Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha adott két ember (A;B),...

Ha adott két ember (A;B), akik hitelt vesznek fel, és senki nem fizeti vissza, közben egy9kük meghal, akkor a bank kin követeli a tartozást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval van két férfi A és B. "A" felveteti B-vel a hitelt, az ő számlájára az ő nevére, de "A" házára tesznek jelzálogot. A pénzt "A" költi el, erről nem tudom van-e papír, B csak "alamizsnát" kap, amiért a nevét adja az egészhez. Persze egyikőjük sem fizeti a hitelt, "A" közben halálos beteg lesz, és halála előtt a nevén lévő fél házat a gyerekeinek ajándékozza (a másik felét a gyerekek már megörökölték, mert "A" felesége egy évvel azelőtt meghalt), majd meghal. B továbbra sem fizeti a hitelt, majd a bank elkezdi küldeni a leveleket, hogy nő a tartozás B nem fizet, ezt "A"-nak küldi a bank, aki ugye már nem él. "A" gyermeke ír a banknak, hogy "A" meghalt, keressék "B"-t a tartozás miatt. Később a bank már nevén nevezi "A"-t és közli, hogy hogy áll a tartozás, gyermeke újra levelet ír, hogy "A" már meghalt.


B nem fizet, A nem él. B a zálogkötelezett, akinek a házára a bank már végrehajtást kezdeményezett. Kérdés: a bank keresheti "A" gyermekein a tartozást? Hagyatéki eljárás nem volt, öröklés sem, hanem ajándékozás, tehát "A" elvileg fedezet elvonást tett azzal, hogy elajándékozta a házat. Emiatt "A" gyermekeit keresheti a bank, vagy B-től próbálja meg behajtani a tartozást?


2014. febr. 23. 21:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jól elrontottam bocsi, kközben itt nyüzsög mellettem a gyerek... szóval "A" felveteti a hitelt, ő költi el, és "B" hal meg...
2014. febr. 23. 21:11
 2/24 anonim ***** válasza:
A bank "B"-n követeli a hitelt, de ha nem fizeti "A" házán hajtja be. "A" gyereke dologi adós lesz, nemfizetése esetén a neki ajándékozott ingatlant a bank elárverezi, és abból elégíti ki magát ("dologi" adós, és a dolog itt "A" volt ingatlanja, tehát azt elárverezik, de a fennmaradó összeget NEM követelik "A" gyermekén").
2014. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha marad fenn marado osszeg miutan elarvereztek a hazat ami tuti fog mer aron allul megy el mindig, azt az elo hitelfelvevon fogjak kovetelni ( elveszitheti ami a neven van haz,kocsi ) es a fizetesebol is vonni fogjak ha nincs semmije.. az meg nem erdekli oket h ki koltotte el a penzt
2014. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kicsit megkavarodtam A-val és B-vel... épp ezért nem értem a válaszod sem. :(

A felvetette B-vel, A házán van jelzálog, B elajándékozott és meghalt. Akkor kin követelnek? A-nak nincs gyereke, B-nek van.

Mi van akkor, ha B gyerekei odamennek a bankba, hogy eladhatják-e az ingatlant (mert nem merik, amíg nem lép a bank) vagy behajtanak rajtuk valamit? Hülyeség elébe menni? Valamint... B fél házat ajándékozott... a másik fele örökség volt, így is pénzzé teheti a bank?

2014. febr. 23. 21:23
 5/24 A kérdező kommentje:
Melyik házat árverezik el? Amelyiken jelzálog van (A háza) vagy, amit B elajándékozott a gyerekeinek?
2014. febr. 23. 21:24
 6/24 A kérdező kommentje:
B lánya vagyok, ezért érdekel... mert eladnám a házat, amit félig örököltem, fálig ajándékozott apám, de nem tudom akkor mekkora bünti lenne ebből.
2014. febr. 23. 21:25
 7/24 A kérdező kommentje:

Leírom újra helyesen, mert az elején megkavarodtam... ha tudtok légyszi segítsetek, fontos lenne. Köszi.


Szóval van két férfi A és B. "A" felveteti B-vel a hitelt, az ő számlájára az ő nevére, de "A" házára tesznek jelzálogot. A pénzt "A" költi el, erről nem tudom van-e papír, B csak "alamizsnát" kap, amiért a nevét adja az egészhez. Persze egyikőjük sem fizeti a hitelt, "B" közben halálos beteg lesz, és halála előtt a nevén lévő fél házat a gyerekeinek ajándékozza (a másik felét a gyerekek már megörökölték, mert "B" felesége egy évvel azelőtt meghalt), majd meghal. "A" továbbra sem fizeti a hitelt, majd a bank elkezdi küldeni a leveleket, hogy nő a tartozás "A" nem fizet, ezt "B"-nek küldi a bank, aki ugye már nem él. "B" gyermeke ír a banknak, hogy "B" meghalt, keressék "A"-t a tartozás miatt. Később a bank már nevén nevezi "B"-t és közli, hogy hogy áll a tartozás, gyermeke újra levelet ír, hogy "B" már meghalt.


"A" nem fizet, "B" nem él. "A" a zálogkötelezett, akinek a házára a bank már végrehajtást kezdeményezett. Kérdés: a bank keresheti "B" gyermekein a tartozást? Hagyatéki eljárás nem volt, öröklés sem, hanem ajándékozás, tehát "B" elvileg fedezet elvonást tett azzal, hogy elajándékozta a házat. Emiatt "B" gyermekeit keresheti a bank, vagy B-től próbálja meg behajtani a tartozást?

2014. febr. 23. 21:33
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha nem "A" meg "B"-vel próbálnád leírni, hanem két fiktiv keresztnévvel, akkor érthetö lenne, így igencsak zavaros.
2014. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Az ajándékozást 15 éven belül indokolt esetben semmissé nyílváníthatják, ha pl. csalás gyanuja áll fenn, vagy egyéb törvénysértö háttere van.
2014. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Oké... Józsi meggyőzte Lacit, hogy segítsen neki hitelt felvenni, kellett egy bankszámlaszám, mert Józsinak már túl sok volt az adóssága. Laci adta nevét és bankszámlaszámát, hogy Józsi felvegyen több milliót, cserébe kapott tán százezret. Józsi házára jelzálogot tettek.

Lacinak volt egy felesége, és gyerekei, feleség meghalt, gyerekek fél házat örököltek (tehermentes), közben a hitelt senki nem fizette, Laci beteg lett, elajándékozta a fél házát a gyerekeknek. Laci meghalt.

Írogat a bank, hogy nincs fizetve a tartozás, de egy éve közöltük, hogy Laci meghalt, keressétek Józsit.

Józsi nem fizet, házán jelzálog, de a felvett hitel a meghalt Laci nevén. Kinél keresik a tartozást, az élő Józsi zálogosított házán vagy a meghalt Laci elajndákozozz házán, ami már a gyerekeké?

2014. febr. 23. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!