Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi devizában utalt pénz...

Külföldi devizában utalt pénz forintszámlán forintként jelenik meg ugye?

Figyelt kérdés

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de bankügyekben nem vagyok otthon! Szóval az történt, hogy egy külföldi webshopban akartam vásárolni valamit, de meggondoltam magam és e-mailben visszamondtam a dolgot. Visszajelezték, hogy törölték a rendelésem, és a pénzem is visszakapom majd, 3-5 napon belül visszautalják. Szingapúri dollárban fizettem, és forintszámlám van, tehát természetesen forintban vonták le tőlem az összeget. Viszont ha visszautalják nekem sz. dollárban, akkor ugye az is forintban fog nekem megjelenni? Szoktak erre külön átváltási díjat fizetni, ha nem forintban kapod az utalt pénzt? Ha igen, kb. mennyire lehet számítani?

A devizában fizetés semmi plusz összegbe nem kerül, de gondolom a pénzfogadás igen... :/


2014. febr. 12. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
igen. az árfolyam naponta és bankonként változik és az átutaláshoz kapcsolódó díjak is.(oda-vissza, vagyis vont le pénzt, amiért elutaltad, meg fog levonni akkor is amikor megérkezik a pénz, amit ő a mag árfolyam szerint fog neked átváltani.)
2014. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. A küldésért amúgy nem vont le plusz pénzt, mert az külföldi bankkártyás fizetésnek számít és nem átutalásnak. Máskor is így vásároltam, és nem volt le semmit pluszban akkor sem. Csak visszafele nem kaptam még más devizában pénzt eddig...
2014. febr. 12. 19:51
 3/3 A kérdező kommentje:

Á, úgy tűnik, nem utalták a pénzt, csak le lett stornózva a vásárlás. Így visszakaptam a teljes összeget, mindössze az árfolyamváltozásból eredő 40 forintot buktam rajta. :D


Az jó, mert közben utánanéztem, és kiderült, hogy a külföldről küldött deviza fogadása kb. 1800 forintomba került volna nekem! :O

2014. febr. 13. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!