Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki félre utalja a pénzét? (És ha igen, akkor miért nincs erre valami biztonsági lépcső? )

Figyelt kérdés
Nem tudom ,hogy működik ez, mert úgy tudom, hogy a rendszer ellenőrzi az adatokat,de lehet,hogy tévedek.
2013. dec. 9. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz félreutalás alatt? Így nem lehet a kérdésere válaszolni.
2013. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

arra gondol, hogy elgépel egy számot a számlaszámban és hopp másvalakinek megy a pénz


de ez nyilván nem elég, mert név nélkül nem lehet, a névnek is egyeznie kell

2013. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet félre utalni! 2hónapja nyitottam számlát az egyik banknál mindegy melyiknél és 2nappal később már hívtak a banktól, hogy érkezett 2db téves utalás egy ügyvédi irodától és hozzájárulók-e a vissza utaláshoz. Hozzá teszem nem 100ezres nagyságrendről van szó és 2db téves utalás volt kapásból! Tehát a válaszom létezik!!!
2013. dec. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A névnek nem kell egyeznie, viszont a számlaszám elütésre van ellenőrzés. Minden 8-as egység utolsó számjegye egy ellenőrző szám, tehát ha egy másik szám el van ütve, akkor az ellenőrző számot is el kell ütni, de úgy, hogy az pont a megfelelő szám legyen, ennek azért elég kicsi az esélye.
2013. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1)És mi van akkor, hogyha elírok egy számot, és az a számlaszám nem tartozik senkihez. Akkor is elutalja a rendszer a pénzt?


2)Egyáltalán én azt nem értem ,hogy hogyan lehet félre utalni? Oké, hogy rosszul adom meg a számlaszámot, de ezt nem ellenőrzik le, hogy az adatok egyezzenek? Például, hogyha én rosszul adom meg a számlaszámot de az a rossz számlaszám nem létezik, akkor ha ellenőrzésen menne át a folyamat el se utalódna a pénz vagy ha létezne ugyan az a számlaszám, de nem stimmel a kedvezményezett nevével, akkor sem utalódna el.

2013. dec. 10. 11:18
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
a 4-es válaszban minden benne van
2013. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem lehet "félreutalni"

olvasd el ezt, segíthet megérteni, miért nem:

[link]

2013. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7es-nek ez mind szep es jo! De a felre utalas alatt azt erti a kerdezo hogy beirja, hogy gipsz jakabnak megy a penz 12345678-12345678-12345678 szamlaszamra de o veletlenul a 12345678-01234567-12345678ra utal Gipsz jakab nevre es hogy ez lehetseges! Es ez lehetseges abban az esetben ha ervenyes a szamla szam vagyis az ellenorzo koddal ellatot bankszamla szam ervenyes! A nevet azt nem nezi a rendszer!!
2013. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk, ki mit ért "félreutalás" alatt:

Gipsz Jakab névre utalok, de véletlenül 4-est írok 1-es helyett az egyik mezőbe >> nem történik meg az utalás

Gipsz Jakab névre utalok, de véletlenül Gyükér Pali létező, érvényes számlaszámát írom be >> simán elmegy a lóvé

2013. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Cheeky Bugger!


Nem kötözködni akarok, de egy korábbi állításod azt volt, hogy nem lehet félreutalni a legutolsó példádnál meg azt írtad, hogy igen ( a Gyökér Pali-s példánál)

2013. dec. 11. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!