Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtási ügyet indítanék...

Végrehajtási ügyet indítanék egy csaló ellen, de mivel a szüleivel él, vagyontalan, és nem is dolgozik, nemtudom megéri e. Szerintetek le tudnának nála foglalni valamit? Meddig tart egy ilyen végrehajtási ügymenet? Meddig fogják "zaklatni"?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Az összes költséget neked kellene megelőlegezni és jó eséllyel semmit nem látsz viszont ha nincs vagyona, fizetése.
2014. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Maximum akkor, ha ki tudod várni azt, hogy nekiálljon dolgozni, és akkor vonják a fizetéséből.

Meddig zaklatják? Ha végrehajtási fokon van az ügy, akkor "élete" végéig.

2014. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak pár ezer forintomba kerülne és szerintem lenne ingósága amit le tudnának foglalni... Úgy gondolnám megéri.
2014. febr. 13. 15:18
 4/10 Józsi21 ***** válasza:

A végrehajtót nem te fizeted,csak előleget fizetsz!

Cserébe a vh minden olyan információhoz hozzájut amihez te soha:munkahely,bankszámla,megtakarítás,ingatlantulajdon stb.

Azt kell eldöntened hogy neked megéri-e még pénzt ölnöd ebbe?

A tőketartozás kamatozik a kifizetés napjáig,maga a végrehajtás az elindítás napján indul és öt év mulva elévül;DE az öt év letelte előtt a végrehajtó által küldött értesítés,jegyzék,tartozásról készített kimutatás stb újra indítja az öt évet,vagyis korlátlanul fenntartható!Te mint vh.kérő kb 1-1.5 hó múlva kapsz először értesítést hogy a vhnak mit sikerült elérnie.

2014. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a végrehajtás eredménytelenség miatt le fog zárulni. ez után nem zaklatják az adóst, csak ha újra indítasz egy új végrehajtást.


nem fognak ingóságot elvenni a lakcíméről, mert nyilatkozik az adós, hogy nem az övé semmi, ráadásul az ingatlan tulajdonosa azt mondja, hogy minden ami ott van az az ő saját tulajdona. kizárt, hogy erre mégis elvinnék mondjuk a TV-t


én várnék és figyelném, mikor fog dolgozni vagy örökölni és akkor indítanám a végrehajtást és előzetes zárolást kérnék az örökségére

2014. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Józsi21 ***** válasza:

Nos én pár éve indítottam végrehajtást és úgy tudtam hogy a srácnak semmilyen általam ismert vagyona nincs.Ezzel szemben a végrehajtónak sikerült valamennyi pénzt behajtania.Idézek a végrehajtótól:"Olyan nincs hogy valaki évekig ne dolgozzon,vagy ne nyisson bankszámlát,esetleg ne örököljön....."Ekkor úgy döntöttem belevágok.

Szerintem menj el a területileg illetékes végrehajtóhoz és vázold neki a helyzetet.Ö relevánsabb tanácsot tud adni.

Eredménytelenség esetén sem zárják le a vh-t,már csak azért sem mert akkor nekik sincs pénzük belőle.

2014. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eredménytelenség esetén sem zárják le a vh-t,már csak azért sem mert akkor nekik sincs pénzük belőle.


nem sikerdíjas amúgy se


ha a vh eredménytelen és uáunna vesz egy házat, nem lesz terhelés rátéve a házra, csak ha indítanak egy új vh-t

2014. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
adótartozásnál pl. elévülés van, de 5 évig figyelőlistán van az eredménytelen behajtás után. ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az elévülés lejárta előtt, megnézik, hogy van-e kocsija.ingatlan és munkajövedelemnél eleve kibukik, hogy lehet foglalni, mert van miből.
2014. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze azt a nav behajtási brigádja csinálja
2014. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Józsi21 ***** válasza:

"nem sikerdíjas amúgy se"Persze nem:)minden behajtott összeg 10%-a a végrehajtóé,a hab a tortán hogy ELSŐNEK A SAJÁT PÉNZÉT emeli le,és a kamat ketyeg a tőkén.

"ha a vh eredménytelen és uáunna vesz egy házat, nem lesz terhelés rátéve a házra, csak ha indítanak egy új vh-t"Szerintem próbáld ki!Nagy csodálkozásban lesz részed!

Itt is elévülés van,de pár havonta szoktak ilyeneket vizsgálni hogy munkahely bankszámla.

Szép is lenne ha az eredménytelenség miatt felfüggesztett vh. után 4,5 évig úgy lehetne dolgozni,autót venni hogy úgy sem tudja meg a végrehajtó.4.5 év után meg egyszerűen munkanélküli lenne az illető,az autót eladná,és ezzel kész.Vicces!Ezzel az általad felvázolt rendszerrel a bankok is futhatnának a pénzük után.

Ne haragudj de én már indítottam két végrehajtást,tudom mit beszélek.

2014. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!