Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autóhitel vettem fel, baráti...

Seat toledo kérdése:

Autóhitel vettem fel, baráti segítségnyújtás céljából, de a barát cserbenhagyott és rám sózta 5 év után az autót is és a hitelt is. Akik szintén olyan idióták, mint én, milyen megoldást találtak a problémára? Kioktató hozzászólásokra nincs szükségem!

Figyelt kérdés
Bátyám 2008 júliusában felvett egy autóhitelt egy barátjának, mivel neki volt akkoriban bejelentett munkahelye. Az autónak ő csak a tulajdonosa, de a barátja használta és fizette azóta is.3.200. 000 Ft volt az autó vételára,2.400. 000 Ft hitelt vettek fel,8 évre. Mai napon lejárt már 5 év a hitelből 4.500. 000 Ft van már befizetve és még mindig van 2.200. 000 Ft. A bukkanó ott jön, hogy a kedves barátja, egy hete fogta magát és visszahozta neki a kocsit, miszerint nem tudja tovább fizetni, és innentől kezdve bátyám oldja meg, ahogy akarja a dolgot. Csekkeken szerepel, h 5 éve ők fizetik a hitelt, kérvényezték már az üzembentartóit a banknál és az önkormányzatnál is, vannak papírok, hogy olykor fizetési haladékot is kértek a banktól, mert nem tudják fizetni, tehát vannak dokumentumok, h igenis részük volt ebben az autóban. Azok akik jártak már ilyen cipőben ( bár kétlem, hogy vannak még ilyen idióták ). Perelhető-e a barátja, illetve a bankkal lehet-e egyezkedni? Készpénzzel kifizetni x összeget, mondjuk az autó mai piaci árát ami 1 millió és a maradékot meg felejtsék el? Kioktató hozzászólásokra nincs szükségem!

2013. dec. 26. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ez nagyon sz..r ügy az tuti, de én úgy tudom hogy meg lehet állapodni a bankkal hogy visszaadod a kocsit ők elviszik és te nem fizeted tovább, de akkor hiteled nem lesz de kocsi se, de azért érdeklődj utána de én úgy tudom így van
2013. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Autóhitel vettem fel, baráti segítségnyújtás céljából"


A célod (vagy a bátyádé, mindegy...) teljesült, sikerült segíteni... A "barátot" milyen alapon akarod perelni? Volt egy megállapodásotok, amit ő nem tartott be? Akkor perelhető... A bankkal vagy lehet egyezkedni, vagy nem. Ezt csak a bank tudja. Tessék megpróbálni. De valamit fel kell ajánlani cserében, ha azt akarod, hogy bármilyen maradékot elengedjenek! Ha van jövedelmed, foglalható ingóságod, árverezhető ingatlanod, nagyon azért ne számíts a banktól engedményre, nem éri meg neki. (Akkor érné meg neki, ha vagyontalan hajléktalan 80 éves lennél, amikor valószínű, hogy se fizetni nem fogsz tudni életed végéig, se árverezhető vagyonod nincs. Ha akkor felajánlanád, hogy az autó piaci értékét, plusz még valamennyit fizetsz, akkor lehet, hogy elengednék a többit.)


Szóval sok jóra ne számíts. Fizess, lett 2.2-ért egy 1millás autód. Drága hitel, de legalább önrész nincs.

2013. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első persze csodaországban, lehet bankkal egyezkedni de 1,2 milliót biztosnem fog elengedni.
2013. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
egy ismerősöm nem tudta fizetni a kocsiját és elvitték tőle azóta nem fizet semmit igaz biciklivel jár télen nyáron mert azóta sincs kocsija
2013. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól még a fizetéséből biztos vonják a törlesztőt.
2013. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs mire fel perelni a "barátot". Főleg, hogy te (vagy a bátyád?) tulajdonképpen csalást követtetek el, amikor másnak vettetek fel hitelt. Magyarul magadat vádolnád be keményen, ha bármilyen pert akarnál indítani. Márpedig a gazdasági bűncselekményeket manapság keményen büntetik.


Azt, amit a 40%-os ír nyugodtan felejtsd el, arra semmi esélyed nincs, hogy a bank elengedje a tartozásod, pláne, ha van tulajdonod és bejelentett állásod.


Két lehetőséged van:


1., Megtartod ill. eladod az autót és fizeted a törlesztőrészletet amíg le nem jár


2., Visszaadod a banknak az autót, ők elárverezik valószínűleg szotyiért és ugyan úgy fizeted tovább a részleteket.


Az elsővel lényegesen jobban jársz...

2013. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat,első körben jövőhéten bemegyek a bankba és a fiókvezetővel megpróbálok egyezkedni,valamiféle engedmény ügyében.

Búék

2014. jan. 3. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!