Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hamis adat közlés miatti...

Hamis adat közlés miatti bírósági ügy?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérem...


Hitel igénylésnél "hamis" adatot adtam meg... mint utóbb kiderült... a magáncég ahol dolgozom 2 cég egyben... és "spórolás" miatt átjelentettek 1. cégből 2. cégbe... a 2. cég a cégvezető feleségének a nevén van... namármost... én hitelt igényeltem 1jén, és ott azt adtam meg, hogy 1 cég alkalmazotja vagyok, közben a rendszerben pedig nem... 10 kaptam meg az új szerződésem... a bankba közölték hogy akkor ez most hogy is van??? én meg csak pislogtam...


Na ez volt novemberbe... ma jött egy levél hogy várnak a bíróságra közokirat hamisítás miatt.


Mire lehet számítanom?



2014. jan. 31. 14:29
 1/7 lac1434 ***** válasza:
2 munkatársam okurat h. Miatt ült börtönben. 1,5 év Ill. 8 hónap. De sztem jobban jársz ha egy ügyvéd után nézel, mint a gyakorin érdeklődsz.
2014. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Munkaszerződés nélkül nem lehet be/átjelenteni egyik cégből a másikba. Ha a hitel igénylése benyújtásakor 1. céggel volt munkaszerződésed és átjelentettek a 2. cégbe a cégvezetőt veszik elő. Ha a 10.én a szerződésed korábbi dátummal írtad alá elseje vagy 10.-e elé dátumozva a munkaszerződésed akkor csalást követetek el a cégvezetőkkel. Látni kellene a munkaszerződéseket így elég nehéz többet mondani.
2014. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

végül is egy felsorolás van benne az idézésbe, de a lényeg az hogy hamis adatszolgáltatás a bankok felé...


Olvastam a neten hogy a ez azt vonja maga után hogy feltesznek a KHR listára... amiről 5 év múlva lekerülök visszakereshetetlenül...


Arra lennék kiváncsi hogy ez benne lesz e az elkölcsi bizonyítványba?... pénzbírság? vagy mi a legenyhébb ill legdurvább retorzió?

2014. jan. 31. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
mikor írtad alá a másik céggel munkaszerződést és mikori dátum szerepelt rajta?
2014. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
elseje... 31 el kijelentettek... 1 új munkaszerződés... de mivel szabin voltam még ha akartam se tudtam volna hamarabb alá írni... és tudomás szerezni az egészről...
2014. jan. 31. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
10.-én aláírtad az elsejére dátumozott szerződést? Akkor elég bajban vagy, mert az elég törvénytelen. Menj el ügyvédhez. Ha tartod az állításod akkor a bankot megtéveszteted, ha az igazat mondod akkor csaltál, iratot hamisítottal. Ha az igazat mondod az állásodtól is búcsúzhatsz, a főnököd is büntetik nem lesz ki alkalmazzon. Nagy bajban vagy, ne itt kérdezősködj menj ügyvédhez!
2014. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Munkaszerződés nélkül nem lehet átjelenteni, a könyvelő is szép aki ezt megcsinálta. Nem egy jó munkahelyed van.
2014. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!