Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom bizonyitani hogy...

Hogyan tudom bizonyitani hogy nem akkora összeget vettem fel a számlámról (automatáról) mint amennyi a számlakkivonaton szerepel? Nem adott bizonylatot az automata mert épp kifogyott.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég minimális az esélye, hogy más legyen a számlakivonaton, mint amennyit ténylegesen kivettél. Legfeljebb szoftverhiba okozhatja, de az akkor tömeges, nem csak a te számlakivonatodnál jelentkezne, hamar feltűnne a banknak is. Nem lehet, hogy a családban más (is) használta a kártyád?
2009. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kizárt,csak nálam van.nem hinném hogy én emlékeznék rosszul, bár már volt rá példa...csak nagyon meglepett mikor megkaptam a számlát
2009. nov. 11. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelezd a hibát a banknak. A bank köteles az automatát rovancsba fogni, és amennyiben a rovancs eredménye téged igazol, akkor megtörténik a jóváírás. Ha nem téged igazol, akkor nem volt igazad. Ez amit tehetsz.

Az automatában lévő pénzmennyiség fix. Ha te nem annyit kaptál, mint amennyi a bizonylatokon szerepel, akkor a többlet az automatában "rekedt", így kijön a többlet.

2009. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, hogy 300 000-t akartam felvenni és kiadott 3 db 10 000-t mert kifogyott, de a 300 000-t levonta. Kb. másfél hónap volt mire visszatették a számlámra a pénzt, közben ezer helyre küldözgettek, rohangáltam egyfolytában, nem volt egyszerű a szitu.
2009. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jujj :S és ilyenkor menjek be a bankba és kezdjem el bizonygatni? biztos hülyének néznek...mondjuk lehet,hogy tényleg én emlékszem rosszul csak nem tudom leellenőrizni
2009. nov. 12. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Sms-t nem kaptál a terhelés összegéről amikor felvetted a pénzt?
2009. nov. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem,nincs beállitva
2009. nov. 13. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!