Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az APEH felé van 650. 000FT-os...

Az APEH felé van 650. 000FT-os tartozásunk, elvihetik az autót?

Figyelt kérdés
nincs bejelentett munkahely hogy részletfizetést tudtunk volna kérni, én vagyok ápolásin a mamámmal, onnan kapok 27 ezret. van az autón is hitel, van a házon is. az APEH felé van egy tartozásunk, volt egy virágboltunk és magam után nem fizettem a járulékokat, és fel halmazódott 650.000FT tartozás. mivel nincs elég jövedelem ezért nem kaphatok részletfizetést. elvihetik az autót vagy a házat?
2014. febr. 10. 09:08
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
hol van olyan internetes munka? mi a lényege? mit kell csinálni?
2014. febr. 10. 18:58
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem volt rossz döntés?

Tudtad 50 - 60 ezret nem bírsz fizetni.

A deviza alapú hitel az árfolyamhoz van kötve. Az árfolyam mehet lefelé ekkor a felvett árfolyamon fizeted a hitel törlesztőjét (bármit is mondtak a hitel üzérek, minden szerződésben ez van). Ha viszont emelkedik akkor a törlesztőrészlet is emelkedik, így akár a duplája is lehet a törlesztőrészlet. Ezt a közjegyző elmondta mielőtt aláírtad a szerződést. Stop azt nem tudom fizetni, köszönöm nem kell a hitel.

Az árfolyamok nem szoktak gyorsan emelkedni, 2 éven belül ha kell ki tudjuk fizetni a hitelt mert a hitelből vett két új gép kitermeli a hitelt, megéri felvenni az alacsony törlesztőrészletű hitelt. Stop mi nem eszközre (bevételt eredményez)vesszük fel a hitelt hanem lakásra amiben lakunk és csak költségeink lesznek vele, új autóra ami amint a szalonból kijön elveszti 25%-át az értékének és csak boltba és kirándulni járunk vele. Köszönöm nem kell a hitel.

Még egy verzió amiben jó döntés lett volna. Apa 2 év múlva elvégzi az egyetemet a jelenlegi munkahelye ami atombiztos alkalmazza tripla fizetés mellett, nem baj ha felmegy az árfolyam 2 év alatt.

A megoldás első lépése elfogadod hogy tehetsz róla és nem áldozat vagy. Második lépés, ha tehetsz róla arról is tehetsz ne így legyen. Ezt vázoltam előző hozászolásomban. Minden más csak önámítás, felelősséghárítás. Ha nincs pénzügyi hozzáértésed és nem is tanulsz akkor nem az állam vagy a bank a hibás mert hitelt vettél fel. Amit tehetsz, ha nincs a pénzügyekhez, tervezéshez lövésed, hogy dolgozol, megtakarítasz abból vásárolsz, a hitelt meg kerülőd mint a tűzet.

2014. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
akkor én vagyok a hibás hogy hitelt vettem fel? hát ti nem vagytok százasok. a lófasz se gondolta hogy duplája lesz a fizetnivaló. a másik meg hogy akkor ti úgy vagytok vele hogy minden tökéletes minden jó úgy ahogy van az országban? hát szép. ez az ország egy nagy kalap szar!
2014. febr. 10. 19:15
 24/32 anonim ***** válasza:
57%

Munkahely keresés offline.

Cégek, éttermek, hanem jön be családi házak amik szép nagyok.

Csinálsz két fajta szórólapot, fényképpel a következő szöveggel.

Takarítást vállalók, megbízható hölgy vagyok, leinformálható, számlaképes. Beteg mamámat otthon ápolom és deviza hitelemet is fizetnem kell. Minden megoldás érdekel akár rész vagy egyszeri megbízás is. Iroda, raktár takarítás vagy bejárónői feladatok ellátása otthonában. Családoknál: Lepje meg feleségét, még a mosógép kimossa függönyt lemosom az ablakokat, hogy a tavaszi napfényt beragyoghassa a szobát. A nyomda megszerkeszti a szórólapot. Csinálj két félét egyet a cégeknek egyet magán embereknek. Céges alapját megírtam, fogalmazd át. A családihoz adtam egy ötletet. Ha kell megírom a szórólapot, ha nem tudsz fogalmazni.


Online: Vannak affiliate programok. Keres egy témát amiben otthon vagy, és tudsz róla írni. Keres a témában affiliate programot és jelentkezz. Készíts egy blogot és írjál érdekes dolgokat minden nap. Csináld meg ezt még háromszor. Tehát 3 téma 3 affiliate program. Ez kb. 2 órát vesz el az idődből a négy blog 20 sor mindennap. Jó az elején lehet hogy többet de aztán belejössz. Bloghoz nem kell tudás vannak ingyenes blogoló oldalak. Ja a pénzed onnan lesz, hogy az blogodon elhelyezed a partner linkedet és akik azon keresztül vesznek valamit kapsz utánuk pénzt. Lépj be egy mlm-be pl "gombáskávé" kezd el hirdetni, facebook-olj, twittelj, írj érdekes bejegyzéseket és ittas mindenkivel kávét. :) Napi 4 óra és ha nem is az első hónap, de a másodiktól szerintem biztosan lesz 30-40 ezer bevételed.

2014. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
92%
Persze te nem tehetsz róla, hogy hitelt vettél fel, most derült ki, hog kis falun ahol élsz nincs munka. Figyelj eltartani jól soha senki nem fog.
2014. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
6%

Tisztelt kérdező


Olvastam a kérdésedet és a rájuk adott válaszokat.Maximálisan megértelek és át tudom érezni a problémádat.Hasonló cipőben járok én is.Nekünk is hitel van a házon meg a kocsin és nekem is ápolásim van, csak én a bátyámmal vagyok ápolásin.Annyiban talán szerencsésebb vagyok, hogy nekem még apukám is dolgozik, meg én is 4 órában és így tudjuk fizetni a hiteleket.Olvastam elég érdekes hozzászólásokat arról, hogy te miről tehetsz meg miért vettél fel hitelt.Tudod sokan nem értik, hogy egyesek mint én is soha nem örököltem senkitől egy kanyi vasat se, mint sokan például az én falumban.Nagymama házát eladták, nagyapa földjét eladták, nyertek "pályázatokat",Tsz elnök volt az apja stb., onnan könnyű ugrálni, akinek innen onnan bejött egy csomó pénz.Hozzám sőt gondolom hozzád sem volt olyan kegyes a sors mint egyesekkel. Az ilyenek mint én is csak a bankra számíthattam mert nem volt senkim se. Most meg mindenki -utólag természetesen- nagyon okos, hogy miért kellet aláírni meg minek írtad alá meg a szokásos okoskodások természetesen utólag.Ugyanakkor mindenki tudja hogy óriási átverés ez a devizahitel, de senki még a kormány részéről sem nyújt kézenfekvő segítséget, hanem még sunyin annak örülnek hogy a másik bajban van.Tudod nekem volt egy csóró szomszédom.Ők nem vettek fel devizahitelt.Ehelyett a szomszédom illegálisan fatelepet üzemeltet a kertjében, vett szalagfűrészt gyalut meg azóta épített már egy kisebb hangárt is fából.Az ipari áramot a közúton meg önkormányzati földön vezeti keresztül, mert a kertje nem az udvarra mellett van. Nincs kiváltva a vállalkozói engedélye és embereket is foglalkoztat azok sincsenek bejelentve.Azóta új kocsit vettek, meg azt a földet ami kertje mellett volt megvette.Sőt a polgármesternek is meg a jegyzőnek is csinál famunkákat.Ezt csak azért írtam le, mert tudod te megpróbáltál becsületesen boldogulni, gondolom a virágboltot sem hülyeségből csináltátok. Mi is megpróbáltunk becsületesen boldogulni, a kocsit is azért vettük hitelre hogy munkába tudjak járni.Csak egy ilyen országban ahol nem ez számít, hanem az hogy merre mennyire nyalsz, lásd szomszédom a polgármesternek meg jegyzőnek csinált famunkákat, ott nem tudsz becsületes lenni.És a végén még téged támad a NAV nem azokat akik X5-ös BMW-vel száguldoznak, úgymond becsületes vállalkozókat.Gondolom a járulékokat sem direkt nem fizetted hanem a devizahitel miatt.Tudod én a helyedbe elmennék ebből az országból, én is nagyon tervezem hogy elmegyek.Az egyik hozzászóló írta hogy csak az alja ment el ebből az országból.Innen üzenem hogy nem drága hozzászóló, nekem színötös volt osztálytársaim akik egyetemet végeztek és nagyon értik a dolgukat azok mentek ki külföldre.Meg olyan ismerőseim akik nagyon értik a szakmájukat:hegesztők, ácsok ,kőművesek stb. mentek ki külföldre. Volt olyan osztálytársam aki füves cigit szívott, minden balhéban benne volt, most meg rendőr és ő mondja meg hogy mi helyes meg mi helytelen.Volt olyan osztálytársam akin röhögtem általánosba mert szín hülye volt, ő főiskolát végzett én meg nem, mert az én szüleimnek erre nem volt pénze.Csak azért írom le ezeket is mert egy olyan országban élsz te is és én is ami rohadtul igazságtalan.Remélem valahogy megoldódik a problémád de abban talán van igazság hogy próbáld meg valamilyen módon fizetni, mondom én a helyedbe elmennék innen. Ja meg még annyit hogy egyesek írták hogy a megtakarításaidból vásároljál és kerüld a hitelt.Tegyük fel keresel nettó 74000 Ft-ot és elromlik a mosógéped. Egy új mosógép minimum 65000 Ft.Akkor hitel nélkül miből veszed meg, meg még számlát is fizess meg kajálj is.Ennyit a megtakarításról.Nagyon sok kitartást kívánok neked, segítsen meg az Isten téged.

2014. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem gondolja senki,hogy bárhol tökéletes lenne minden.

Egyszerűen páran belátják,hogy nem érdemes másra mutogatni, mivel másokon nem tudsz változtatni.

Illetve ha meg is említik, az ország problémáit, nem leülnek és arra várnak,hogy mikor oldódik meg más által.


A saját hibáiddal foglalkozz(vannak), és azokon te magad tudsz változtatni.


Sokak szerint neked is magas a felelősséged a kialakult helyzetben, mégsem ezt olvashatjuk. Azt olvasom:

"Én király voltam, most is az vagyok , jól döntöttem, most is jó döntéseket hozok. Na de az ország..."

2014. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Na tehát azért lett felvéve a hitel az autóra mert a fundamentánál dolgoztam. az fizette kb másfél évig a havi törlesztőt aztán kiba sztak velem mert elsikkasztották a pontjaimat meg mindent és végül olyan kevés üzletkötés lett beadva felőlem hogy már nem kaptam meg a támogatást sem az autóra, az elején még kerestem 150 ezer forintot plussz megkaptam az autóra a 32 ezret. de aztán a nagyobb főnökök akiknek leadtam a papírokat azok elsikkasztották áthamisították és olyan keveset adtak be a nevemre hogy már nem hogy fizetésem nem volt hanem még csak a támogatást sem kaptam meg, és ingyen dolgoztam 1-2 hónapig, mert nem kaptam rá pénzt utólag, de nekem vaamiből még tankolnom is kellett mert 100km-es körzetekben mentem az autóval
2014. febr. 11. 08:19
 29/32 anonim ***** válasza:
83%
Látod ez esetben meg rendőrségre meg a feletessed feletteséhez kellett volna fordulnod. Az ügyfelek közül biztos akadt volna aki melletted tanúskodott volna. Amíg áldozatnak érzed magad és a felelősséget elhárítod nem fog változni semmi. Cselekvő képes Magyar állampolgárként az általad szidott ország biztosította volna a jogaid érvényesítését. De biztos a politika miatt nem fordultál a megfelelő szervekhez, amikor a hűtlen kezelésről és csalásról tudomást szereztél, aminek jelentése állampolgári kötelességed lett volna.
2014. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
elmenekült külföldre mert nem csak az én dolgaimat sikkasztotta hanem még sok már emberét is, kirúgták rögtön, és rögtön el is menekült valahova ku.rva messzire.
2014. febr. 11. 10:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!