Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtócéggel, bankkal kapcsol...

Behajtócéggel, bankkal kapcsolatban. Számlavezetésidij behajtás? Lehetséges ez? Lent kifejtem. Felrobbanok!

Figyelt kérdés

Ez már vagy 5 éves ügy. A férjem elment egy céghez dolgozni és nyittattak vele egy K&h számlát. Nekünk volt más banknál számlánk és azt használtuk, a mai napig azt használjuk. De a cég azért,mert nekik ott volt a számlájuk kérte,hogy nyissa meg. Fizetését nem arra kapta,hanem a mi OTP-s számlánkra. Viszont,mivel férjem külföldre is járt,ezért kellett a számla,ha esetleg utalni akarnak neki pénzt. Persze soha egyetlen fillér sem ment rá és ebből adódóan mi sem vettünk le. Pár hónapja egyszer csak megkeresett minket egy behajtócég,hogy 60 valahány ezer forintot fizessünk a számla miatt. Akkor mondtuk,hogy nem használtuk a számlát és nincs semmi tartozásunk. Mondták,hogy menjünk be a bankba és kérdezzük meg. Bementünk és azt mondták,hogy nincs tartozásunk. Eltellett pár hónap és most egy másik behajtócég keresett meg minket. Pár napja,amikor hívtak szépen elmagyaráztam,hogy eddig mi történt és,hogy a bankban mondták,hogy nincs tartozásunk. A nő teljesen normálisan elbúcsúzott,hogy akkor rendben. Erre ma megint hívtak ugyanattól a behajtócégtől. Elmondtam neki ugyanezt a nő teljesen bunkón,hogy ez őt nem érdekli, tartozunk és fizessünk.

Annyira felháborító,hogy ebben az országban már mindent meg lehet tenni???? Lehúzni az emberről minden bőrt?? Miért fizetnénk most már 80ezer forintot egy olyan számláért,amit soha nem használtunk, a banknak semmi dolga nem is volt vele. Anno régen nekem is volt egy számlám az Erste banknál, de nem használtam. Simán megszüntették és nem követeltek rajtam horribilis összegeket a semmiért!!

Ezt most ki kellett írnom magamból,mert felrobbanok... Olyan bunkó ügyintézők vannak ezeknél a behajtócégeknél,hogy... Uhh nem akarok csúnyát írni..

Szerintetek mit lehet csinálni?


2014. márc. 13. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

nem, szerintem az a bunkó, aki azért háborog, mert figyelmetlen volt és mindenkit lehülyéz, csak tükörbe nem néz.

A bank jogosan mondja, hogy nincs tartozásotok, hiszen náluk tényleg nincs, a kh eladja követeléskezelőnek, onnantól nekik tartozol, a kh-nál nulla forinttal lógsz.

ÉS attól, hogy a számlát nem használtátok, bizony a díjat fizetni kell, nyilván hónapról hónapra érkezett is számlakivonat, te meg bele se néztél.


Fizess.

2014. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszön a kedves válaszod!! Igazából olvasva a többi kérdést,amit ezen az oldalon feltesznek, erre is számítottam. :( Ezért tart itt ez az ország,mert ilyen emberek vannak,mint az első válaszadó. Semmi segítő szándék. (nem pont felém, úgy általában a többi bajban lévő ember felé) Az a baj,hogy az ilyen emberek abban élik ki az örömüket,hogy belerúgjanak a földön fekvő emberbe. Te simán elmehetnél egy behajtócéghez (ha esetleg nem ott dolgozol,mert a stílusod éppen oda való). Na és a más kérdésekre adott válaszok is félrevezetik az embereket.

Nem fogom kifizetni ezt a pénzt,mert nem tartom jogosnak. Más bank ilyen esetben miért nem követelt pénzt, simán megszüntette a számlát. Ja és az okos válaszodra azt írnám,hogy eladta a bank,de a nő mégis azt mondta,hogy kérjünk 0-ás számlát a banktól. Akkor hogy is van te kis okoska???

2014. márc. 13. 11:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja és a bunkó édesem TEE vagy,mivel szövegértési problémád van!! Senkit nem hülyéztem le. Olvasd már vissza a kiírásom. És nem kell egy behajtócégnél ilyen hangnemben beszélni az emberrel...
2014. márc. 13. 11:27
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

de most milyen választ vársz, simizzük meg a fejed?

NE haragudj, de én is mondhatnám, hogy miattad tart itt az ország, mert a becsületesek fizetik meg, amit a hozzád hasonlók nem.

Hiába háborogsz, hibáztatok, sajnos ez van. Ki kell fizetni, mert jogos a követelés, nagyon úgy tűnik.

2014. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

nem egyszer bunkóztad le az ügyintézőt...

gondolom, vele is hasonló hangnemben beszéltél, annak ellenére, hogy nincs igazad...

2014. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Márpedig nem érzem,hogy nem lenne igazam. Miért is várt a bank ,addig a megszüntetéssel (merthogy végül is Ők szüntették meg),amíg ekkora összeg gyűlt össze?? Miért nem szüntette meg mondjuk előbb?

Egyébként a férjem Ausztriában dolgozott, dolgozik és csak hétvégeken volt itthon. Nem tudott bemenni a bankba megszüntetni a számlát. Most már úgy dolgozik,hogy 3 napot hétköznap is itthon van. Hazajön és bemegy, kér egy 0-ás papírt. Amit ugye a behajtó kért. Mivel már a múltkor is azt mondták,hogy nincs tartozás,így simán kiadják.

Kis okos válaszadó, szerinted az első behajtócég miért nem foglalkozott vele?? Talán azért mert látta,hogy nincs igaza...? Egyébként az egy nevesebb behajtó volt, erről a mostaniról még soha sehol nem olvastam és nem hallottam.

2014. márc. 13. 11:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként annyit még elmondanék,hogy Ausztriában 0ft a számlavezetési díj, az utalás, pénzfelvét. Itthon is ingyen veszek le pénzt az automatában az osztrák kártyámról. Ingyen utalok haza a magyar számlámra, ahol kemény pénzeket vonnak le azért,mert Ausztriából jön a pénz. Ebben az országban minden bőrt lehúznak az emberről :( Miért is lepődök meg,hogy ezt csinálja a bank...
2014. márc. 13. 11:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező- én egy szakmabeli vagyok (követeléskezelő cégnél dolgozom).


Amit tudok neked mondani:

1. ne a telefonos hívásoknak higyj, hanem kérj írásban egyenlegközlőt. A szó elszáll, tudod.

2. amennyiben van egy egyenlegközlőd a behajtó cégtől vagy esetleg korábbról a banktól, akkor azzal menj be személyesen a behajtó cég ügyfélszolgálatára, amennyiben nem értesz vele egyet.

3. Arra gondolok itt első olvastban, hogy a férjed nyitott egy bankszámlát magánszemélyként egy kereskedelmi bankban. Akkor minden hónapban volt a banknál egy teljesen JOGOS számlavezetési díj. (pl. havi 2-300 Ft).

Ennek pontos összegét te is ki tudod számolni, ha

- megnézed az eredetileg kötött bankszámlaszerződésben, hogy PONTOSAN MILYEN banki termékre (milyen számlacsomagra) kötött a férjed szerződést. Akkor felmész a K&H bank honlapjára és a korábbi (akkor hatályos) hirdetményben megnézed, hogy arra a konkrét számlacsomagra milyen havidíj volt érvényben.

Alapvetően a bankopk termékpalettáján jellemzően kevés olyan számlacsomag van, amelynek ne lenne számlavezetési díja- főleg úgy, hogy ott nem volt nagyobb pénzüsszeg, illetve nem vállaltatok kötelezettséget arra, hogy pl. oda érkezik havonta fizetés vagy X Ft jóváírás.


Évek alatt az a sokszor havi párszáz forint és a késedelmi kamatok simán felhízhattak zízezres nagyságrendre. (amit érdemes tudni: a késedelmi kamat MINDIG a banki alapkamat TÖBBSZÖRÖSE és az elmúlt 5 évben nem mindig volt ilyen alacsony a banki alapkamat sem).


Teljesen jogosan a bank amint a követelés elérte az üzletpolitikájában meghatározott feltételeket vagy mértéket továbbengedményezte a követelésedet egy behajtó cégre (vagyis az megvette tőle, így tk. "sajátja " lett, nagyon egyszerűen fogalmaza: innentől nekik tartozol)


Természetesen jogod van vitatni a követelést és mindenképpen jó, ha utánanézel, személyesen utána érdeklődsz a behajtó cégnél, illetve akár a banknál is, hogy milyen tételekből, milyen kamatozással stb. adódott ez az összeg, amelyet követelnek tőled.

A gyakorlatban akkor jársz el helyesen, ha a kérdéseidet írásban (TÉRTIVEVÉNY) teszed fel és ugyanígy fognak válaszolni is.


Azt viszont tudd:

1. igen nagy valószínűséggel (esetek 99,9%-ában) a követelés JOGOS, mert azt vagy a férjed a bankszámlaszerződés aláírásakor vállalta (ti. számlavezetési díjat fizet, aláírta, hogy ismeri az üzletszabályzatot, hirdetményt, egyéb vonatkozó dokumentumot), cselekvőképess, felelős felnőttként biztosan csak olyat írt alá, amit elolvasott.

2. A követelés behajtó cégre történő engedményezésével a vonatkozó JOGSZABÁLY alapján a behajtó cég 40 euronak megfelelő összeggel azonnal megnövelheti a feléd fennálló követelést. (ez nagyjából egy 12 eFt-os összeg).

3. Minden egyes nappal a fennálló követelésed TELJES ÖSSZEGE naponta tovább kamatozik (ez a kamatláb kétszámjegyű, jóval nagyobb, mint a banki alapkamat, hiszen késedelmes fizetésnek számít)


Ha elfogadod tőlem a tanácsot, akkor mielőbb igyekszel a történetnek utánajárni (ha ismeretlenül tudok, szívesen segítek) és amennyiben jogos a követelés, akkor kiegyenlíted.

Az alábbi lehetőségeid vannak:

1. jogos és kiegyenlíted (ez a legegyszerűbb módja a probléma megoldásának)

2. jogos és nem egyenlíted ki (megteheted, de ha a hatályos jog sé az aláírt szerződés szerint a férjednek mégsem lenne igaza, sokkal többet buksz)

3. jogtalan és kiegyenlíted (járj utána és bizonyítsd, hogy jogtalan a követelés, az általad befizetett összeg kamatostól visszajár)

4. jogtalan és nem egyenlíted ki (akkor is célszerű tenned valamit, amivel a követelés jogosságát vitatod)



Most a 2. pontot látom a legvalószínűbbnek.

Ezesetben felszólítanak még egy párszor, ha nem reagálsz semmit és van a férjednek bére vagy más jövedelme, akkor le fogják tiltani abból. Csak addig újabb tízezrekkel növekszik a követelés egyrészt az időszaki kamatok miatt, másrészt a fizetési meghagyás is pénzbe került (több tízezer ismét).

...akkor sem lélegezhetsz fel, ha a férjedtől nem tudják letiltani.

Vélhetően házasság alatt keletkezett követelésről van szó- ezesetben te, mint házastárs is kötelezhető vagy.


Illetve a fizetési meghagyáson túl végrehajtási eljárás is indulhat- egyszerűen fogalmazva bíróságra kerülhet az ügy- de addigra simán lehet többszázezres, akár félmilliós tartozás is, vesztesként a perköltséget is fizeted.


Elhiszem, hogy ÉRZELMILEG felkavar a dolog, de vizsgáld meg azt, hogy JOGILAG mi a helyzet és gondolkodj el a számlavezetési díjon (ami tökéletesen jogos, hiszen a bank szolgáltatást nyújtott- amelynek NEM feltétele a számlaforgalom!)


Minden jót és remélem, hasznosnak gondolod a válaszom.

Szívesen: egy szakmabeli

2014. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszod! Ez tényleg normális és korrekt volt. Na ez a különbség az első válaszadó és Te közted. Végül is ugyanazt írtad le,de normális hangnemben. Köszönöm.

A behajtástól nem félek,mert mint írtam férjem külföldön dolgozik, nem magyar számlára kapja a fizetését, kint van bejelentve is. Én Gyeden vagyok,abból nem vonnak. Ha letelik a Gyed sem fogok Magyarországon dolgozni. Esélytelen,hogy behajtsák. Ha esetleg megpróbálnak kifele menni a behajtással,akkor pedig az európai bizottsághoz fordulok a pénzbehajtó cégek ellen. Hidd el simán lenne,annyi ember,akiket zaklatnak nem emberi módszerrel (tisztelet a kivételnek),akik csatlakoznának. Más banknál ilyen egyébként nincs. kiírtam máshová is a történetem és rögtön írt is egy ügyfél,aki ugyanennél a banknál járt így...

És mint írtam hatalmas különbség van a magyar és a külföldi bankok között. Fényévek. Már azzal kezdődik,hogy ott bemész és szinte kinyalják a popsid,segítenek mindenben. És nem vonnak le horribilis összegeket minden tranzakció után. És ingyenes is kint a számlánk, semmiért nem fizetünk. Amikor már eleve fizeted itthon a számlavezetési díjat és még ilyen olyan tranzakciós és stb díjakat levonnak. Kiszámoltam,amikor még nem nyitottunk kint számlát 15ezer forintot vont a bank a tranzakciók után havonta. Azért nem semmi összegek... Bár azért is levont múlt hónapban 2000ft-ot,mert utaltam a számlánkra kintről.

Na de a témához visszatérve. Ha hazajön a férjem, bemegy a bankba. Mert a múltkori behajtócég elfogadta,hogy a bank azt mondta,hogy nincs tartozásunk. És ők ki is szálltak. Vajon miért?? Nem értem... Ez a behajtó kéri a 0 tartozásról a banktól a papírt. Megkapják. Bár nem tudom kinek küldjem,mert nem értettem rendesen a cég nevét,magánszámról hívtak és levelet nem küldtek...Ráadásul honnan tudják a titkos számom,ami nem is a férjem telefonja..

2014. márc. 13. 13:48
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Esélytelen,hogy behajtsák.


Pofára fogsz esni, külföldről is behajtják. Meg is érdemlitek, a gyomrom felfordul a hozzáállásodtól. Nem is akartok fizetni, mert úgyse tudják behajtani... hát ja, tényleg a neked nem tetsző válaszolók miatt áll itt az ország.

Isten tudja meddog nem foglalkoztatok a dologgal, pedig nyilván nem egy felszólítást kaptatok, de inkább nem fizettetek, mert úgyse tudják behajtani... büszke lehetsz magadra, és még neked áll feljebb :(

2014. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!