Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utálkoznak a forinthitel...

Miért utálkoznak a forinthitelesek a devizásokra?

Figyelt kérdés

Én tényleg szeretném ezt megtudni, nem a féle, lázító kérdésnek szánom a kérdést.

A devizahitelesekkel valóban mindennapos híreket lehet olvasni.

És mi van a forint hitelesekkel?


2013. okt. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
50%
A bankokat nem tévesztett meg. De a hitelfelvevőket igen. A bankoknak nem parancsolt megálljt, ők értékesíthették a termékeiket szabadon.
2013. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meg a másik.

Aki 10%, 20%, 25% önerőre vesz fel hitelt, arra megint mit lehet mondani? Hogy belekényszerítették? Kötelező a saját lakás/ház mindenkinek?


Sok család úgy kapott hitelt, hogy még önerőre sem volt szüksége, mert a szocpol (vagy a félszocpol?) azt is fizette helyette.

Sokan úgy vágtak bele a hitelfelvételbe, hogy nem volt még mondjuk egy minimális 1 millió forint megtakarításuk sem (vészhelyzet esetére, kirúgás, betegség esetére, amiből megélhetnek pár hónapig).


Egy kicsit a bankok is hibásak, mert a rövidtávú profitot nézték (de mit csináljon egy cég, ha ne a profitot nézze?), egy kicsit a kormány és a pénzügyi felügyeletek is hibásak (mert egyáltalán engedélyezték a devizahiteleket és rengeteg lakástámogatás fajta létezett). De ezeket a csoportokat már szidta mindenki.


Csak a devizahitelesek nem gondolkodtak el a saját felelősségükön. Mert a legnehezebb minden embernek önmagát hibáztatnia valamiért. Főleg ha nem magában, hanem mások előtt kell bevallania, hogy ő is hibázott.

2013. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Én nem "utálkozom" senkire.

Nem vagyok semmilyen hiteles


Egyedül akire okom lenne neheztelni, az a kormány.

Ő fog ehhez pénzt biztosítani, ha fog... És itt ő ver át engem, és ad olyanra pénzt amire nincs valódi gazdasági ok.


Amit még sajnálok: Nem sok olyan devizással találkoztam, aki ki tudná számolni jelenleg mennyit fizett be, még mennyit fog(mert,hogy tartozol x-el , az még csak egy dolog). Mennyit fizetett volna eddig forintosként, még mennyi lenne hátra forint hitellel.


Ezeket nem tudja, de abban biztos,hogy neki JÁR a segítség.


Aki ezeket ki tudja számolni, az tisztában van vele,hogy nincs ok felháborodni, vergődni, elégedetlenkedni, deviza hitelesként.

Viszont akkor én nem értem,hogy miért nem segítenek minden lakáshitelesen?-.-

2013. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Ami vicces: A bankokat támadják,hogy túl nagy hasznot raknak/raktak ezekre a devizhitelekre.


Meg lehet kérdezni bárkit aki bankban dolgozik,hogy 1egy forint, és egy devizahitel esetén , azonos összegnél, és időtartamnál, melyiken is van nagyobb hasznuk:)


Egyszerűen a devizahitelt lehetett nyomatni, ezerrel, de haszon attól még 5éve is egyértelmű volt,hogy a forintos esetében nagyobb a bank részéről.

2013. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
64%

"És egyértelműen a devizás hibája, hogy felvette a hitelt a bank meg egyértelműen helyesen járt el mikor hitelt adott egy átlag minimálbéres keresetűnek?"


Nem. A hitelfelvevő pénzügyi analfabéta, amiért sokkal tovább nyújtózkodott, mint ameddig a takarója ért, illetve olyan javakra fordították a hitelt, ami teljesen szükségtelen, illetve soha nem engedhette volna meg magának adott jövedelem mellett.

A bank is hibázott természetesen, mert minden jöttment agyahagyottnak adta a 20 milliós jelzáloghitelt minimálbérre.


Ergo fele-fele, mindkét fél hibázott.


" mert ők nem tudták, hogy a chf az egekbe fog szállni, és arra a minimálbéres fizuja már nem fizetőképes. "


Nem, ellentétben a közkeletű összeesküvés-elmélettekkel nem tudták a bankok sem, hogy ez lesz. Ha tudták volna eszük ágába nem lett volna így osztogatni a hitelt, hiszen jelen állapotok szerint a devizahitel-mentő csomagok csődközelbe viszik a teljes magyar bankrendszert. Erre épeszű bankvezér (ha tudta volna előre) nem ad utasítást.

2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Én belátom, hogy a nem tudás nem mentesít a felelősség alól.

Én vettem fel a hitelt az én saram és igen nem vagyok közgazdász és igen vannak dolgok amit az ember nem választhat, de


Én meg azt nem értem hogy miért véditek a bankokat, és ott dolgozó tanult embereket.

Hitelt nem az kaphat aki hitelképes?

Nem az ott ülő alkalmazott munkája, hogy ezt felmérje és döntsön a hitelfelajánlásról, mert valljuk be sokan már a jövedelemigazolásnál megbuktak, ennek ellenére ő felajánlotta a terméket, mert szimplán ez a dolga?

A banki dolgozónak nem dolga osztani szorozni, a jövedelemigazolás, csak azt szolgálja, hogy van kereseted?

Bárki kaphat hitelt? Akkor forinthitelt miért nem kaptak sokan?

2013. okt. 29. 11:05
 17/42 anonim ***** válasza:
71%

"A bank is hibázott természetesen, mert minden jöttment agyahagyottnak adta a 20 milliós jelzáloghitelt minimálbérre.


Ergo fele-fele, mindkét fél hibázott. "


Azért a bank "hibája" kicsit más:)

Ők ezt nagyon jól átgondolva, átszámoltak, akkoriban rendelkezésre álló adatok szerint, ez számukra még így is nyereségesnek tűnt.


Mindig számolnak azzal,hogy a hitelek x%-a be fog dőlni.


Amivel nem tudtak pontosan számolni: Új törvények, nem tudják a hiteleseken végrehajtani a jelzálog követelésüket

Kiemelkedően magas árfolyam emelkedés(mert ők kalkuláltak ezzel is)

Illetve hát a legújabb mentőcsomag


Amiről sokszor az az érzésem,hogy mindenki mentő, megmentő, adomány és egyéb csomagnak érzi, kivéve akiken segít...

Ők sokszor úgy érzem természetes juttatásként tekintenek rá

2013. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

A banki alkalmazottnak az a dolga,hogy egy olyan terméket ajánljon neked ami a bank számára VÁRHATÓAN nyereséget termel.


Neked lakás/autóvásárlási célra egy hitel sem fog nyereséget termelni, csak van ami kisebb mínusz.


Forint hitelt meg azért nem kapott mindenki:

Bemész forint hitelt igényelni,kiszámolják: Kaphatsz 4milliót , ami nagy valószínűséggel a BANKnak még nyereséget hoz majd a jövőben.

Neked 4 nem elég,mivel nem...


Kiszámolják ugyanazt devizára, és máris kaphatsz 8-at, ami neked is elég, és devizában még számukra is nyereséges lesz.

2013. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

# 16/


Azért egy bank se nem szeretetszolgálat se nem szociális intézmény. Felmérték, hogy tudod-e aktuálisan fizetni a részleteket, oszt' hajrá.


Egyszerű példán át szemléltetem:


Te el akarod adni az autódat 500,000 ft-ért. Jelentkezik egy csóró srác a szomszédból, hogy megvenné, hozza is az 500e forintot. Látod rajta (illetve tudod is, mert ismered a családot), hogy neki egy fillérje sincs már az autóra, valószínűleg üzemeltetni sem tudná, se adót fizetni utána, pláne nem tankolni és amúgy is rá kéne költeni egy 150-200e foritot a nagyszervízre.


Te mit csinálsz? Eladod neki az autót és sz**rsz rá, hogy mit kezd vele vagy pedig megmondod neki, hogy Petikém, nem való neked autó, mert havi 70k-t keresel amiből fizetni kéne a rezsit meg etetni a gyerekeket, inkább járj busszal.

2013. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

tehát...nagyon tanulságos válaszadókat olvashattam ...

köszönöm

2013. okt. 29. 11:34
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!