Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudnál segíteni Fundamentás...

Tudnál segíteni Fundamentás témakörben?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Végül is foglalkozunk azzal is. Mi lenne a kérdés, hátha tudok segíteni.
2009. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az álom ház értéke, melyet szeretnénk megvenni kb.5 millió ft. Viszont max. 1 évünk van addig gyűjtögetni. Milyen lehetőségünk van ez esetben?
2009. dec. 13. 15:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Ahogy értelmezem , akkor még nincs megkötve.Elméletileg 1 év az nagyon kevés idő a megtakarításból. Amúgy ha lenne FULÁd és még nem telt le a megtakarítási időszak, akkor elméletileg lehetne áthidaló kölcsönt igényleni.
2009. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

ha önerőnek kell, akkor axa-s számlát nyiss: 6 százalékos kamat lekötés nélkül, és gyűjtsd arra a pénzt ;)

A fundamenta eg ytöbb éves program

2009. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amúgy hogy is van ez a Fundamenta?

Jó mondjuk megkötjük 4 évre pl. havi 20 ezerrel....és ?

2009. dec. 13. 15:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Havi 20000 forintot befizetsz. a befizetéseid után évente kapsz 30%os állami támogatást (ergo, mintha a pénzed 30%os éves kamatra lenne betéve)+ még egy minimális kamat is van rá.

Van egy bizonyos szerződés összeg. 4 év múlva vagy felveszed a teljes szerződéses összeget és még kb 5-6 évig fizetsz részleteket.De ezek fix összegek, nem változnak.

De dönthetsz úgy is, hogy 4 év múlva csak azt az összeget veszed fel, amit befizettél és az állami támogatást.


Biztosításokkal is foglalkozunk (posta), de szerintem ez a legjobb megtakarítási termék, pláne, hogy most megszűnik az adókedvezmény az életbiztosítások után.Tényleg tudom ajánlani,nekünk is van.

2009. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A kérdést szerintem onnan kell megközelíteni, hogy mekkora az az önerő ami most rendelkezésetekre áll és mennyi az amit a következő évben még félre tudtok lenni.

Erre ahogy írták, egy netbank nélküli axa számla tökéletesen megfelel.


Az előző fundamentás hozzászólás ismertető pontatlan, de a lényege az, hogy ezek valóban 4-8 éves programok, és bár ott az állami támogatás, nem jelenti az, hogy mindenkinek minden körülmények között meg kell kötnie.

2009. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

utsó előttó vagyok.


sajnos pár sorban nem tudom azt leírni, amit mi40-50 oldalas oktatásban tanulunk erről.De miért pontatlan?

2009. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Például ez nincs így: "a befizetéseid után évente kapsz 30%os állami támogatást (ergo, mintha a pénzed 30%os éves kamatra lenne betéve)"
2009. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már miért nem igaz. A befizetett összeg után 30%os állami támogatást kap.

Ha havi 20000 forintot tesz félre, akkor 72000 forintot tesz hozzá az állam évente.

Tehát ez olyan, mintha a pénzed 30%on kamatozna.

Mivel több éve kötök FULÁt, ez így van. Tudom, hogy ez nem kamat, de mégiscsak ahhoz lehet hasonlítani.

2009. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!