Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem áruhitel mennyire...

Cetelem áruhitel mennyire "megbízható"?

Figyelt kérdés
Egy laptopot szeretnék vásárolni 149.000Ft-ért cetelem áruhitellel. 10 hónap lenne a futamidő. 10 x 14.990Ft Egyszeri kezelési költség van a hitelösszeg 11%-a. THM: 29,49%. Valaki vett már fel hasonló áruhitelt? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Havonta akkor csak a 15.000ft-ot kell fizetni vagy erre mennyi jön még rá? Minden hónapban változna a törlesztőrészlet vagy ugyan annyi lenne?

2014. jan. 2. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Ezen mi nem érthető? Még te magad is világosan leírtad ide:

10 hónapon keresztül minden hónapban kell fizetned 14990Ft-ot. Plusz egyszeri alkalommal "kezelési költség" néven 11%-át a 149 ezer forintnak, ami 16390Ft.

Összesen tehát 166290 Ft-ot fogsz fizetni, csak részletekben. De amúgy ha a THM-re ránézel akkor abból is látszik, hogy nem nagyon jöhet ehhez semmi egyéb költség, hiszen akkor sokkal több lenne a THM.


Mondjuk személyes véleményem, hogy ne vegyél fel hitelt. Inkább spórolj pár hónapot, nem hiszem, hogy olyan sürgős az a laptop, illetve ha ennyire nincs rá pénzed, akkor vegyél olcsóbbat, semmi értelme 149000 Ft-ot kidobni rá, amikor 100-ért is kapsz már új laptopot.

2014. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondolkodtam. Véleményem szerint nem éri meg 100ezer forintért laptopot vásárolni mert azon max csak internetezni lehet. Még át fogom gondolni, a vásárlást. Köszönöm a válaszát.
2014. jan. 3. 10:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100 ezer forintos laptopon csak internetezni? :O Ez tapasztalat vagy csak mendemonda?
2014. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Játékok futtatására is szeretném használni, ha lenne 100ezer forintért olyan laptop amin elfutnak a mai játékok akkor azt venném :) Tapasztalatból mondom :)
2014. jan. 3. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Na hát akkor végképp felejtsd el a hitelt. Játékra nem létszükséglet a gép, 10 hónap alatt összespórolod a pénzt akkor megspórolod a kamatot! Én legalábbis ezt tenném, de hát te tudod, hogy el akarsz-e adósodni...
2014. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem azért venném meg mert játszani akarok félreértés ne essék :) Csak az ember már olyat vesz amin minél több alkalmazás futtatható és minél jobb.
2014. jan. 3. 17:20
 7/12 j0c1 válasza:
Kérdező, mondhatsz nekik bármit, egy idő után minden hitellel kapcsolatos kérdéshez jönnek az okoskodó, spórolgatással noszogató kommentek.
2014. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Így van, élj a mának te is utolsó!


Talán az eszedbe se jut, hogy csak segíteni szeretne valaki...

2014. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is most akartam hitelre note-bookot venni, 63.900 ft és plusz 7000 ft lett volna a hitellel ezért megpróbáltam mert nekem könnyebb plusz 7.000ret kifizetni mint egyben leperkálni az egész összeget. De a roh@dékok nem adták meg, egy hónapig szivattak ilyen-olyan papírokkal, hogy ez is kell meg az is kell, mert nem tudták volna egyszerre kinyőgni, hogy mire van szükség egy hitelbírálathoz, legalább 9szer rohangáltam ide-oda, mindig elkéredzkedni a munkahelyemről, fuvart kérni stb. Utána 5 perc alatt közölték, hogy nem adják meg. Tehát minden káromkodást most leírhatnék mert olyan ideges vagyok, hogy el sem tudom mondani, én tettem volna nekik szívességet, nem fordítva! Én fizettem volna a semmiért nekik pénzt nem ők nekem, tehát kinya....ják! Most írtam nekik egy panasz levelet, hogy 2-3 hónapot spórolok ők meg bebukták a kezelési költséget is és a 7 havi hitel biztosítási díjat és nyasgem.
2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is hitelre vettem, bár az 0 thm volt akkoriban a Cetelemnél, semmi más nem jött pluszba rá.

Amúgy laptopot 150ezerért sem éri meg venni játékra, mert azon is csak csigalassan fognak menni az újabbak, jövőre meg már újat kell venni. Játékra laptop kb 200-250ezerért van legolcsóbban amit érdemes venni. Én ezt nem okoskodásból mondom, de én is laptopot vettem, 2 éve, akkor még jónak számító, 170ezer volt, de a mai játékok már el sem indulnak rajta, mert túlmelegedik és leáll vagy csigalassú és játszhatatlan. Azóta inkább konzolt vettem játékra... na az megéri.

2014. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!