Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan fizessem vissza mielőbb?

Hogyan fizessem vissza mielőbb?

Figyelt kérdés

Körülbelül májusban, belementem abba hogy az OTP bővítse a hitelkeretemet. Éppen nyaralni mentünk így jól jött a pénz, le is merítettem a kártyámat vele (-260e Ft). Közben a munkahelyemről elküldtek, így szépen mondva elég nagy gázban vagyok, mert a kártyám hatalmas mínuszban van. Nem merek pénzt tenni rá, mert félek, hogy azt akkor le sem bírom venni róla, ami jogos is lenne, de nincs fölösleges pénzem.

Szerintetek mi történik? Előbb utóbb kapok egy hívást vagy levelet, hogy na tessék visszafizetni mindet (mert nyilván nem várnak a végtelenségig) vagy tudom még húzni a dolgot és apránként befizetni?

Nem szeretnék bemenni a bankba se ezügyben kérdezősködni, nem szeretném magamra hívni a figyelmet.

Járt már így valaki? Köszi a válaszokat!



2013. okt. 29. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha bemész a bankba, azzal nem fogod a "figyelmet" jobban magadra vonni. Kapsz felszólítást, büntikamatot, aztán végrehajtás. Jobban jársz, ha bemész és megegyeztek egy részletfizetésben. Minél előbb, annál kevesebb kamat megy rá.
2013. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt alaposan olvasd el. Ha nagyon tökölsz, pár hónap alatt akár egy milliós tartozásod is lehet. A fenti cikkben leírják a miértjét/hogyanját.


Gyakorlatilag a létező legdrágább kölcsönt vetted fel.

2013. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jézusom. Köszönöm szépen,holnap be is megyek ezt elintézni. Valami részlet fizetést és a keretet bezárni sürgősne mert ez így nem állapot. Köszönöm!!
2013. okt. 29. 16:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, hogy és ha elkezdek tenni pénzt a kártyámra, akkor nyilván csökken a kamat meg a mínusz is. Igaz? Akkor ez is egy megoldás?
2013. okt. 29. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Részlegesen. A cikkben leírják, hogy a teljes összeg után fizetsz kamatot, ha nem teljes egészében fizeted vissza. Tehát ha csak 259.990 Ft-ot fizetsz vissza, ugyanúgy 260e után ketyeg a kamat.


A cikket olvasd el alaposan. Mielőbb menj be a bankba, mutass fizetési hajlandóságot és próbálj méltányossági alapon egyezkedni velük. De sanszos, hogy amígy teljes egészében nem fizeted vissza, addig ketyegtetnek számos költséget, kamatot (évi 40% körül, az nagyon sok!!).


Bármilyen megoldást találtok ki az ügyintézővel, tételesen leírva kérd az ígéreteket, így későbbi esetleges vitánál fel tudsz valamit mutatni.

2013. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem azt mondták,hogy évi 40% lesz a kamat....valamihavi 0,6 körülit és hogy az havonta kb 100ft..nem is tudom mindjárt előkerítem a papírt róla.
2013. okt. 29. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:
A 0,6 az szerintem az lesz, hogy bizonyos vásárlások után visszatérítenek összeget. De mondom, vedd a fáradságot és olvasd végig a cikket! Pont ezt írja le, hogy miért mézesmadzag ez és miért éri meg a bankoknak a látszólag ráfizetéses hitelkártya.
2013. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam, rögtön miután linkelted. Csak nem mindent értek benne...így úgy a kamat..ez nekem magas :D

Egyébként a szerződésben ez van leírva:


Nézd:

Hitelkamat: 22,83% változtatható hitelkamat

THM 26,78%

keret: 260.000 FT

futamidő: 1 év

keretbeállítási jutalék: egyszeri 1,00% minimum 2000 Ft (ez meg is volt)

kezelési költség: évi: 0,00 % havonta minimum 0Ft

Rendelkezésre tartási jutalék: évi 0,00 %

Számlavezetési díj: havi 0 Ft (alap számlacsomag)


Nem tudom, ez segít e neked illetve tudsz e segíteni nekem benne hogy mit jelent, hogyan stb.. de akkoriban az ügyintéző nekem nagyon minimális összeget mondott évente is ami levonás.


Viszont az biztos, hogy igaz, hogy büntetést vagy ilyesmit kell fizetni mert miután megváltoztatta a hitelkeretem magától 0-ra pár napra rá még 6.000Ft-ot levont.


Jól van, mindenképpen be megyek és megérdeklődöm, hogy mi a szituáció. Köszi

2013. okt. 29. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Hitelkártyáról vagy folyószámla hitelről beszélsz?


Egyébként a lehető legrosszabb, amit csak csinálhat az ember, az az, hogy nem tárgyal a bankkal, hanem lapul, és vár. Ennél rosszabbat nem is lehet tenni.

2013. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez folyószámla hitel.


Voltam már bent, le van minden rendezve :)

2013. nov. 3. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!