Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értem miért kellett...

Nem értem miért kellett megosztani a fundamentás megtakarításomat?

Figyelt kérdés
Van egy havi 20 ezer forintos megtakarításom,2007. augusztusa óta. Most ki akartam venni a pénzt mert szükségem van rá az építkezéshez. Állítólag csak úgy kapom meg az állami támogatást rá (144. ezer) ha kölcsönt veszek fel hozzá. Egy megosztást készített az üzletkötő erre a szerződésre 3000 Ft-ról és a kisfiam lett a kedvezményezett. Nem értem ez minek kellett? Mi az a megosztás? Egyszerűen nem tudta értelmesen elmagyarázni.
2009. nov. 27. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Fundamentás megtakarítást a szerződéses idő előtt megszüntetni nem jó, mert elbukod az állami támogatást és még a befizetett pénz egy részét is, hiszen szerződést szegnél. Aláírtál egy 4, vagy 8 éves megtakarítási szerződést. Gondolom a támogatási összegek elbukásának megakadályozására talált ki neked valamilyen áthidaló megoldást a fundamentás.
2009. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 2007-es szerződésed még szabadfelhasználású lehet 8 év megtakarítás esetén, gondolom ezért ajánlotta a megosztást a gyermeked részére.Így 1 szerződésből kettőt csináltál. Ha a két éves szerződést felmondod, tényleg bukod az állami támogatást és csak a befizetett összeget kapod meg a kamatokkal együtt. A számlanyitási díjat is bukod. Ha ún."áthidaló" kölcsönt veszel fel, akkor megmarad az állami támogatás, de a kölcsön kamata magasabb lesz,mintha megvártad volna a 4 évet és utána veszed fel a hitelt.
2009. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!