Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem megtakarított...

Mibe fektessem megtakarított pénzemet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van három millió forint megtakarított pénzem, amihez minden hónapban tudnék még hozzárakni a fizetésemből. Erre az összegre kb. 3 év múlva lenne csak szükségem és addig szeretném, hogy minél többet kamatozzon. Olyan befektetést keresek aminek a kockázata mérsékelt. Én az OTP optima kötvényalapot néztem. Szívesen vennék tanácsot a nálam jóval nagyobb tapasztalatú befektetőktől, hogy mibe tegyem a pénzem. Lényeg. hogy ne legyen túl nagy a kockázat és éves szinten legalább 6-7% kamatot hozzon.

#bank #befektetés #kötvény. kincstárjegy. kamat
2014. jan. 27. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ne mondj ilyeneket, hogy legalább évi 6-7% kamat, mert a mostani kamatkörnyezetben ez alacsony kockázat mellett elég nagy, 2 éve pedig többet is ki lehetett hozni alacsony kockázat mellett. Kamatkörnyezet függő.


Én nem ajánlanám az Optimát most, jelentős részben kötvényeket is tart, és innen inkább felfelé van csak tér a kötvény hozamokban (ha emelkedik a kötvény hozam, a te meglévő kötvény befektetésed veszít az értékéből).


Én inkább választanék értelmes abszolút hozamú alapokat, de nem egyet, hanem szétszórva köztük a tőkédet. OTP-től Supra, EMDA, Concorde-tól Platina Pí, VM, Citadella, Columbus, esetleg a két AHA alapok alapja, az OTP Prémium Származtatott Alapok Alapja és a Concorde Hold fele-fele arányban. Van olyan szolgáltató (pl. Hozampláza, Erste, stb.), ahol helyből tudsz mindkét alapkezelő alapjaiból választani, de ha OTP-s vagy, a Concorde alapokat egy ideje tőzsdére vitték, ott meg tudod venni értékpapírszámlára az OTP rendszerén keresztül.


De ezekben összesen is csak max. felét tenném, a másik felét államkincstárnál prémium állampapírba inkább, ami változó kamatozású infláció + prémium alapon évente az aktuális infláció alapján.

2014. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A közben gyűlőt pedig attól függ, a szolgáltatódnál az általam említett alapok jutaléka fix, vagy százalékos, előbbi esetben előbb pénzpiaci alapba vagy ismétlődő bankbetétbe gyűjteném, majd onnan a befalapokba és prémium állampapírba, ha százalékos, akkor viszont egyből az alapokba.
2014. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Concorde Citadellát és Colombust nem vehetsz csak úgy, ha belépsz a vagyonkezelőhöz. A többi alap esetében nem tudom, megkötés nélkül vásárolhatóak-e.
2014. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jól mondták. Ami még felmerül bennem lehetőségként a meglevő tőkére, de tényleg, csak ha 3 évig nem kell, az a Buda-Cash Brókerház Trend portfóliója. A további befizetésekhez nagyon megfontolandó a takarékszámla. A legjobb, amit ismerek, most a K&H-nál van, ott 500.000-et kell először befizetni a magas kamathoz. 14 év alatti gyereket nevelőnek van kedvezőbb lehetőség is. A Bankmonitoron lehet ezeket összehasonlítani (betét/megtakarítási).

Igazából pont neked találták ki az egyszeri díjas unit-linked biztosításokat, csak ezeknek a nagy rész átláthatatlan költségszerkezetű és NAGYON drága. Ami biztos, hogy korrekt, az az Allianznál az egyszeri díjas Életprogram minimáldíjjal megkötve (Tehát 200.000 az egyszeri díj, az összes többi eseti befizetés). Így a kezdeti költség csk 25.000 Ft, a folyamatos költségek olyanok, mint a bankoknál vagy az alapkezelőknél. Itt akármikor akármennyit be tudsz fizetni díj nélkül.


Hangsúlyoznám, amit az előző válaszolók nagyon jól elmondtak, hogy messzire kerüld most a magyar hosszúkötvényekbe fektető alapokat, és hogy érdemes többfelé osztani a pénzt. Mondjuk én személy szerint a szóba került cégek bármelyikére rá mernék bízni 3 évre 3 milliót, de ezt neked kell eldöntened. Az biztos, hogy egyetlen befektetési alap/eszközalap helyett tanácsos több között megosztani a pénzt.

2014. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az osztárkokhoz tettem 1-el kevesebbet. Adó és illetékmentes, 7%-os a kamat évente. És amit félre tudok tenni havonta/évente azt szintén hozzájuk. Így nem befolyásolja a magyar helyzet és nem viszik tőzsdére sem. Nekem ez vált be :)
2014. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 egy újabb válaszoló ***** válasza:
0%
A 7% s rossz, de el lehet érni jó alapokkal 14-24%-ot nettó évente.
2014. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

egy újabb válaszoló nevű felhasználó :

"Concorde Citadellát és Colombust nem vehetsz csak úgy, ha belépsz a vagyonkezelőhöz. A többi alap esetében nem tudom, megkötés nélkül vásárolhatóak-e."


Ezek mind nyílt körben elérhető alapok, a Citadella és a Concorde is, nekem egyszerű értékpapír számlám van az Ersténél, az egyenlegem ott az egy milliót sem éri el, és meg tudom venni az általam felsoroltak közül bármelyiket (na meg még több száz másikat is).


Vannak csak privát banki ügyfelek által elérhető alapok is, ilyen volt pl. a Pelso Quant egy időben, akkoriban szárnyalt, amióta a nagyközönség által is elérhető, azóta meg hanyatlik...


4:

Az Optima mondjuk inkább rövid kötvényeket tart, a Maxima ami hosszú kötvényeket, de ettől még az Optima is esni fog némileg ha növekednek a kötvény hozamok. Ha valaki nem akar kockázatot vállalni, az rövid bankbetétekben vagy pénzpiaci alapban várja ki mi lesz a kötvényekkel, aztán magasabb kamatkörnyezetben ismét lehet majd kötvény alapozni is akár.


5:

Az a 7% vagy úgy lehet, hogy évekkel ezelőtt kötötted le, vagy valami vállalati kötvény, ami már messze nem olyan kockázatmentes, ma sem Ft-ban, sem euróban nem találsz biztonságos és fix 7%-os kamatú befektetést.

2014. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy olyan szörnyű érzésem, hogy az osztrákos válaszolónak vegyes életbiztosítása van a tudjukmelyik cégnél :D
2014. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Colombust nem vehetsz, rosszul írtam.
2014. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De Colombus-t is vehet bárki, nekem volt is belőle.
2014. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!