Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valamilyen fiatal házasokn...

Van valamilyen fiatal házasoknak szóló hitel, ebbe bele szabad menni?

Figyelt kérdés

3-4M ft-ot kellene felvennünk. Ehhez is kell fedezet, önerő, vagy elég a kettőnk jövedelméről az igazolás?


[link]


itt néztem


5 évre szeretnénk, nagyon nagyon max 10, de inkább 5.

Ha 10re vennénk fel, akkor mondjuk a 7. évben ki lehetne fizetni a fennmaradót egy összegben?


Nagyon nem vagyok képben,jó lenne, ha valaki okos segítene :)


2014. febr. 16. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Önerő mindenkinek, kell azt törvény is előírja, plusz bank sem hülye. A lakás árának 30-35% önerőnek kell lennie.

Ki ki lehet ha tudjátok.

2014. febr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak új építésű ingatlannál létezik olyan kedvezmény, ahol számít, hogy fiatal házasok vagytok.


Használt lakás vásárlása esetén jelenleg az 5 évig kamattámogatott Otthonteremtési kamattámogatott kölcsön igényelhető.


A hitel jelzálog alapú, tehát mindenképpen szükséges hozzá a megfelelő értékű ingatlan fedezet. Törvény írja elő, hogy az ingatlanokat maximum az értéke 80%-áig szabad jelzáloggal terhelni, ezért két lehetőség van:


1. plusz ingatlant kell hozni fedezetnek, aminek az értéke megfelelő (pl szülők ingatlana)

2. Szükséges minimum 20% önerő, illetve vidéken, kis értékű ingatlanok esetében a bankok jóval szigorúbbak a törvényi előírásnál, ekkor 30-35% önerőt is kérhetnek.


Az, hogy mennyi hitelt kaphatsz, a jövedelmetek nagyságától is függ, de még sok minden mástól is.


Minden hitel elő, vagy végtörleszthető, ezt is törvény szabályozza.


Írd le a konkrétumokat, az után tudok pontosabb választ is adni.


Hol szeretnétek ingatlant venni?

Mit vennétek? (lakás, ház, nyaraló, tanya, stb?)

Milyen állapotú az ingatlan és mi épült?

Milyen a komfort fokozata? (közművekkel ellátott?)

Mennyi a jövedelmetek?

Mióta van munkaviszonyotok?

Lenne plusz ingatlan fedezet?

Szükség esetén lenne adóstársatok?

Vannak-e már hiteleitek?

2014. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

- Baranya megyében, Szentlőrincen

- Panellakást

- Átlagos állapotsú

- Összkomfortos

- papíron nekem 68e, férjemnek 77e (minimálbér, ezt kapja a számlára, de teljesítménybéres, a többit zsebbe, havi 150 neki mindig megvan, és ahova költöznénk, ott másik munkám lenne, nekem is meglenne a havi 100 - ezt csak azért írom, hogy belelássatok, hogy nem a semmire akarunk hitelt)

- Férjemnek 1,5 nekem 1 éve, ugyan ott

- ingatlan fedezetet nem szeretnénk belevonni (nekünk csak egy '99es autó van a nevünkön)

- adóstársnak szüleim szerintem beállnak, de én nem lehetek a férjem adóstársa?

- Hitelünk ilyen áruhitel van, nem tudom, az számít-e, valamint diákhitelem van


Arra a lakásra, amit veszünk, nem lehet ráterhelni? Olyan lehetőség van, hogy én az eladóval lebeszélem, hogy 5milliót írjon a papírra, de csak 4et fizetek neki? Nem értek hozzá, csak megfordult a fejemben...


köszi

2014. febr. 17. 08:08
 4/12 anonim ***** válasza:
2 minimálbérrel, plusz lakás fedezett nélkül szóba sem állnak veletek a bank.
2014. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
most, hogy jobban megnézem, lehet, hogy 10-15 év és 5-6 millió lesz, családi házra
2014. febr. 17. 10:22
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Nézzük sorjában.


A jövedelmetek elméletileg elég lehet 3-4M Ft lakáshitelre plusz adóstárs nélkül is, de határeset, hiszen mindkettőtöknek minimálbér közeli a legális bevétele, ezért előfordulhat, hogy a bank kér még plusz adóstársat.


A másik alapfeltétel, amit már az előző kommentemben is leírtam, tehát a MEGFELELŐ ÉRTÉKŰ INGATLAN FEDEZET viszont csak akkor teljesül, ha megfelelő értékű PLUSZ ingatlant is bevontok a hiteligénylésbe, mivel nincs önerőtök.


A bank nem azt vizsgálja, hogy mit ír az ügyvéd az Adásvételibe, hanem azt, hogy mit mond a becslő, ő pedig a valós értéket fogja megállapítani.

2014. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

kieg az előzőhöz.


Mivel van diákhiteled és áruhiteled is, nagy valószínűséggel kell a plusz adóstárs is, hiszen a jövedelmedet már terheli hitel.


Nagyon lényeges az is, hogy mennyit érne a plusz ingatlan és hol van, mert a bank még plusz fedezet esetén is mondhatja azt, hogy neki ez nem elég, különösen Baranya megyében.

2014. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és egy 5milliós hitelnél mennyi önerőre lenne szükségünk? körülbelül?
2014. febr. 17. 11:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézzük fordítva.


Egy 5 millió Ft értékű baranyai használt lakóingatlan megvásárlásához, ami nem nagyvárosban van, kb 2,5M Ft önerő kellhet, vagy még egy legalább 5 millió Ft értékű lakóingatlan fedezetnek.

2014. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

értem. és ha lenne másik ingatlan, 5m-nál nagyobb értékű, akkor önerőre nem is lenne szükségünk? Adóstársnak anyám beállna, munkája, háza, autója (illetve -uk, mert apámmal együtt) van.


Milyen költsége van ennek? pl. ha felvennék 5milliót, akkor előtte az értékbecslőt, hitelbírálatot gondolom nekem kellene fizetnem, igaz? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de nem vagyok képben..

2014. febr. 17. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!