Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya (tartozás nélküli)...

Hitelkártya (tartozás nélküli) megszüntetése után mikor jegyzik be a KHR-ba, hogy már nincs hitelkártyám?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem hitelkártyára, viszont szeretnék más hitelt, s ugye elbíráláskor utána néznek, hogy van-e egyéb hitele az embernek. Amikor kértem a hitelkártyát, akkor ugye átadták az adataim a KHR-nek, hogy adósként nyilván lettem tartva. Mindig rendesen fizettem a törlesztőket, úgyhogy nem vagyok a negatív listán!

2014. jan. 9. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg azonnal törölhető, de technikailag nem tudom mennyi idő, milyen gyorsan szokták.


Viszont az, hogy ha soha nem csúsztál meg vele, még előnyt is jelenthet a hitelbírálatnál.

Mármint ha már megszűnt a hitelkártya szerződés.

Mivel ha még meg van, akkor mondhatják azt, hogy kettőt már nem bírsz fizetni.


Ha ugyanannál a banknál szeretnél, akkor úgyis azonnal látják, hogy már nincs.


A hitelkártyától amúgy is jobb minél korábban megszabadulni. A legrosszabb hitelkonstrukció. Akinek pénzre van szüksége, annak sem ilyen fajta hitelre.

Gyakorlatilag nincs olyan élethelyzet, hogy csak a hitelkártya legyen a megoldás, még akkor sem ha csak hitelből tud valamit megoldani valaki.

2014. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!