Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy "átlag" ember be akar...

Orfeus kérdése:

Ha egy "átlag" ember be akar fektetni, mondjuk 40 milliót, venni akar működő céget vagy akármit befektetés gyanánt, vehet fel erre ekkora összegű hitelt?

Figyelt kérdés

A bankok adnak ekkora hitelt ha bizonyíthatóan befekteted a pénzt, cégbe, étterembe, ingatlanba, akármibe, vagy ha nincs tőkéd akkor eláshatod magad?


Ha lehet ekkora hitelt kapni, akkor mik a feltételei? Van erre egy külön hitelfajta?


Ha nincs semmi, nem lehet kapni semmit sehonnan, akkor annak lesz csak pénze akinek eddig is milliói voltak, és csak az gyarapíthatja?



2014. márc. 13. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Széchenyi hitelprogram erre van, bár ott sem hiszem hogy 40 millát adnak mert nincs rá megfelelő fedezeted.
2014. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi lehetne reális, szükséges fedezet? Ha bukom a hitelt az éttermet el tudom adni, szóval nekik mi a rizikó?
2014. márc. 13. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most tedd fel a úgy a kérdés magadban, adnál-e nekem ismeretlenül 40 milliót, és csak a becsület szavam adom rá, meg egy papírt, hogy visszafizetem? Ugye nem.
2014. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze értem én, ezért kérdeztem hogy ha tudja hogy befektetek ad e valamilyen bank vagy akármi, van akik hülyeségre kapnak 15-20 milliót... De ha fedezetként az abból megvett értékes befektetést adnám?
2014. márc. 13. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a hitelbírálat alatt fog eldőlni, ahol szakember megmondja a pénzügyi helyzeted és terveid alapján hogy kapsz-e hitelt és ha igen mennyit. Látatlanban itt senki sem fogja neked megmondani.
2014. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SzarvasLászló ***** válasza:

A kérdések feltevése előtt néha nem ártana elgondolkodni.


Ha csak úgy adnának hitelt, hogy vedd meg és majd a megvett cucc fedezi a tőkét+kamatot, akkor szerinted ezt ki nem csinálná?


Ilyen alapon én vennék egy bazi nagy villát, aztán vagy kitermelném a törlesztőt vagy bebuknám, a bank meg intézze a többit.


Ha van egy ötleted és nincs rá pénzed, akkor keress hozzá kockázati tőkebefektetőt. Ők ilyen ügyletekre szakosodtak.

Vagy indíts hozzá egy kickstarter lapot (vagy más ötletekre befektetőket kereső oldalt). Hátha találsz itt rá befektetőket.

2014. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!