Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utálkoznak a forinthitel...

Miért utálkoznak a forinthitelesek a devizásokra?

Figyelt kérdés

Én tényleg szeretném ezt megtudni, nem a féle, lázító kérdésnek szánom a kérdést.

A devizahitelesekkel valóban mindennapos híreket lehet olvasni.

És mi van a forint hitelesekkel?


2013. okt. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Amit még kívánok neked: tartsa be a kormány amit ígért számotokra


Bár most így belegondolva az alapján semmi nem fog történni.

"nem járnak jobban ,mintha forintban adósodtak volna el"

2013. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Sokaknál olvastam hogy "a számolni nem tudó b@rom állat devizahiteles, miért nem nézte meg az elözö tíz évre visszamenőleges chf árfolyamot, mielőtt felvette volna a devizahitelt?

Akkor ezek szerint, ha a bankos nem tudhatta, akkor a devizahiteles sem?

Akkor miért is a devizahiteles az analfabéta és miért is kellett volna tudnia, hogy mit vállal?

2013. okt. 29. 11:41
 23/42 anonim ***** válasza:
Mert aláírta a kockázatvállaló nyilatkozatot, amiben pontosan le volt írva, hogy előfordulhat. Nem az, hogy be fog következni, hanem, hogy esély erre is van és ennek tudatában írja alá.
2013. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

A bank mindig esélyekkel számol.

Ha ő azt látja,hogy 80% esély arra,hogy hasznot hozzon , 10%,hogy pont 0-ás legyen ,10% esély van mérsékelt veszteségre, akkor neki megéri bevállalni.


Te nem tudsz esélyekben gondolkodni, mert egy életed van, mi bekövetkezik csak az számít.

A banknak sok próbálkozása van, sok veszteséges, de ez addig nem gond amíg van haszon:)

2013. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kíváncsiság kedvéért:

Tudod eddig mennyi devizát törlesztettél?

Tudod eddig ez mennyi forint volt?

Tudod jelenleg mennyi tartozásod van devizában?

Tudod jelenleg ez mennyi forint?

Tudod,hogy még mennyi dvizát kell törlesztened, ha mindig időben fizetsz?

Tudod ez jelenleg mennyi forint?


Tudod mennyik lettek volna, azonos összegnél ezek a számok forint hitelnél?

Szerinted rosszabbul jártál ,mint egy azonos összegű forinthitellel?

Szerinted mennyivel kellett volna eddig többet/kevesebbet fizetned,mint forinthitelnél?

Szerinted a törlesztés végégi mennyivel fizettél volna többet/kevesebbet ,mint forint hitel esetén?



nem érdekelnek a számok, csak esetleg annyi,hogy:

Igen ezekkel mind tisztában vagyok, átlátom , és ezért vagyok felháborodva

/

Nem , ezeket nem tudom, de nem is érdekel, csak,hogy nekem jó legyen azt kész, aki meg nem ezt akarja , az nem érdekel+ a bank szemét

2013. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor miért is a devizahiteles az analfabéta és miért is kellett volna tudnia, hogy mit vállal?"


Nem azt kellett volna tudnia, hogy 253,4 huf lesz egy CHF.


Elég lett volna annyit, hogy:


- Mi az a DEVIZA ALAPÚ (tehát NEM deviza!!!!!) hitel

- Mennyire kockázatos (nagyon)


Ez alapján elétették a kockázat vállalási nyilatkozatot, amit 95%-uk úgy írt alá, hogy el sem olvasta. Ez egy részről nagyon szomorú és a magyar oktatási rendszer hiányosságaira hívja fel a figyelmet, másrészről viszont az így járt tipikus esete.

2013. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
21/24 Én nem bízom semmilyen pozitív kimenetelű változásokban. Részünkről eddig nem volt elmaradás fizettük, nem ítéltem el, ha egy kicsit többet kell dolgozni, hogy tudjuk fizetni amit kell. És elítéltem azokat az embereket akik nem vállalják a felelősséget a tetteik iránt, de körülnéztem a világban és nem látom azt, hogy bárki vállalná (többségében)a felelősséget a tetteik után. Sőt azt láttam, csak attól tudnak elvenni valamit akinek van, akinek nincs semmije boldogan vonaglik az adófizetők adóján. Most persze a devizahiteleseket lehet szidni, ha csak ennyi lenni a sztori....
2013. okt. 29. 12:01
 28/42 anonim ***** válasza:

"Tanult banki alkalmazottak, ügyintézők..."


Ez sem igaz. Amikor a pultos kisasszonyt, meg a hitelügyintézőt sokkal magasabbra emeli valaki képzetelben, mint amennyi tudása valójában van, az sem a bank hibája.


Csak amikor a hitelfelvevő pénzügyi tudása egy 1-től 10-ig tartó skálán 1-es, akkor a 3-as szinten lévő ügyintézőre is képes felnézni, meg hallgatni, mert úgy néz ki nagyon sokat tud.


Ez pont ugyanolyan, mintha a kórházban a műtétről nem a sebésszel beszélnél, hanem az ápolóval. Vagy a repülő vezetésről nem a pilótával beszélnél, hanem a légi utaskísérővel.


A legtöbb átlag banki alkalmazottnak középfokú végzettsége van és jó esetben valamilyen pénzügyi vizsgája (valutapénztáros, stb.), esetleg egy nem releváns diplomája.

2013. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

25/27 Évekig nem érdekelt semmi, csak többet dolgoztam, hogy tudjam fizetni. Nem mondhatnám, hogy mostanra megtáltosodtam, de odáig eljutottam, hogy értelmezni kéne mi a tényálladék.

Hogy mennyi devizát törlesztettem papíron, nem nem számoltam.

Hogy ez mennyi forint nem számoltam, csak az összes forintbefizetést (nem lebontva kamat, kezelési költség, tőke stb.)

Igen tudom mennyi devizatartozásom van devizában, több mint amennyit felvettem.

Igen hozzávetőlegesen tudom mennyi ez forintban.

Az utolsó két kérdést nem találom pontosítottnak.

A következő 4 kérdésről semmi fogalmam.

Érdekelnek a számok és próbálom értelmezni a helyzetet.

A felháborodásom nem a devizahitelnél kezdődik.

Ha akarnám se lenne kilátás arra, hogy nekem valaha is jobb lesz, sajnos ez nem egy sci-fi ahol én vagyok a kiválasztott a 7 milliárdból, és nem hiszem, hogy a baknál kezdődne a szemét ragasztás.

2013. okt. 29. 12:26
 30/42 anonim ***** válasza:

"Én nem bízom semmilyen pozitív kimenetelű változásokban"


Pedig ebben kb mindenki egyetért,hogy az eddigi változtatások is mind pozitívak voltak , amit a kormány biztosított.

Itt most nem csak a végtörlesztésre gondolok

2013. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!