lenne.

2014. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!