Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utálkoznak a forinthitel...

Miért utálkoznak a forinthitelesek a devizásokra?

Figyelt kérdés

Én tényleg szeretném ezt megtudni, nem a féle, lázító kérdésnek szánom a kérdést.

A devizahitelesekkel valóban mindennapos híreket lehet olvasni.

És mi van a forint hitelesekkel?


2013. okt. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%

A devizás felvett 15milliót és 55K volt a törlesztője.

a forintos felvett 15 milliót és 134K volt a törlesztője.


most a devizásnak 120 a törlesztője

a forintosnak 140

2013. okt. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Saját vélemény: mindenki vette fel a devizahiteleket agyba-főbe. Egy-két lakás, ház, autó(k). Régen milyen nagy dolog volt egy családban egy autó... Ja, az áruhitelekről nem is beszélve. Új hűtő, utazás ide-oda stb... Mikor hitelt vettem fel a lakásra én is, engem is figyelmeztettek, hogy a forint alapú az kiszámíthatóbb, hiába többet kell jelenleg fizetnem, a deviza meg per pillanat jó, de ki tudja meddig. Persze az emberek többsége rövidtávon nézi, hogy kevesebbet kelljen fizetnie. Amúgy én nem utálkozom a devizásokra, de hát valamit valamiért.
2013. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

És a devizások pedig jobban jártak mint a forintosok.

Sőt évekig sokkal kevesebbet kellet fizetniük.


ui: devizás vagyok és igen kiszámoltam jobban jártam még így is mint a forintba vettem volna fel.

2013. okt. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Mert a forinthiteleseken nem akar a kormány segíteni. Pedig a többségük kevés pénzből él. A devizások többsége pedig magas keresetű. Aki feltudott venni 25-30 millió hitelt, annak a jövedelme is magas kellett, hogy legyen. Sőt, saját ereje is volt legalább 50 millió.
2013. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

"A devizás felvett 15milliót és 55K volt a törlesztője.

a forintos felvett 15 milliót és 134K volt a törlesztője. "



Majdnem. De inkább:

A devizás felvett 36milliót (!) és 134K volt a törlesztője.

a forintos felvett 15 milliót és 134K volt a törlesztője.


A devizás tovább nyújtózkodott, mint a takarója ért. Attól, hogy devizahitelezés van, attól neki még nem járt a 36milliós hiteles ház... Csak azt hitte. És most azt hiszi, hogy elveszik tőle, ami neki jogosan járt. Hát téved. Már az is tévedés volt, hogy azt hitte, ő azt megérdemli.


Tehát a baj az, hogy sebzett vadként védené most azt, amiről csak ő hiszi, hogy az övé. És módszereiben nem válogat, meglopná az egész közösséget is (az állam segítsen, a bankok segítsenek), csak hogy megtartsa, amiről azt hiszi, hogy jár neki.


Persze tisztelet a kivételnek. Őrájuk nem utálkozik senki sem.

2013. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
7 év fizetés után a forinthiteleseknek sem ment lejjebb a tőketartozásuk?
2013. okt. 29. 08:03
 7/42 A kérdező kommentje:
És egyértelműen a devizás hibája, hogy felvette a hitelt a bank meg egyértelműen helyesen járt el mikor hitelt adott egy átlag minimálbéres keresetűnek?
2013. okt. 29. 08:06
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne a bank hibája? A boltok se adjanak el mogyorót az allergiásoknak?

A gyógyszertár talán kérdezzen meg mindenkit, hogy öngyilkosságra lesz?

A bank árult egy terméket, te meg dönthettél, hogy megveszed vagy sem. Gondolom a szerződésben minden le volt írva.

Az, hogy valaki pénzügyi analfabéta az nem mentség.

Egyébként érdekes, hogy a kormányt senki se hibáztatja, hogy elszálltak a árfolyamok.

2013. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem a bank hibája, hogy felvették a sok devizahitelt. Tényleg ők egy terméket árultak. Inkább a kormány felelősségét kellene még vitatni, nekik már jeleztek a szomszédos ország vezető elemzői is, hogy nagy baj lesz, de rájuk sem hederítettek. Orbán Viktor megmondta, merjünk nagyot álmodni. Háááát, a magyar ember mert:)
2013. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Szóval, azt mondjátok, hogy a bankok nem hibáztathatóak, mert ők nem tudták, hogy a chf az egekbe fog szállni, és arra a minimálbéres fizuja már nem fizetőképes.

Forinthitelt nem kaptam, mert nem volt elegendő kezdő tőkém, és a jövedelemigazolásom alapján sem voltam hitelképes a kívánt összeg felvételéhez.

Ezzel ellentétben a chf alapú hitelnél elég volt nekik a 10 százalék önerő és hitelképesnek találtak a hitelre?

Ez hogy lehet?

Tehát a kormány tehet okolható ő tévesztette meg a bankokat és a devizahiteleseket?

2013. okt. 29. 09:56
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!