Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lesz rendezve szüleim...

Hogy lesz rendezve szüleim tartozása?

Figyelt kérdés
Az egész kölcsönfelvétel úgy 20 éve kezdődött, mert kellett nekik a hitel. Aztán nem tudták fizetni a részleteket ( és nem is akarták). Mindig más bankhoz mentek, hogy majd az ott felvett hitelből rendezik az előzőt, de azt is csak felélték. Most már tartoznak 4-5 banknak több millióval, de a családi házuknak csak a 20%-a van az ő nevükön, a többit évekkel ezelőtt ránk íratták.
2013. dec. 5. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

ugy lesz rendezve, hogy a bank vegrehajtast fog kezdemenyezni.


mivel a hazat elarverezni nem tudjak (nem egyeduli tulajdonosok), minden masra fogjak ratenni a kezuket, illetve jelzalogjogot jegyeztetnek be a haz 20%-ara - es innentol ti sem fogjatok tudni eladni addig, amig ki nem fizetitek a bank altal kovetelt osszeget (ami idokozben noni is fog a kamatok miatt).

2013. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na jó, de több banknak is tartoznak és a ház 20%-a kb. 3 millió forint. Akkor örököljük a kamatozást is vagy hogy? Aztán évek múlva aranyáron kell visszavásárolni azt a 20%-ot?
2013. dec. 5. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Bizony hogy oroklitek, vagyont is, tartozast is, ez utobbit nyilvan csak az orokseg erejeig. A tortenetbol egyvalaki fog jol kijonni, megpedig a bankok, amelyek a tartozas fejeben szepen viszik a hazat, hacsak ki nem fizetitek ti (ami valoszinuleg kb. ugyanazt jelenti, bar nem tudom mennyi hitellel vannak elmaradva).


Ha vegrehajtanak, a bank lesz a haz 20%-anak a tulajdonosa, csak az o beleegyezesukkel (meg nyilvan a tartozas kifizetesevel) adhatjatok el valaha is, ergo majhogynem forgalomkeptelenne valik.


Igaz, visszautasithatjatok az orokseget, de akkor bukjatok az egesz hazat. Nem mintha most nem ugy nezne ki a helyzet, de mindegy.

2013. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt a 80%-ot is elbukjuk, ami amúgy is a mi nevünkün van? Én tárgyalnék erről, de hogyan tárgyaljak 4-5 bankkal egyidejűleg. A másik pedig az, hogy ez isten tudja mikor fog bekövetkezni, mert a szüleim nem betegek csak idősebbek. Lehet, hogy én hamarabb meghalok és akkor kampec...
2013. dec. 5. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok múlik azon, van-e már végrehajtás bejegyezve az ingatlanra és van-e már végrehajtási eljárás folyamatban a szüleid ellen?


Amíg ez nincs, nagyon gyorsan azt a maradék 20%-ot is nektek kellene ajándékozni a szülőknek, mert így megmenthető a ház.


Ellenkező esetben a végrehajtó - annak ellenére, hogy csak 20% résztulajdona van a szüleidnek - ki fog írni árverést. Jellemzően nem szoktak vevők jelentkezni akkor, ha csak résztulajdont lehet megvenni, de ha a konkrét ingatlan szép, jó befektetésnek tűnik, akkor jelentkezhet olyan vevő, aki a vásárlás után elindítja a "közös tulajdon megszüntetésére" a pert és ha Ti ekkor nem léptek, akkor már az egész házra fognak árverést kiírni és ekkor pl az új tulaj olcsón hozzájuthat a teljes ingatlanhoz...

2013. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt, hogy van-e már végrehajtási eljárás,sajnos nem tudom, mert apám nagyokat hallgat, ezzel is súlyosbítva a szomorú tényt, sőt úgy csinál, mintha nem is tartozna senkinek. De én tudom, hogy tartozik, mert egyszer az asztalon hagyta az értesítőket és láttam. Tartozik OTP-nek, Kinizsi Banknak, MKB-nak, Providentnek és úgy tudom a Cofidis-nek is. De erről ővele nem lehet beszélni. Ez a téma szent és sérthetetlen. Amúgy ezek mind személyi kölcsönök voltak, tehát nem jelzálog-kölcsön.
2013. dec. 5. 10:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan 4 millió körüli most a tartozás.
2013. dec. 5. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:

felnott emberek, sajnos erovel nem lehet ezt elintezni. az, hogy ugy tesznek mintha a problema nem letezne, csak megneheziti a dolgot.


ha ki tudjatok fizetni, inkabb fizessetek ki a tartozast es legyen a tietek a haz maradek 20%-a is, utana ugysem fognak tobb hitelt kapni, mert nincs mire. ha megis felvesznek valahogy, azt rajtatok nem lehet behajtani. mivel nem az ovek lesz a haz (meg semmi mas se). orokles eseten sem lesz gond hogy az orokseggel egyutt a tartozast is oroklitek, vissza kell utasitani az orokseget tartozasostul.

2013. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk kifizetni egyrészt azért, mert nekünk is van még lakáshitelünk és azt fizetjük, továbbá élni is kell valamiből! Másrészt apám nem is ismeri be, hogy tartozik, tehát erről tárgyalni se lehet vele. Egyébként, ha arra kerül a sor, akkor én az én részemről vissza fogom utasítani az örökséget, aztán majd ha lesz pénzem, akkor visszavásárolom azt a részt, ha tudom. Köszönöm az összes választ! Mindegyikben volt hasznos elem, ezért én mindet hasznosnak ítéltem.
2013. dec. 5. 11:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok balf***ság elhangzott!


Pl. hogy úszik a maradék 80%, ezt melyik elmebeteg találta ki? Ha nem kérik az örökséget, ami jelen esetben 3millát érő 20%, valamint 4milla tartózás. Ez esetben a tartózást nem öröklik, de a 20% részt sem, viszont a 80% megmarad, a bank pedig eladásra felkínálja nekik csökkentett áron a 20%-os részt, nem csoda nem ámítás olcsóbban mint a tartózás összege!

2013. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!