Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sok BKV tartozás esetén mi a...

Sok BKV tartozás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem egészen egy hete felvettek egy állandó bejelentett munkahelyre, és ma egyszer csak csörgött a telefon és egy állitolagos behajto cég volt, de nem ember beszélt hanem egy előre beállított üzenet szolt. Na a helyzet hogy elég szar helyzetben voltam sokáig és suliba is csak jegy meg bérlet nélkül tudtam bejárni így jópárszor megbüntettek és mivel magára a bérletre nem volt pénzem igy nyilván a büntetésre méginkább nem volt. Más felé nincs semmiféle adosságom. A helyzet hogy most néz ki ugy évek óta a helyzet hogy végre rendbe jön az anyagi életem erre jött ez a hívás. Van rá esély hogy nem engem kerestek, hanem esetleg egy olyan rokonomat akinek sok tartozása van sokfelé ? Illetve arra hogy csak valami szvatás volt a hívás ?


ui.: Ezelőtt csak diákmunkám volt, ez az első bejelentett munkahelyem.


19/F


2013. nov. 27. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Lemaradt egy fontos kérdés:

Most le fogják tiltani a fizetésem ? Én azt olvastam hogy elvileg BKV tartozás miatt nem tilthatnak le fizetést, de nagyon parázom..

2013. nov. 27. 17:23
 2/7 anonim ***** válasza:

jegy nélkül utaztál, megbüntettek, elismerted, ment a csekk, nem fizettél, jött a felszólítás, behajtó.


ha ez mind így ebben a sorrendben történt, akkor bizony le fogják tiltani. Ez nem attól függ, hogy bkv tartozás vagy más.

2013. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már jegy nélkül rohangálsz, legalább annyi eszed lehetne, hogy nem adod oda az igazolványod, és nem írsz alá semmit. Engem egyszer kaptak el, mert otthon felejtettem a bérletem, mondtam, hogy otthon maradt a tárcám, benne van az igazolványom is, bérletem is, és simán elengedtek, nem tudtak mit kezdeni velem. Mondjuk a diák bérlet eleve nem kerül annyiba, hogy érdemes lenne kockáztatni. De te tudod.
2013. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen hülye voltam ez tény. Arra van esély hogy kis részletekbe fizessem be ? pl havi 10000 ?
2013. nov. 27. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
behajtókkal tárgyalhatsz róla.
2013. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tiltják le a fizetésből. Nekem annak idején csóró koromban összejött 860ezer ft BKV tartozás és a felszólító leveleken kívül semmi nem történt. (rokonom véletlenül átvette egyszer kétszer)

Azóta eltelt 5-6 év és már elévült. Mióta fix állásom lett egyébként veszek bérletet én is.

2013. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Te vagy a második aki azt írja, hogy nem tiltják le. Olyannal még nem találkoztam akinek letiltották volna, csak olyannal aki szerint le fogják tiltani. Én levelet sem vettem át mert nem az állando lakcimemen lakom. Szolgáltatónál a telefonszámom is ugymond titkositott, de ezek szerint a behajtok megkaphatják a számom.
2013. nov. 27. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!